Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odmiany rzepaku

2067 odpowiedzi na ten temat

#501 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 22:02

Odmiany rzepaku masz ten rzepak w tym roku jak przezimował jak wygląda łan na dzień dzisiejszy i czy nadaje sie na lekkie ziemie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odmiany rzepaku Dzisiaj, 03:54
  •  

#502 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 14:30

Odmiany rzepaku

Koledzy o czym wy dyskutujecie jakie Californium Kolumb to jest najlepsza odmiana na kążdy rodzaj gleby

U mnie każdy Kolumb w tym roku w woj.kujawsko-pomorskie wymarzł.
Z Jakiego woj. jesteś MF36060P????

#503 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 24 czerwiec 2012 - 13:24

Odmiany rzepaku mam rzepak z 2009 roku czy moge go zasiać czy dać sobie z nim spokój

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 15:55

Odmiany rzepaku nasiona kapustowatych(krzyżowych) długo nie tracą zdolności kiełkowania, nawet 7 lat , więc można siać
na wszelki wypadek można wymieszać ze świeżymi

#505 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 16:23

Odmiany rzepaku Jaką odmiane w tym roku będziecie siali ?Albo inaczej jaką odmiane Byście polecili klasa ziemi od 3do 5( szachownica).

#506 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 18:45

Odmiany rzepaku niewieci panowie w jakiej cenie w tym roku jest odmiana rzepaku california

#507 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 18:30

Odmiany rzepaku Po 1 lipca- powinno być już coś wiadomo o cenach i zamówieniach.
Ja planuje: Visby, Exqusite, Rohan, Turan- wszystkie są mieszańcami z linowych:Californium (jak będzie) Osprey, Monolit ale to tylko plany :rolleyes:

#508 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 14:36

Odmiany rzepaku Mówią, dobrego konia się nie zmienia w tym sezonie posieję tylko Artogę/15ha i Abakusa/10ha odmiany te z pośrod wszystkich które byly posiane w moim regionie wyglądaja najepiej nawet Visby wygląda slabiej. Poczekam jescze na plon wtedy doknam 100% wyboru ktorej odmiany na ilu ha posieję ale z spokojnym sumieniem polecam te odmiany.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#509 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 15:19

Odmiany rzepaku

mam rzepak z 2009 roku czy moge go zasiać czy dać sobie z nim spokój

Jeżeli jest zaprawiony to lepiej daj sobie spokój. Niezaprawiony może nawet leżeć 100 lat (w dobrych warunkach; był przypadek pszenicy z egiptu która wykiełkowała po 3 tys. lat) i dużo nie straci, zaprawione nasiona po dłuższym czasie szlg trafia. Rok temu wysiewałem starą jednostkę (nasiona przyszły 26.08 więc nie było czasu na reklamacje) zaprawioną w 2009. Dużo gorsze wschody, gorszy rozwój jesienny w porównaniu z tą samą odmianą wysianą świeżo zaprawionymi nasionami.

W tym roku pójdzie półkarłowiec D06 w obsadzie ok. 30 nasion/m kw. jeżeli da radę posiać do 20.08. Kasę zaoszczędzoną za jednostkę dam na toprex 0,2-0,25l/ha. Rok temu gdzie D03 wybujał zniszczył go mróz (ale szlag trafił też wszystkie inne rzepaki, D03 nie był skracany, tamte były). Na jesień gdzie już miałem przeznaczyć D03 do likwidacji, rzepak fenomenalnie się rozkrzewił (4-10 roślin/m kw.). Na kietrzu zaorali wszystko, zostawili półkarłowce na odpowiedzialność doradcy i teraż żałują, że nie dali szansy innym rzepakom.

#510 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 17:37

Odmiany rzepaku w tym roku po raz kolejny Rohan F1 i po raz pierwszy Inspiration F1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 19:42

Odmiany rzepaku panowie to co na mozaike zasiać od 3 do 5 klasy myślałem na californią lub nad visby jak myślicie??

#512 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 18:05

Odmiany rzepaku WItam! Ja w tym roku planuje posiać SY Kolumb tradycyjnie i Rohan F1 - bardzo dobrze wypadł w badaniach PDO w moim regionie w 2011 roku.

#513 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 19:24

Odmiany rzepaku Czy ktoś z was siał odmianę Kamillo jest o odmiana mieszańcowa, w tym roku planuję pierwszy raz zasiac rzepak i kolega namawia mnie właśnie na tą. Czy ktoś ją zna?

#514 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 00:05

Odmiany rzepaku Jeżeli siejesz pierwszy raz rzepak to wyłącznie mieszaniec, łatwiej wybacza jesienne błędy agrotechniczne.

#515 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 08:58

Odmiany rzepaku A mi ciąglę mówią że jak pierwszy raz siać to tylko liniowy.

#516 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 22:43

Odmiany rzepaku W przypadku źle doprawionej gleby czy opóźnionego siewu mieszaniec lepiej sobie poradzi niż liniówka. Ogólnie, lepiej sobie radzi w warunkach stresowych, a do tego korzystniej plonuje. Minusem jest cena, ale mieszańca można bez kłopotu wysiać rzadziej niż w optymalnych zaleceniach - należy tylko dotrzymać optymalnego terminu siewu i skrócić go dobrym retardantem. Z kosztami wyjdzie się na 0, jednak rośliny będą lepiej rokować na przyszły rozwój i plon.

#517 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 08:17

Odmiany rzepaku Jak jest z przezimowaniem? Który lepszy?

#518 Share Pestka5465

Pestka5465

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 17:01

Odmiany rzepaku Ja również będę siał w tym roku odmianę Rohan F1 bardzo dobrze u mnie przezimowała nadaje się na gleby mozaikowate.

#519 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 23:27

Odmiany rzepaku Ciężko powiedzieć - dużo zależy od odmiany. Czym mniej wyniesiony stożek wzrostu i czym grubsza szyjka korzeniowa tym szanse na przezimowanie są większe. A to zależy głównie od agrotechniki jesiennej, począwszy od siewu i doprawienia gleby. Z uwagi na lepszy rozwój mieszańca jesienią stawiałbym właśnie na niego. W badaniach pdoir można znaleźć porównanie odmian pod względem zimotrwałości, ale warto zwrócić uwagę także na wyniki z poprzednich lat, bo może się zdarzyć, że odmiana która tej zimy poradziła sobie dobrze (brak okrywy śnieżnej, -30 st.C), może gorzej zimować przy wyższych temperaturach i okrywie śnieżnej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 20:44

Odmiany rzepaku Ktoś się pytał nie dawno o ceny nasion.
Proszę bardzo. Myślę że mają troszeczkę za wysokie
te ceny.
http://www.sklep.rud...pl/c/Rzepak/111

Edytowany przez szymon17, 13 lipiec 2012 - 20:46.