MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

ASZv3    829
1 godzinę temu, Sunf napisał:

Alister Alibaba  Alix to tragedia

Jakieś konkrety w porównaniu z innymi w tych samych warunkach? Czy oceniasz z jednego roku z jednego pola? ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32
34 minuty temu, ASZv3 napisał:

Jakieś konkrety w porównaniu z innymi w tych samych warunkach? Czy oceniasz z jednego roku z jednego pola? ;)

Alister miałem i plonował słabiej od DK platinium, Ali baba słabsza od LG Alasco i DK platinium, a wy Alix to nowa odmiana ale jej profil zdrowotny jest kiepski

 

Przy kilotolerancyjnych plon będzie niższy od klasyka. Oczywiście dla pól nie zainfekowanych.

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

No to wiadomo. Alix nowość, więc na razie nie ma co mocno komentować, za rok będzie szerzej... Alasco jest OK, Platinium w wielu lokalizacjach na północy bardzo słabo.

Nic z Rapoola nie siejesz? Właśnie weszło mi zamówienie na Mentora kilkanaście js, gość celował w inne ale ten dał mu najlepiej, wczoraj skosił. Ponad 4 średnia z różnych pól.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

te mieszańce mają taką cenę że szok,kusi mnie rzepak jest umberto ale ceny przerażają.. można jakoś zejść z ilością na 1 ha żeby jednostkę mieć na więcej niż 3 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Ja na przykład kupowałem Advocata który ważył 7kg i wysiałem go na 3.7 ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co polecicie na 3 klasę lubelskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3933
2 godziny temu, Audi213 napisał:

Ja na przykład kupowałem Advocata który ważył 7kg i wysiałem go na 3.7 ha. 

Jak Ci plonował ten Advocat ? będziesz go jeszcze siał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198
1 godzinę temu, gomez181 napisał:

aż taki nie jest,ale to chyba jedna z lepszych odmian

Po czym stwierdzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Dzisiaj odwiozłem ostatni rzepak i ADVOCAT finalnie wyszedł 3195kg/ha na 4-5 klasie. Koszony był, jak dół był jeszcze zielony także sporo plonu uciekło ale zapowiadali burze i trzeba było zabierać to co jest. Wizualnie wygląda perełka, ale wody mu nie brakowało, poza momentem nalewania łuszczyn. Wydaje mi się że przy takich nakładach powinno być lepiej, ale może to kwestia słabych ziemii, nie mam pojęcia. W tym roku szukam jakiejś odmiany na 1-2 klasę, i myślę czy dać mu jeszcze raz szansę, bo przez cały okres wegetacji wyglądał pięknie. Myślę też o czymś ze stajni LG typu Architect, Absolut albo coś z nowości albo coś od Caussade a konkretnie Memori. Będę rozmawiał z kilkoma znajomymi którzy już jakiś czas uprawiają rzepak na takich ziemiach i może od nich czegoś się dowiem.

Edytowano przez Audi213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
Tomek90 napisał:

1 godzinę temu, gomez181 napisał:

aż taki nie jest,ale to chyba jedna z lepszych odmian

Po czym stwierdzasz?

znajomi mieli to chwalili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3933
2 godziny temu, Audi213 napisał:

Dzisiaj odwiozłem ostatni rzepak i ADVOCAT finalnie wyszedł 3195kg/ha na 4-5 klasie. Koszony był, jak dół był jeszcze zielony także sporo plonu uciekło ale zapowiadali burze i trzeba było zabierać to co jest. Wizualnie wygląda perełka, ale wody mu nie brakowało, poza momentem nalewania łuszczyn. Wydaje mi się że przy takich nakładach powinno być lepiej, ale może to kwestia słabych ziemii, nie mam pojęcia. W tym roku szukam jakiejś odmiany na 1-2 klasę, i myślę czy dać mu jeszcze raz szansę, bo przez cały okres wegetacji wyglądał pięknie. Myślę też o czymś ze stajni LG typu Architect, Absolut albo coś z nowości albo coś od Caussade a konkretnie Memori. Będę rozmawiał z kilkoma znajomymi którzy już jakiś czas uprawiają rzepak na takich ziemiach i może od nich czegoś się dowiem.

https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ranking-odmian-rzepaku-2019-r-zobacz-najlepsze,86728.html   Tu piszą  że Advocat jest najlepszy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Haha A pola weryfikuja to inaczej Dla mnie odmiany Lg są zdecydowanie przereklamowane i za drogie. Patrzcie poletka doświadczalna z top farms czy z kombinat Kietrz,  mówię o tamtym roku to LG daleko w plonie najlepiej kws rzepaki i memori no i jeszcze dk odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Daj linka do wyników z Kietrza i topfarms z tamtego roku bo znalazłem tylko z 2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Opis Memori mnie przekonał:Odmiana na"ciężkie czasy". Biere😄

@Zenonim dzięki

Edytowano przez Audi213
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198
29 minut temu, Zenonim napisał:

Haha A pola weryfikuja to inaczej Dla mnie odmiany Lg są zdecydowanie przereklamowane i za drogie. Patrzcie poletka doświadczalna z top farms czy z kombinat Kietrz,  mówię o tamtym roku to LG daleko w plonie najlepiej kws rzepaki i memori no i jeszcze dk odmiany

Zaplaciłeś drogo za jednostkę, nie wyszło i jest przereklamowane. Jak ci nie wyjdzie z memori będziesz tak samo twierdził?? 

 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32
1 godzinę temu, Zenonim napisał:

Nie sieje tylko memori, więc porównanie będzie. 

11 godzin temu, ASZv3 napisał:

Jakieś konkrety w porównani

1 godzinę temu, Zenonim napisał:

Au z innymi w tych samych warunkach? Czy oceniasz z jednego roku z jednego pola? ;)

Mimo braku ceny zainteresowanie rzepakiem wysokie

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Ktoś miał populacje z SY Ilone? Jakieś opinie odnośnie tej odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj