MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

miszka31    31

ja mam podobnie z odmianą cadore czy jakoś tak ale to nie pierwszy raz tak się dzieje wiem że później ruszy,może coś innego go trzyma? jakaś chemia w glebie? żadnych regulatorów nie dawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

visby f1 ktoś zasiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ile kosztuje jednostka siewna tego mieszańca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Jedna z droższych bodajże 820zł :1,5mln nasion ale polecam posiać to na troszkę większą powierzchnie niż zalecane 3 ha ,jednostka była dosyć ciężka ok.8kg,wysiewałem 2,7kg/ha ,ale jakby było ładniej uprawione i lepsze warunki do uprawy to nie będę się bał posiać 2,2-2,3 a może nawet 2kg/ha.

http://www.rapool.de/index.cfm/nav/191/article/425.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

A orientujecie sie moze jakie odmiany sa dobre na woj. Lubelskie(bardzej północ) i gdzie w tamtych okolicach mozna kupic rzepak?? Ile kosztuje +- jednostka siewna rzepaku?? W jakich granicach kształtuja sie ceny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ma ktoś fotke rzepaku vision?Mile widziane opinie na temat tego rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Mam zasiane pierwszy raz 4 ha. Kwitnie z tydzień póxniej od kaliforni.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to jak już wykosisz to daj znać jak sypał w porównaniu do californi ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie Californium sypało średnio po 4,5t/ha. Dwa lata temu miałem posianą odmianę Digger największa moja osiągnięta wydajność jak dotąd - 4,8t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Czy sieje ktoś rzepaki z pioneera? Chcę zaczerpnąć opinii na temat tych odmian od praktyków. Planuję posiać rzepak w tym roku, o uprawie nie mam zielonego pojęcia ale chcę spróbować.

Link do strony http://public.pioneer.com/portal/site/Public/?locale=pl_PL


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Z Pioniera to mamy 3,5ha mieszańca półkarłowego Maximus, narazie wygląda bardzo dobrze, tylko troche za dużo wysialismy, bo 2,7kg/ha. Polecam odmiane Ontario(zapomnialem z jakiej to on firmy), mamy go 3 rok w tym roku mamy go 3 ha, srednio daje spokojnie 4t/ha. California wszystkim dobrze znana i chwalona za bardzo nam sie nie podobała, miala mało odrostów bocznych, takie badylarstwo troche, z innych odmian izie więcej wycisnąć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Tego Maximusa masz pierwszy raz czy już kiedyś siałeś? Jeśli tak to jak plonował? Jakie nawożenie zastosowałeś i na jakiej glebie rośną te rzepaki.

Będę musiał się z Tobą skontaktować po żniwach i zapytać ile sypnął pioneer.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Rzepak rośnie na ziemi 3b, mam go też pierwszy rok, co do nawożenia to musze ojca sie spytać, bo on jest szpecem od uprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ja wróciłem do siania bazyla po 3 latach prób z innymi, które średnio dawały plon 3,6 ton miedzy innymi californium ,digger. cabriolet. betty. Bazyl przez dwa lat które go sialem plonował na srednim poziomie 4,5t bardzo go polecam w moim rejonie. sieje go około 2.5kg na hektar. wydaje mi sie że dobrze znosi okresowe niedobory wody jakie często występują w moim rejonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Otóż to. Będę musiał dobrać odmianę w zależności od rodzaju gleby, nawożenia i rejonu w którym mieszkam (mam na myśli rozkład opadów).

Pewnie każdy konsultant dobrej firmy poleci mi jakieś konkretne odmiany, choć ja bym się skusił na coś z pioneera ewentualnie syngenta.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bazylek w tamtym roku sypnął mi 4 tony i był najzdrowszy ale wyrósł skubany na 2.5 metra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja mam odmianę Forza-podobno na gleby słabsze i tak też mam zasiane na klasie IV. Jak na razie bardzo ładnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Rzepak rośnie na ziemi 3b, mam go też pierwszy rok, co do nawożenia to musze ojca sie spytać, bo on jest szpecem od uprawy...

A możesz napisać oznaczenia tego pioniera i cene jednostki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

To pewnie będzie jakiś PR45D01 lub PR45D03 lub PR45D04. Cena za worek takiego maximusa to 1095 zł a w worku jest 2 mln ziaren co mniej więcej starczy na ok 4 hektary ( w zależności od terminu siewu) jak dobrze liczę.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te wszystkie trzy odmiany ma posiane spółka w mojej wiosce a oprócz nich jeszcze kilkanaście innych odmian różnych firm i musze napisać że jakoś blado wyglądają w stosunku do innych odmian zwłaszcza ten PR45D01.Rzepaki są rzeczywiście niskie i rozgałęzienia od samej ziemi ale im dalej w głab łanu tym odrostów bocznych mniej no i tych strąków jakoś mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

To mnie zaskoczyłeś z tymi odmianami pioneera. Może mało nawozów im posypali albo rosną na gorszej ziemi lub stanowisku.

Czytałem w prospekcie, że herkules w badaniach COBORU osiągnął plon 6,5 t/ha!! Pewnie ma duże wymagania.

Ja mam tylko 5 ha i chcę wszystko obsiać rzepakiem, najchętniej to bym posiał dwie odmiany i porównał która lepsza.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawozu dali ile trzeba odżywki,fungicydy wsio.Ja też chciałem posiać jakiegoś mieszańca z pioniera maximusa ale jak zobaczyłem konkurencje to zmieniłem zdanie.Może i nie będą sypać zle ale na mnie wrażenia nie zrobiły.W którymś numerze top agry przeczytałem że te odmiany półkarlowe mieszańców gorzej sypią od tych wysokich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj