Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odmiany rzepaku

2067 odpowiedzi na ten temat

#2041 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 19:20

Odmiany rzepaku

Czy warto jeszcze zasiać rzepak ,dopiero w sobote mogę zasiać  ,wiem co pisze literatura na ten temat ale jakie są wasze doswiadczenia czy rzepak siany początkiem wrzesnia ma szanse dać odpowiednio duzy plon czy sobie dać spokój

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odmiany rzepaku Dzisiaj, 13:37
  •  

#2042 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 30 sierpień 2016 - 19:44

Odmiany rzepaku

Jak są dobre warunki do wschodów to siej. U mnie susza okropna, kilku liczyło na deszcz ale się nie doczekali i sieją mimo upływu terminu.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2043 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 20:17

Odmiany rzepaku Siej mieszańca co ma duży wigor jesienny. Polecam Ci Visby, u mnie się sprawdził 3 lata temu gdy siałem 5 września czyli 11 dni po terminie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2044 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 sierpień 2016 - 07:04

Odmiany rzepaku

Wszystko zależy oczywiście od opadów po siewie i jaka będzie jesień...

Jeśli chcemy przyspieszyć rozwój po późnym siewie to:

- odmiana mieszańcowa z dużym wigorem (pamiętajcie, że takowe równie wcześnie startują wiosną - ryzyko przymrozków no i zwykle trzeba dać wcześniej nawóz...)

Z naszej oferty polecam Marathona, Atorę, Populara, Visby i Minerve na późne siewy.

- z populacyjnych widziałem w latach poprzednich, że dość dobrze radzi sobie Monolit (tutaj nasiona z HR Strzelce mają nawóz donasienny co również przyspiesza wschody i rozwój początkowy)

- jeśli nasiona bez nawozu to można dać donasienny lub wysiać razem mikro-granulat

- przedsiewnie (lub pogłównie jesienią) warto też zastosować azot, saletra w ilości do 100 kg...

- posiewnie polecam Germinator'a - stymulator wzrostu, najlepiej pryskać zaraz po siewie i tutaj też w opcji z herbicydem... (poczytajcie o nim więcej u nas na stronie)

- o solidnej uprawie, nawożeniu przedsiewnym PK i dolistnym (P,K,Mg,S,B) nie będę się rozpisywał.

Pozdrawiam.

#2045 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 15:19

Odmiany rzepaku Jeśli gleba jest przesuszona, to kolego Armand, wiesz co można sobie zrobić z tym Twoim "nawozem donasiennym" :D. Bez wody ni .uja!
"Stymulator wzrostu" - najlepiej pryskać bezpośrednio po siewie.. To, że Twoja firma płaci Yacentemu za możliwość reklamowania sie na AE, nie musi być równoznaczne z wypisywaniem bredni!
Miało być oczywiście AF.

#2046 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 16:45

Odmiany rzepaku

"Wilhelm" jeśli masz gorszy dzień to na prawdę nie musisz pisać swoich pseudomądrości przeplatanych wulgaryzmami na moją dość rzeczową poradę.

Proszę Moderatorów o reakcję.

#2047 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 17:40

Odmiany rzepaku

Jeśli gleba jest przesuszona, to kolego Armand, wiesz co można sobie zrobić z tym Twoim "nawozem donasiennym" :D. Bez wody ni .uja!
"Stymulator wzrostu" - najlepiej pryskać bezpośrednio po siewie.. To, że Twoja firma płaci Yacentemu za możliwość reklamowania sie na AE, nie musi być równoznaczne z wypisywaniem bredni!
Miało być oczywiście AF.

Z tym opryskiem po siewie to głupoty piszesz, jedna dobra w oprysku po siewie to tylko że tanio wychodzi, jak sucho to problem, jak nie powschodzi lub wymarznie to już bardzo duży problem a co do nawozów donasiennych to napisz jakie stosowaleś w rzepaku.?

#2048 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 18:20

Odmiany rzepaku

Mam pytanie, w tym roku popadł kawałek rzepaku na ktorym był rzepak 3 lata temu był wykoszony pokosówką i był lekki grad wtedy. Obecnie mam problem że poprzeczniak i slady gdzie leżały pokosy są widoczne gołym okiem, w tych miejscach oprocz rzepaku sianego zeszło sporo samosiewów i jeest gąszcz, macie pomysły czym to przerzedzić albo co z tym zrobić?

