Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie C360

980 odpowiedzi na ten temat

#841 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4092 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 18:38

Kopcenie C360

Jak bedzie nie dogrzany te ma prawo kopcic, u mnie to kopci tak samo na zimnym silniku a jak sie zagrzeje to nie kopci wcale, ale sie kopceniem nie przejmuje tylko jak ma moc to ma iśc, a druga sprawa to w nocy leca iskry ze cygara by mozna było odpalac ale to juz wina sadzy w kolektorze bo sie wypala, bo kiedys miałem cały układ paliwowy zesrany  wszystko lało i nabrało sie sadzy na kolektorze,a tez druga sprawa to ciagał mi olej z filtra i zanim to sie wszystko wypali to zejdzie mu chwile jeszcze. Tak jak pisza posprawdzaj od błachostek i dojdziesz gdzie co w trawie piszczy

Jak idą iskry z tłumika to masz problem z zworami albo źle ustawionym rozrządem, a konkretnie nie domyka się albo nieszczelny jest zawór wydechowy.

Edytowany przez asharot, 18 czerwiec 2016 - 18:40.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie C360 Dzisiaj, 11:33
  •  

#842 Share dawidgr

dawidgr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:mechanika rolnictwo

Napisany 18 czerwiec 2016 - 21:05

Kopcenie C360 Moj ciagnik z kolei na wolnych nie kopci tylko jak dam ostro gazu zakopci a gdy obroty się informują to nawet dymka nie puści i myślę że tak powinno byc mimo wszystko no ale to nie Ursus trochę inny silnik z komorą wstępna .
robiłem z tatą silnik w claasie senatorze 6cyl bez Turbo były takie objawy ze jak mu dawał w palnik to az iskry szły robiliśmy głowice pierścienie wał tuleje dalej to samo potem pomimo że klient miał opory wyjalem pompę wtryskowa i wtryski i co się okazało pompa była tak rozwalona że ciągle lała paliwo jak z wiadra i to była przyczyną iskier a nawet w nocy jak robił to kolektor być czerwony nie całkiem ale był po zrobieniu nie bierze oleju i iskry nie lecą i kolektor już nie czerwienieje .

#843 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1426 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki,Polska Motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 18 czerwiec 2016 - 21:13

Kopcenie C360

Założyłeś temat i teraz masz pretensje że źle ci doradzają kopci  i to za dużo.Przy kopcić   ma prawo szary dym jak jest zimny silnik parę minut pracy i powinien dym znikać a dym lekko czarny powinien się pojawiać przy dodawaniu gazu,rozpędzaniu ogólnie oraz przy dużym obciążeniu przy stałych obrotach w jakieś robocie nie powinien dawać dyma

#844 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 773 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 21:34

Kopcenie C360

robiłem z tatą silnik w claasie senatorze 6cyl bez Turbo były takie objawy ze jak mu dawał w palnik to az iskry szły robiliśmy głowice pierścienie wał tuleje dalej to samo potem pomimo że klient miał opory wyjalem pompę wtryskowa i wtryski i co się okazało pompa była tak rozwalona że ciągle lała paliwo jak z wiadra i to była przyczyną iskier a nawet w nocy jak robił to kolektor być czerwony nie całkiem ale był po zrobieniu nie bierze oleju i iskry nie lecą i kolektor już nie czerwienieje .

gdzie ta pompa lała te paliwo ? bo chyba nie do silnika ?  :D  :D  :D

bajdurzysz chłopie i  to ostro ,  ogarnij te fantazje bo co drugi post to brednie i tyle  ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#845 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 06:42

Kopcenie C360

Z całym szacunkiem dla starszego człowieka ale pojęcie mechanika z pgr i to że ma dymić a iść niewiele ma wspólnego z dobrą pracą silnika. Ja pamiętam trochę czasy pgr przy szkole tam właśnie tak było traktor dymił ale szedł i co roku silnik do wymiany bo wszystko powypalane. Po takin naprawianiu krążą mity jaki to ursus paliwożerny i złom. Tak to i u mego Taty naprawiano silnik nowe części a kontrolka od ciśnienia się pali. A mechanik super z skr i potem remont się nie udał. Teraz trudno trafić aby remont się nie udał jednak jak ktoś wspomniał inne technologie może trochę prościej można blok obrobić jak w pom może trochę mniej mechanik gazuje przy składaniu bo kolejnego traktora by nie robił jak by spartolił.

#846 Share Pavlo4011

Pavlo4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 20:47

Kopcenie C360

Dziś zrzuciłem kolektor wydechowy w ursusie i po odpaleniu silnika takie coś :blink:  :blink:  :blink:  , po zamianie wtryskiwaczy z pierwszym cylindrem żadnej różnicy. Czym to może być spowodowane ??? Pompa i wtryski zrobione, zapłon ustawiony. Przychodzi mi tylko do głowy zbyt niska kompresja .Bede wdzięczny za wszelkie rady.

