Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie C360

844 odpowiedzi na ten temat

#141 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 16:59

Kopcenie C360 To jesli ci oleju przybywa to napewno nie od lejących wtrysków, sprawc czy ci wody nie ubywa,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie C360 Dzisiaj, 01:56
  •  

#142 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 17:05

Kopcenie C360 Jeśli wali białym dymem, to wskazuje na spalanie paliwa z wodą. Sprawdź na miarce czy nie ma kropli wody i czy jej nie ubywa. Upuść trochę oleju z misy i zobaczysz czy masz wodę w oleju.

#143 Share xhakerek xhakerek

xhakerek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 wrzesień 2009 - 17:24

Kopcenie C360 W oleju nie było ani grama wody, przed zmianą wtrysków na chińskie zmieniłem olej, był rozcieńczony ropą i było go jakoś koło 10l, dym jest biały, lekko niebieskawy ale bardzo delikatnie. Wody nie ubywa za to przy zmianie wtrysków w cylindrach było mokro od paliwa a końcówki były czarne. Czy zuużyty wtryskiwacz dosłownie leje ciurkiem czy także rozpyla ale na grubszą mgiełkę?

#144 Share ursus1212

ursus1212

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 30 wrzesień 2009 - 18:19

Kopcenie C360 a tuleje masz dobre uszczelkę pod głowicą?????

#145 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 19:09

Kopcenie C360 dobry wrtyskiwacz wkręcony w próbnik charaktereystycznie-"strzela", końcówka leje gdy nie ma głos jest głuchy i widać kropelki-to musi być prawdziwa mgiełka, inaczej spalanie rośnie dramatycznie... warto jest zainwestować w lepsze końcówki-czyli koszt ok 40 zł szt-sam się przekonałem na własnej skórze że tansze części top tylko pozorna oszczędnosć-oczywiscie nie mowie tu o niepotrzebnym przepłacaniu:D
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#146 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 19:14

Kopcenie C360 Moim zdaniem gdy przykręcałeś do wtrysku rurkę paliwową odpad ci z tyłu stożka opiłek , potem z ropą dostał się do końcówki i ją podwiesił.

#147 Share xhakerek xhakerek

xhakerek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 wrzesień 2009 - 21:09

Kopcenie C360 Z tym opiłkiem to niemożliwe, sytuacja po założeniu nowych chińskich końcówek pogarszała się z dnia na dzień a na początku było ok, tak samo po kupnie, 100l ropki, może więcej ok a potem biało. Nie było słychać żadnego strzelania przy otwieraniu wtryskiwacza a mgiełka była taka że widać było w powietrzu takie małe kropelki ale nie była to jeszcze stróżka. Główne pytanie to takie:
CZY WTRYSKI MOGĄ PADAĆ OD POMPY WTRYSKOWEJ CZY CZEGOKOLWIEK INNEGO?
Ta wymiana na chińskie pomogła ale na bardzo krótko i nie wiem czy znowu z nowymi WZM tak nie będzie że zaraz padną bo przyczyną przynajmniej w większości są wtryski.
Pozdrawiam

#148 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 21:49

Kopcenie C360 Z tego co ja wiem gdyby miał walniete wtryski to na niebiesko by dymił. A oleju nie bierze w duzych ilosciach?? Bo biały dym to oznaka brania oleju, no i do tego ten charakterystyczny zapach a raczej smród. Czy on ma w ogóle jeszcze pierścienie?? Może bierze olej i w jakiś sposób dostaje się ropa do niego i wyrównuje stan. Sprawdź mu ciśnienie na tłokach jak będzie miał 26kg/cm2 to jeszcze ujdzie ale jak poniżej to będzie kiepsko.

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#149 Share xhakerek xhakerek

xhakerek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 wrzesień 2009 - 22:09

Kopcenie C360 Chyba się koledze coś pomieszało, olej spala się na niebiesko, w razie braku tlenu na biało a ropa na czarno, analogicznie w razie braku tlenu biały dym

#150 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 01 październik 2009 - 11:05

Kopcenie C360 a no może coś źle mi się pomyślało. Ale z tego co wiem gdy będą lać wtryski to już na niskich obrotach będzie widać niebieski dym.

