Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie C360

844 odpowiedzi na ten temat

#121 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 06 marzec 2009 - 16:08

Kopcenie C360 wiem że nie znajdę danych które były by określane przez producenta wiec dlatego prosze kolegów z AF aby któryś przy pomocy wakuometru zmierzył podciśnienie w kolektorze ssącym przy różnych obrotach, 60 która pracuje sprawnie ma moc i nie kopci, wtedy bede miał odniesienie do mojej, a pierscienie miały rok na ułożenie się więc juz dawno to zrobiły
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie C360 Dzisiaj, 06:56
  •  

#122 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 12:51

Kopcenie C360 Ursus ma w naturze to że lubi dymka puścić moja 360 zawsze kopciła teraz remont generalny miała wtryski pompa itp wszystko nowe albo po regeneracji i co ? Nadal dymka puszcza jak w pedał jej dasz :P Ten typ tak ma :P

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#123 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 07 marzec 2009 - 15:40

Kopcenie C360 no taki ich urok ale jak ten urok przeradza sie w denerwujący kopeć z tłumika to już mało fajnie...
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#124 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 15:56

Kopcenie C360 Mój bardzo nie kopcił ,ale było słuchać regulator , wczoraj zawiozłem pompę i wtryski do zakładu ( najlepszego w powiecie) , jak mi zrobią to napisze jak chodzi.

#125 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 17:53

Kopcenie C360 kolego @GoRAL1 gdy dostaniesz już pompę od fachmama to mógłbyś zmierzyć w mm ile wystaje śruba od dawki na pompie, na ile ją spec ustawił, i jeśli masz możliwość to te upragnione przezemnie podciśnienie w kolektorze, z góry dzieki

#126 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 18:34

Kopcenie C360 Nie tworząc nowego tematu ja mam taki problem że mam nie szczelny komin z tym kolektorem nie wiem jak temu zapobiec by to zniwelować i bardzo mocno pluje olejem ostatniego czasu komin przy tej nieszczelności jest zalany czarnym olejem nie mam pojęcia co to a i jeszcze pytanie jak ściągnąć komin bo u mnie na bok ma lekki luz a tak to nei chce zejść nie trzyma go żadna śróba. :P :P

#127 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 18:43

Kopcenie C360 kombajn jak będę miał to ci napisze ten wymiar ,a odnośnie podciśnienia to niemam możliwości zmierzenia.

#128 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 19:27

Kopcenie C360 Jak tlumik nie chce zejść to musisz bo potraktować szlifierka i wymienic na nowy
pluje olejem bo pierścienie są zapieczone
innej opcji na plucie niema

Opus meum est

#129 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 15:51

Kopcenie C360 Wydaje mi się że gdyby pierścienie były zapieczone to chyba strata mocy by była i cieżko palił tak mi się wydaje a on chodzi normalnie jak zawsze chodził i nie pluł czym uszczelnić ten komin przy łączeniu ? A w ogóle jak ten komin ma zejść do góry czy jak ?

#130 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 08 marzec 2009 - 16:03

Kopcenie C360 do góry trzeba go zściągać,najlepiej naciąć kontówką bo mozna kolektor wydechowy uszkodzic, z tym olejem to dziwna sprawa, nagle zaczął pluć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 17:36

Kopcenie C360 No chodzi o to że dolałem na zime do pełnego baku takiego depresatora do dieslów :P Tataa miał to w ciężarówce i mówi zebym nalał tyle ile tam na opakowaniu pisze nie dużo 2,3 korki tam pisze że daje pewny start w czasie zimy coś tam że nie wytrąca sie parafina czy coś niedługo będzie w baku pusto to naleje świeżej i zobaczę a w którym miejscu to ciachnąć i najlepiej czym uszczelnić.
Aha nie chce go tak pociąć bo komin nie będzie wymieniany :P

#132 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 18:18

Kopcenie C360

kolego @GoRAL1 gdy dostaniesz już pompę od fachmama to mógłbyś zmierzyć w mm ile wystaje śruba od dawki na pompie, na ile ją spec ustawił, i jeśli masz możliwość to te upragnione przezemnie podciśnienie w kolektorze, z góry dzieki

Dzisiaj odebrałem pompę,śruba od dawki wystwje 23,6 mm mierzone od obudowy.
Sprawdzałem też na innej starej pompie ,ale jeszcze zaplombowanej było 23,8 mm.

#133 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 19:36

Kopcenie C360

Przepraszam, pomyliłem się z c-360. Podkładki pod wtryskiwaczem muszą być. Sześćdziesiątka jest wyjątkiem. Mechanik raz założył mi te podkładki do sześćdziesiątki i kopcił. Kazałem mu je wyrzucić i przestał kopcić.