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#2049 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 20:47

Odmiany rzepaku @tomek73 Czytaj kuźwa ze zrozumieniem.. A Ty Armand nie rób z siebie takiej świętojebliwej niewiasty, przy której "zakurwować" nie można..

#2050 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 07:24

Odmiany rzepaku

Dwaj Panowie wyżej... czy na prawdę zadowoli Was jeśli napiszę rzecz dla każdego jasną i podstawową - musi być po pierwsze woda? Tak, musi. W tym roku w większości kraju jest ta woda więc do tej logicznej sprawy nie będę się odnosił przy każdym poście. 

Co do nawozów donasiennych to mam głównie na myśli Primusa, który jest stosowany w materiale siewnym HR Strzelce. U nas w ofercie znajdziecie STIM+, który wychodzi bardzo atrakcyjnie cenowo (i oczywiście jakościowo).

Ostatnia odpowiedź do Wilhelma: Twoje wulgaryzmy średnio mnie poruszają, jeśli potrzebujesz przez to poczuć się bardziej dorosły to proszę bardzo. Proszę tylko o rozmowę na temat i wypowiedzi w sprawie produktów, które używałeś / widziałeś ich efekt (lub jego brak).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2051 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 14:32

Odmiany rzepaku

chyba u Ciebie jest woda bo w moim regionie totalna pustynia.

#2052 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 15:57

Odmiany rzepaku

U nas (okolice Kętrzyna) nie pada dopiero od 5 dni a tak cały sierpień z opadami i niektórzy mają nadal problem z wjazdem...

Kosiłem wczoraj gęste trawy z koniczyną to dosłownie błoto pod spodem.

#2053 Share Artis

Artis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 18:57

Odmiany rzepaku

Nie każdy ma wodę Armand...... Dolny Śląsk suchoooo

Ja w tym roku mzurim wszystkie rzepaki posiałem to akurat tam uchwyciłem więcej wody niż siany po orce czy bez orkowo

Edytowany przez Artis, 01 wrzesień 2016 - 18:58.

#2054 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 22:47

Odmiany rzepaku

@Zenonim jak u Ciebie sytuacja z rzepakiem wygląda?

#2055 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 23:35

Odmiany rzepaku U mnie rzepak zasiany w "suche orzechy" i czekamy na zbawienny deszcz...

#2056 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 06:31

Odmiany rzepaku

Dużo lepiej jak w tamtym roku, miejscami są braki , szczególnie od miedz i na poprzeczkach.

#2057 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 10:27

Odmiany rzepaku

U mnie na lekkich glebach to jeszcze jakoś idzie nawet bardzo dobrze, ale na borowinie to idź Pan w ....  .  W niedziele naddają to nasze zbawienie :D

#2058 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 19:42

Odmiany rzepaku

Nie wiem jak u Cb z deszczem ale u mnie masakra w TL pada a do mnie nie dochodzi. dzisiaj widziałem na borowinie rzepak to widać tylko samosiewy zbóż siany napewno przed 20 sierpnia

#2059 Share BIGAGRO

BIGAGRO

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:Internetowy sklep rolniczy - maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, nawozy dolistne, wapna, opakowania, oferta ogrodnicza.

Napisany 03 wrzesień 2016 - 07:55

Odmiany rzepaku

Nawożenie dolistne w niskiej cenie! Sprawdź nawozy dolistne z tanią i ekspresową wysyłką (nawet tego samego dnia - produkt dojdzie do Ciebie na drugi dzień).

Nawozy dolistne: http://big-agro.pl/k...awozy-dolistne/

Nawozy: http://big-agro.pl/k...roduktu/nawozy/

Wszystkie produkty: http://big-agro.pl/sklep/

Big-agro.pl - Internetowy sklep rolniczy

Najlepsze ceny, rabaty, promocje, tania lub darmowa wysyłka w 24 godziny!

nawozy - nasiona - opakowania - maszyny rolnicze - wapna - oferta ogrodnicza

Produkty od Grupy Azoty | Lhoist | AgriLand | DSV | Kioti | AVANT | AgroLiedmann | HR Strzelce | Saaten Union | Rapool Polska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2060 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 03 wrzesień 2016 - 09:49

Odmiany rzepaku

Jak są dobre warunki do wschodów to siej. U mnie susza okropna, kilku liczyło na deszcz ale się nie doczekali i sieją mimo upływu terminu.

A u mnie zasiany tydzień temu strip-til mimo suszy piękne wschody rządki już widać Monolit to zapewne zasługa nawozu donasiennego