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 01 październik 2009 - 12:16

Kopcenie C360 faktycznie olej spala się na niebiesko. mi facet wcisnął końcówki.miały być dobre.pół roku i ciągnik zaczyna dymić. przy orce po żniwach to masakra już była i zaczął palić jak czołg. okazało się że końcówki były chińskie.są po prosu miękkie i po jakimś czasie pracy gubią nastawione ciśnienie. jeśli takie masz to daję 90% że to one.a tłoki pływające w ropie potwierdzają to. jesteś chyba milionową osobą która przekonała się że chińskie jest do bani.śmiało wymieniaj na lepsze.
KPK Kumurun Team

#152 Share Pagani

Pagani

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 28 październik 2009 - 18:10

Kopcenie C360 Witam.Mój ursus C360-3P po wymianie wału korbowego(stary pękł)strasznie kopci na biało na wolnych obrotach.Praca ciągnika jest nie równa(aż cały się trzęsie).Im wyższe obroty tym dymienie ustaje.Według mnie nie stracił na mocy.Po rozgrzaniu silnika dym jest lekko niebieski.Przed wymianą wału ciągnik chodził idealnie,nawet dymka nie puścił dopiero po wymianie coś mu się stało.Wał jest oryginalny z rozbiórki innego silnika.Co mogło być przyczyną tego dymienia?Proszę pomóżcie.Pozdrawiam.

#153 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 październik 2009 - 18:55

Kopcenie C360 rozrząd Ci (a raczej w 3p) przestawił

#154 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 28 październik 2009 - 19:52

Kopcenie C360 no to będzie tak jak kolega pisze, rozrząd - a dokładniej pompa wtryskowa :D
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#155 Share Pagani

Pagani

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 28 październik 2009 - 20:56

Kopcenie C360 Więc jeżeli rozrząd się przestawił to co trzeba zrobić aby było wszystko ok?Czy należy rozjeżdżać przodkiem i zdejmować pokrywę z przodu silnika?I jak należy ustawić rozrząd,bo wszystko było zakładane na znaki.

#156 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 październik 2009 - 21:02

Kopcenie C360 jak wszystko było na znaki to powinno być dobrze
a wał to z jakiego perkinsa wyciągany ?? młodszy starszy znaki na zębatce były w tym samym miejscu co na starym

pompa paliwowa była odkręcana??

#157 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 28 październik 2009 - 21:17

Kopcenie C360 ja to bym jeszcze sprawdził wtryski :D kolega pisał, że na high rpm ma niebieski dym. dużo paliwa może zmywać film olejowy na tulei i być wypluwanym w tłumik lub też spalanym :) co do trzpania, to możesz też sprawdzić przeciwwagę wału.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#158 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 28 październik 2009 - 22:35

Kopcenie C360 To nie 60 ,przeciwwaga jest na stałe.Pewnie rozrzad jest przestawiony.Najlepiej jest samemu zaznaczyc samemu rozrzad bo nieraz po znakach nie chodzi.

#159 Share michal26

michal26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 29 październik 2009 - 09:55

Kopcenie C360 Kolego szczewko 3p ma przykręcane przeciwwagi,a co do przyczyny to pewnie rozrząd, sprawdź go jeszcze raz dokładnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 29 październik 2009 - 10:09

Kopcenie C360 a sprawdź świece żarową bo ja miałem podobnie że na wolnych kopcił na piało bo świeca nie zamykała paliwa i lało się nią cały czas a jak nie świeca to wtryski albo pomp. Jak możesz to nagraj filmik i pokarz jak on chodzi i jak kopci. Pewnie kopci tak nierówno na wolnych obrotach puszcza tak jak by oddzielne dymki ??
Zetor i tylko Zetor