Skocz do zawartości

Zdjęcie

buraczek cwikłowy

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek175

tomek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 11:40

buraczek cwikłowy Chciałbym sie zajac uprawa buraczka cwiklowego planuje obsiac ok 0.5 ha Bedzie bedzie zbior jest planowany od wrzesnia . Jakie nawozy i srodki ochrony roslin ( dawki . terminy ) Czy stosujecie rowniez odzywki dolistne na buraczka jesli tak to jakie i jakie dawki i terminy . Zgory dzieki za informacje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
buraczek cwikłowy Dzisiaj, 20:26
  •  

#2 Share bizmesmen

bizmesmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 13:45

buraczek cwikłowy Najlepszą odmianą będzie Boro firmy Bejo.Co do nawozuto 100kg saletrzaku i 100kg lubofoski 4-12-12 wystarczy na 0,5 ha. W tym dniu co będą siane oprysk wieczorem Pyramin 65 WG.Po wschodach chwastów Betenal lub Kemifam Super Koncentrat. Na grzyba Gwarant i Domark. Na robaka Bi 58 Nowy lub Dursban. Odżywki można zastosować od 4 liści właściwych buraka,można dać Tytanit z innym nawozem dolistnym.Dawki oprysków takie jak na etykietach,a co do terminów to po zauważeniu chorób.

#3 Share TulejSon

TulejSon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 23:41

buraczek cwikłowy ja polecam Wodana F1, na Broniszach praktycznie tylko on schodzi, za dużo nie ma przy nim pracy, wiem że to odmiana wczesna, ale kto zabronił posiać później? :) jedynie co przy nim trzeba sprawdzać czy nie ma chwościka, a tak to siać ile wlezie....

my siejemy na wczesnego i na Broniszę, następnie szybka orka i siew, a jesienią można do piwnicy zwozić ładnego buraczka, nawet trzeba uważać aby nie przerósł, chyba że się ma Litwina odbiorcę... :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy warto uprawiać dynie? zobacz »

•  

#4 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 20 czerwiec 2012 - 20:52

buraczek cwikłowy w jakiej dawce wysiać teraz buraczka? Czerwona kula, rzędy 4x30cm. Żeby byki nie narosły

#5 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 07:22

buraczek cwikłowy

w jakiej dawce wysiać teraz buraczka? Czerwona kula, rzędy 4x30cm. Żeby byki nie narosły

Obsada buraczka powinna wynosić od 28 do 44 sztuk na m2 , wystarczy teraz mieć MTZ i siłę kiełkowania i sobie policz normę wysiewu.

#6 Share dominik1989

dominik1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 09:06

buraczek cwikłowy Witam kolegów.Odnośnie tego iż od roku uprawiam buraczki ćwikłowe na cele przemysłowe mam pytanie w związku ze sposobem wysiewu. W tym roku siałem omegą II, odmianę Nochowski rozstaw 45cm, plon jaki uzyskałem to 55t/ha, sam byłem zdziwiony. Jednak teraz zastanawiam się czy gdybym zmniejszył rozstaw nie byłoby jeszcze korzystniej. Myślę nad siewem 3 podwójnych rzędów pomiędzy kołami ciągnika (Mf 235) jak myślicie ma to sens? Pozdrawiam

Edytowany przez dominik1989, 26 listopad 2012 - 14:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 18:19

buraczek cwikłowy Czy sa jeszcze dostepne w sprzedazy nasiona odmiany Pablo bo w zeszlym roku nie moglem ich nigdzie dostac.

#8 Share woyto

woyto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja,ślusarstwo,geografia

Napisany 28 maj 2013 - 10:01

buraczek cwikłowy witam,jaki herbicyd zastosowac w buraczku na dwuliscienne(wieloliscienne),po wschodzie

#9 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 28 maj 2013 - 15:28

buraczek cwikłowy jaką dawke tego Bi 58 Nowy dajecie?? co on zwalcza, bo widziałem, że na rzepak i kapuste też go dawają, ale jakie dawki??

co on tam zwalcza?? wie ktoś ;>
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#10 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 28 maj 2013 - 15:54

buraczek cwikłowy Chwasty w buraczku zwalczasz takim samym srodkiem jak w buraku cukrowym,polecam Betanal,drugi zabieg tez ten srodek a na trzeci mozesz dac Safari.

#11 Share woyto

woyto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja,ślusarstwo,geografia

Napisany 30 maj 2013 - 09:27

buraczek cwikłowy wczoraj kupilem kemifam i opryskałem,facet w sklepie powiedział ze nowy betanal sie nie nadaje,moze popażyć blaszki? pryskał ktoś nowym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 31 maj 2013 - 09:07

buraczek cwikłowy ponawiam pytanie wyżej i do tego jeszcze tak siejecie w takim samym zagęszczeniu co cukrowego czy inaczej??
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.