MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Cześć, nigdy nie siałam rzepaku, jaką odmianę wybrać żeby oddała jak najlepszy plon? Działka po jęczmieniu ozimym i mieszańcu (jęczmień, pszenica, groch.     2, 3a klasa pH 5.9-6.7 

   Lepiej odmianę populacyjną czy mieszańcową? 

Jakie plony uzyskiwaliscie na swoich odmianach? 

Jeżeli już siać populację to jakie są najbardziej plonotworcze odmiany, woj lubelskie region koło Lublina 

Ziemi nigdy nie brakuje wody w mojej okolicy 

Edytowano przez KlaudiaRolniczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    322

Odmiana Murphy z agrologu jest bardzo dobra przynajmniej u mnie się sprawdza sieje to odmianę już 4 lata i nie chce innej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamY    5

Zwykła polulacyjna na początek np. Elevation i tym podobne ja uprawiam i nie wrócę do mieszancowych /szkoda kasy/ a profity znikome

Edytowano przez AdamY
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271
52 minuty temu, aprochota napisał:

Odmiana Murphy z agrologu jest bardzo dobra przynajmniej u mnie się sprawdza sieje to odmianę już 4 lata i nie chce innej

Ja też posiałem Murphy jako pierwszy rzepak w życiu.Ma dobre opinie,na razie ładnie wygląda.Zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamY    5

u  jednak populacyjne

Edytowano przez AdamY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Na takiej klasie ziemi lepiej zainwestować w lepszą odmianę. Trzeba teraz też zwracać uwagę na zaolejenie. Ja drugi rok zasiałem tigris z Agrii i jestem mega zadowolony, rośnie potem jak las, no i zaolejenie miałem w tym roku od 42 do 44.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamY    5

Elevation u mnie 45%Fajna niska odmiania lekka do koszenia clasem 78 ponad 1 ha w godzinę no fakt w tym roku plon nizszy ponad 4 tony

Edytowano przez AdamY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamY    5

u nas sie chwala ze z mieszanców uzyskuja ponad 5 ton ale ile w tym prawdy/nie da sie zweryfikowac/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
8 godzin temu, KlaudiaRolniczka napisał:

Cześć, nigdy nie siałam rzepaku, jaką odmianę wybrać żeby oddała jak najlepszy plon? Działka po jęczmieniu ozimym i mieszańcu (jęczmień, pszenica, groch.     2, 3a klasa pH 5.9-6.7 

   Lepiej odmianę populacyjną czy mieszańcową? 

Jak nigdy nie miałaś rzepaku to co byś nie posiała to będzie przyzwoity plon.tym bardziej że dobre gleby. Na twoim miejscu wybrał bym jakas niedroga populację i powinno być dobrze.

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

u mnie połowa areału to DK, na słabsze gleby polecam Atorę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

Poszukaj kogoś kto sieje w okolicy, bo może u Ciebie sprawdzić się całkiem coś innego. albo dobrego doradce, zależy jakie rejony.  Na początek coś tańszego bo ostatnio lata coraz cięższe.

U mnie Atora się na słabszych nie sprawdziła. Więc wszystko trzeba pod siebie dopasować. Rapool-wskie rzepaki jak najbardziej na plus. Ale KWS też ma ok odmiany.

Dodatkowo znów kolejne środki wycofują. Niedługo to słodyszka w słoiki każą zbierać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255
30 minut temu, robercikj100 napisał:

Jak nigdy nie miałaś rzepaku to co byś nie posiała to będzie przyzwoity plon

co bys nie posiał to i tak urosnie z gory gwarantowane

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamY    5

jeszcze dostałem dursbana ale juz po 40 zł za litr nakupiłem na kilka lat do przodu a pózniej niech sie dzieje wola nieba z nia sie zawsze zgadzac trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
46 minut temu, olkosio napisał:

Poszukaj kogoś kto sieje w okolicy, bo może u Ciebie sprawdzić się całkiem coś innego. albo dobrego doradce, zależy jakie rejony.  Na początek coś tańszego bo ostatnio lata coraz cięższe.

U mnie Atora się na słabszych nie sprawdziła. Więc wszystko trzeba pod siebie dopasować. Rapool-wskie rzepaki jak najbardziej na plus. Ale KWS też ma ok odmiany.

Dodatkowo znów kolejne środki wycofują. Niedługo to słodyszka w słoiki każą zbierać.

Będzie jak kilkadziesiąt lat temu że wyganiali do pgr-ow stonkę zbierać.

Tylko kogo teraz wygonisz ? Jak nawet za pieniądze by ludzie nie chcieli 😀


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
4 minuty temu, robercikj100 napisał:

Będzie jak kilkadziesiąt lat temu że wyganiali do pgr-ow stonkę zbierać.

Tylko kogo teraz wygonisz ? Jak nawet za pieniądze by ludzie nie chcieli 😀

Tylko czemu u nas ciągle ubywa środków, a w USA z roku na rok przybywa?

 Najlepiej jak by wszyscy do Niemiec do pracy jeździli, a do domu tylko na noc wracali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

Ja polecam odmianę Stanley populacyjna z Agroloku w pierwszym roku na dobrej glebie 4,5t/ha w tym roku gorzej bo susza tylko 3,5t i że swoich nasion a sąsiad za miedzą posiał hybrydę i aż 2t/ha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

tego nie ugadniesz, ja w 17 roku na jednym polu kosiłem hybrydę ponad 6t/ha gdzie ludzie w okolicy z populacji wyciągali max 4,5

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80
KlaudiaRolniczka napisał:

2 godziny temu, Andzej23 napisał: Ale to chodzi o jary rzepak, czy jak? Tylko ozimy Po pierwsze jeśli doradza Ci ktoś kto pisze, że co roku zbiera 5 albo 6t, to mówię Ci, że jest to nierealne. Populacja na dobrą ziemię to bez sensu. Koszt mieszańca na ha to ok 300 zł a potęcjał w porównaniu do populacji jest dużo większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj