Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie C360

844 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Pagani

Pagani

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 29 październik 2009 - 13:51

Kopcenie C360 Wał pochodzi od starszego silnika,jest w dobrym stanie.Mechanik mówił że wał zakładał według znaków.Może tylko tak mówił.A co do wtrysków to są właśnie sprawdzane.Świeca żarowa nie leje bo była sprawdzana i jest ok.Mam zamiar jeszcze sprawdzić pompę wtryskową.Jeżeli będzie możiwość to nagram filmik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie C360 Dzisiaj, 10:07
  •  

#162 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 29 październik 2009 - 18:20

Kopcenie C360 miałem identyczne objawy okazało się że pompa wtryskowa miała za słabe ciśnienie i musiałem ją zregenerować

#163 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 29 październik 2009 - 18:41

Kopcenie C360 O ile dobrze pamiętam to 3P ma świece płomieniową, a nie żarową.
Wg instrukcji napraw od mf255 (silnik AD3.152 UR) przyczyną może być:
1.niewłaściwy kąt wtrysku paliwa
2.niewłaściwy luz zaworów
3.niski stopień sprężania
4.nieszczelność uszczelki głowicy
5.zużyte gładzie cylindrowe
6.złamane, zużyte lub zakleszczone pierścienie tłokowe
7.zużyte trzonki i prowadnice zaworów
8.zatarcie (zakleszczenie tłoka)
jeszcze gatunek oleju w silniku, w filtrze powietrza oraz poziom cieczy chłodzącej. Oczywiście też usterki układu paliwowego.

#164 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 29 październik 2009 - 19:35

Kopcenie C360 Pagani dziwię się że powierzyłeś naprawę silnka osobie która niema zielonego pojęcia o naprawach,jak pękł wał to była jakaś przyczyna prawdopodobnie przegrzanie należało sprawdzić współośowość bloku może być tak że za dwa miesiące będziesz wymieniał następny wał,rorząd sam się nie przestawi prawdopodobnie mechanior źle ustawił jak wcześniej było w porządku to i teraz powinno być tak samo proponuję zmienić fachowca bo jeszcze więcej narobi strat
Pozdrawiam

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#165 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 30 październik 2009 - 08:40

Kopcenie C360 ale w tych cilnikach tak jest że pękają wały i to od stony rozrządu ja miałem nowego fegusona 235 i miał 80mh i pęk przyjechali wymienili silnik i jest ok ale napewno jest to coś z półow=siowością bo w zeszłym roku sąsiadowi robiłem silnik bo mu pęk wał w 2 miejscach
Zetor i tylko Zetor

#166 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 październik 2009 - 09:10

Kopcenie C360 tak samo a nawet częściej pękają w zwykłej 60, w ciągu ostatniego roku robiliśmy 2 60 z pękniętym wałem, a 3p żadnego, nasz 3p ma ponad 9500mth i wal jest oryginalny

#167 Share Pagani

Pagani

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 30 październik 2009 - 09:31

Kopcenie C360 Mechanik jest sprawdzony bo nieraz mi coś robił przy ciągniku tylko ta wymiana wału mu nie wyszła.Wał był po drugim szlifie.Pękł w dwóch miejscach nic nie uszkadzając.Ciągnik kupiłem w 2000 roku i dopiero teraz poważna awaria się zdarzyła.

#168 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 30 październik 2009 - 18:22

Kopcenie C360 może na tym nowym wale jest przestawiony rowek pod klin koła zębatego, już kiedyś z takim czymś się spotkałem przy c360.

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#169 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 30 październik 2009 - 19:10

Kopcenie C360 miałem coś podobnego w c-330 jak zakładałem nowy wał, tez dymił i na dodatek laski popychaczy wyginało i właśnie była wadliwa partia wału i musiałem o jeden ząbek cofnąć na wale, teraz stoi na jeden ząb przed znakiem i jest ok

#170 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 październik 2009 - 20:02

Kopcenie C360 Otóż to, skoro do momentu awarii ciągnik pracował normalnie a teraz coś sie dzieje to raczej pewne jest złe ustawienie rozrządu. Mechanik nie koniecznie zawinił, może być tak jak piszą poprzednicy. Osiowość bloku można było sprawdzić dla spokojności jak ktoś wspominał, a jak Ci drugi raz pęknie to już będziesz wiedział czemu :D

Aha, ale jesteś pewien że nic poza wałem nie zostało uszkodzone, np. skrzywione laski popychaczy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 30 październik 2009 - 20:33

Kopcenie C360 Tak to się dzieje jak nabijają swoje znaki później druga osoba dokładnie niepopatrzy i są takie efekty fabryczne znaki są tak czytelne nie potrzeba znaczyć po swojemu należy zdjąć koło pośrednie i złożyć wg.znaków fabrycznych nie jest prawdą że fabryczne znaki mogą być źle nabite
takie usterki są wychfytywane na hamowni

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

#172 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 październik 2009 - 20:43

Kopcenie C360 chyba że ktoś już grzebał w silniku i powiedzmy zmieniał któreś kolo rozrządu i na nim były znaki przestawione

#173 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 30 październik 2009 - 21:15

Kopcenie C360 koledzy teraz te części robią jak chca i znaki nabijają jak chcą!! Kilka dni temu robiłem dla jednego kolesia 30-stke wstawiałem nowe zestawy naprawcze i nowy wałek bo mu na wpuście rozbiło, dałem nowy wałek(stare jego zapasy) i nowe koło bo tez było rozbite i zamiast znaku nabitego z przodu w nowym kole to był nabity z tyłu. I taka robota jak teraz robią to jakaś paranoja, ustawiłem wg starego koła nabiłem znak i jest ok, ale jak bedzie kto inny rozbierał to już nie wiem czy ustawi jak trzeba

#174 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 30 październik 2009 - 21:59

Kopcenie C360 Ja czegoś tu nie rozumiem albo jestem nie teraźnieszy jak coś kupuję i stwierdzam że jest wadliwe to nie poprawiam tylko reklamuję przestancie kupować podruby miesiąc temu rolnik ugnał się na nowy tani blok do MF za tysiąc zł tylko blok był bez stopek myśląc że założy stare stopy,nie bujmy się reklamacji jak nic nie będziemy mówić to będą dalej sprowadzać buble odpady żeby zarobić na czyjejś naiwności,dwa lata temu była w podlaskim z olejami kto kupił olej bez faktury poniósł straty ,kobieta która miała faktuę wygrała sprawę i odzyskała straty
Pozdrawiam

#175 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 październik 2009 - 22:14

Kopcenie C360 tylko że na reklamację się czeka niestety, pamiętam jak oddawaliśmy blok od 3p na reklamacji to na 2 trzeba było prawie miesiąc czekać bo cała partia przyszła takich samych

#176 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 30 październik 2009 - 22:44

Kopcenie C360 tak to jest w tej naszej Polsce... Wszystko trzeba 5 razy sprawdzać. Moze teraz troche nie na ten temat, ale kiedyś kupiłem ośkę, do żmijki, do hederu (bizon ZO56) i klin był przesunięty aż o 90stopni przez co palce wychodziły w zupełnie innym momencie.

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#177 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 październik 2009 - 22:53

Kopcenie C360 o tych częściach do ursusów to by można pisać i pisać, pamiętam jak było raz do pewnej 60 duże koło do zwolnicy kupione to frez był zupełnie inny, znaczy za wąskie rowki były, całe szczęści że my części nie kupujemy od razu tylko wszystko na WZ-ki

#178 Share Pagani

Pagani

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 31 październik 2009 - 14:04

Kopcenie C360 Pokusiłem się o zdjęcie głowicy z nadzieją że któryś z zaworów uległ uszkodzeniu.Jednak praca poszła na marne bo wszystko jest ok.Wszystko wskazuje na to,że źle jest ustawiony wał.

Już wszystko jest dobrze.Okazało się,że koło od pompy wtryskowej było przestawione o jeden ząb za daleko.Teraz traktorek śmiga i nie kopci.Za wszystkie porady wam dziękuję.

Edytowany przez Pagani, 02 listopad 2009 - 17:58.

#179 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 15:51

Kopcenie C360 Mam do was pytanie miałem kapitalny remont 60 i po dotarciu poszła w orke jak zawsze zaczepiam 3 skibowy pług i na około 20 cm puszczam w ziemie.Nie brak jej sił, pług jest dobrze ustawiony i zawsze jeżdze na 3 biegu czasami 2 a gdy patrze jak sąsiad orze to jego prawie nie puszcza dymu.I tak zawsze sie zastanawiam czy tylko moja sześciesziątka tak kopci czy tylko mi sie tak zdaje? Dodam że sąsiad ciąga 2 skibowy pług ;)Ziemie mam troche ciężkie do obrabiania.A wasze 60-tki tak kopcą czy nie??
Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2640 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 16:03