Odebrałem dziś pompę i wtryski od pompiarza po regeneracji. Pytałem go o to czy dać podkładki pod wtryskiwacze(c 360}.
powiedział że fabrycznie nie stosuje się ,ale gdy głowice są stare to trzeba dać bardzo cienkie żeby nie dmuchało ,dał mi takie.
Mówił jeszcze że gdy by założyć za grube to silnik będzie dymił na niebiesko

#134 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 10:56

Kopcenie C360 Dzieki wielkie za ten wymiar, zweryfikowałem go z wymiarem na mojej pompie i jest 2mm różnicy na rzecz mniejszej dawki, ustawie sobie teraz na wzór tej o której mówiłeś że jest zablombowana, i zobacze jak bedzie śmigać, dużo kosztowała regeneracja i co obejmowała?

#135 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 13 marzec 2009 - 19:20

Kopcenie C360 Koledzy tak to czytam niechce pisać nowego tematu mam pompę po regeneracji zamontowałem ją i co jak pali to strasznie dymi granatowo na zapłonie żwiata niewidać ale potem jak zapali to dymu niewidać co jest grane ustawiłem ją tak jak było przed regeneracją bo sobie ją zanaczyłem ale wydajemi sie że jednak terzeba ją samamy ustawić tyko jak ????? wiem że jak sie do silnika przybliża to zmniejsza sie kont zapłonu kopci na bioło a jak sie zwiększa kont od silnika to kopoci na czarno czy ja dobrze mówie ??? jak to ustawić prosze o pomoc

#136 Share adasko987

adasko987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 13:51

Kopcenie C360 problem już rozwiązany były źle założone pierścienie i dlatego dymił i słabo palił były założone topem do dołu teraz nawet troszkę dymka nie puści tylko widaćze jakieś powietrze leci nic więcej

#137 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 19:15

Kopcenie C360 Dzisiaj zamontowałem pompę i wtryski po regeneracji. Problemów nie było założyłem nowe filtry, potem pompę, odpowietrzyłem i odpalił. Jest duża różnica lekko zadymi gdy zapala i gdy ostro dodaje gazu, gdy wyrówna obroty to ledwie widać spaliny, dobrze pracuje w całym zakresie obrotów. Z mocą też jest w porządku, próbowałem wjechać 5 biegiem na dużą górę.
kombajn pytałeś co było robione.
W pompie wymiana sekcji z zaworkami, łożysk, sworzni i zabezpieczeń regulatora,pompki zasilającej i ręcznej ,wszystko to jest nowe ,pyzatym były frezowane gniazda.
Wtryskiwacze regeneracja końcówek,planowanie zamków i płaszczyzn.
Wszędzie nowe uszczelki i podkładki .
Za wszystko zapłaciłem 650 zł.

#138 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 19:34

Kopcenie C360 Ja za kapitalny remont pompy(c-360) zapłaciłem 560 zł brutto i dostałem gwarancję na 6 miesięcy/pompę mam całą oplombowaną i długą listę wymienionych części /
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#139 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 15 maj 2009 - 15:02

Kopcenie C360 witam. co moze byc jak woda wysadza tłumikiem przy odpalaniu?pomoc

Edytowany przez zetor, 16 maj 2009 - 13:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share xhakerek xhakerek

xhakerek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 wrzesień 2009 - 16:13

Kopcenie C360 Witam, jak w temacie, kupiliśmy C-360, trochę pojeździła, trochę zaorała, może łącznie wypaliła te 100l ropy i zaczęło przybywać oleju w silniku. Szybka diagnoza lejące wtryski. Niestety z lenistwa do sklepu wysłałem brata i zamiast WZM do wtryskiwaczy założyli mi końcówki chińskie. Ku mojemu zdumieniu po założeniu odpalam i zero dymu, ucieszony, trochę czasu minęło, związłem siano, poprzewracałem etc a tu znowu coraz gorzej, dymił coraz bardziej aż do teraz, kłęby białego dymu przy dodawaniu gazu, jak wyrówna obroty dymu prawie nie ma. Czy chińskie końcówki wytrzymały tylko jakieś 50-70l ropy czy coś innego je rozwala lub siada? Boję się kupować teraz nowych WZM żeby kasy w błoto nie wyrzucić. Luzy na zaworach ok, jak odkręcam przelew z wtrysków to prawie ropa nim nie leci, tylko na max obrotach i powolutku. Wtrysk wyciągnięty na moje oko rozpyla normalnie, robi się mgiełka w kształcie gwiazdy, widać takie tycie kropelki ale kapać to nie kapie. Proszę o pomoc, Pozdrawiam