Edytowany przez Pavlo4011, 30 styczeń 2017 - 20:48.

#847 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1426 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 21:01

Kopcenie C360

A głowica była robiona? Jak wina pierścieni tu musiałbyś odczuć że jest słaby lub problem z odpalaniem

#848 Share Pavlo4011

Pavlo4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 21:41

Kopcenie C360

Nie głowice nie były robione,w sumie to przy siniku nic nie było robione prócz pompy i wtrysków no i regulacja zaworów. Natomiast jeżeli chodzi o odpalanie pali też OK mocy też nie brakuję,trzy skibki bez problemu. 

#849 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8670 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 22:41

Kopcenie C360

Lejąca lub źle ustawiona końcówka wtryskiwacza, słaba kompresja tego cylindra, spalany olej, komora sprężania zalana paliwem.

Poniuchaj czym śmierdzi odróżnisz paliwo od oleju. Możesz przyłożyć kartkę czy czasem nie chlapie.

KPK Kumurun Team

#850 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1426 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 22:49

Kopcenie C360

Tak jak seweryn mówi  zła końcówka  zdarzają się wadliwe.Żeby głowice to by z każdych 4 waliło a tu tylko z 2

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8670 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 22:56

Kopcenie C360

Sama końcówka wadliwa, źle osadzona w kolbie, źle w gnieździe choć pisał że zamieniał a objaw dalej pozostał na tym cylindrze. To ogranicza do samej pompy , głowicy, osadzenia w niej wtryskiwacza, tłoka z pierścieniami i tuleja.

KPK Kumurun Team

#852 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2214 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 30 styczeń 2017 - 22:57

Kopcenie C360

Panowie toż kolega napisał że zamieniał wtryskiwacze 1 z 2 i było tak samo czyli raczej końcówka odpada, najszybciej to słaba kompresja może być spowodowane nieszczelnością zaworów lub jak pompa po remoncie sekcja coś szwankuje 

#853 Share Pavlo4011

Pavlo4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 08:35

Kopcenie C360

Tak,jak wcześniej pisałem zamieniałem wtryski 1 i 2 , końcówki założone zgodnie ze znakami ,sprawdzałem przy zamianie. W pompie założone są nowe sekcje,końcówki też były nowe. Wtryski i pompę raczej bym wyeliminował bo gość który to robił zjadł na tym zęby i wątpię by zrobił co nie tak tym bardziej że po zamianie wtrysków żadnej poprawy. Dodam jeszcze ze gdy przyłożyłem rękę do wylotu spalin na wszystkich trzech cylindrach wylatywały gorące spaliny i zaraz musiałem zabrać a na tym jednym spaliny były takie jakby letnie mogłem trzymać i nic nie parzyło. Głowice są trochę zużyte ,słychać klepanie zaworów.

Dzięki za podpowiedzi.

#854 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8670 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 08:40

Kopcenie C360

Jeśli jesteś pewny i wyeliminujemy pompę, wtryskiwacze to pozostaje samo osadzenie wtryskiwacza, tłok, tuleja, głowica. 

Jeśli cylinder nie spala paliwa jak należy to i spaliny będą miały inną temp. A sprawdź też wznios krzywek wałka czy jest wszędzie równo. 

Ogólnie najlepiej było by chyba kompresje sprawdzić.

KPK Kumurun Team

#855 Share Pavlo4011

Pavlo4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 08:53

Kopcenie C360

A co sądzisz na temat podkładek pod wtryskami powinny być czy nie bo ile ludzi tyle opinii. Jak sprawdzić wznios ??

#856 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 08:56

Kopcenie C360

uszczelki pod głowicą nie wydmuchało ??  a odkręć z drugiej strony ssący i zobacz czy wywala dym

#857 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 09:06

Kopcenie C360 ten kąt to jak sprawdzany? Może gdzieś klina ścina?

#858 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8670 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 09:07

Kopcenie C360

W 60-ce zawsze były podkładki. Sprawdzić tylko trzeba czy czasem nie ma dwóch. Wznios sprawdzisz mierząc po prostu skok na klawiaturze. 

KPK Kumurun Team

#859 Share Pavlo4011

Pavlo4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 09:31

Kopcenie C360 Jak go kupiłem i wyciągałem wtryski do roboty to podkładek nie było,przy monarzu założyłem nowe. Kąt sprawdzany tak jak to być powinno czyli tłoczenie na pierwszej sekcji że znakiem na kole zamachowym i znakami na obudowie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share Pavlo4011

Pavlo4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 18:17

Kopcenie C360

Dziś odkręciłem ssący ,wszystko ok ssie jak ta lala :D nie zauważyłem niczego podejrzanego. Dodam jeszcze że kopcenie jest tylko na zimnym ,jak wyjadę z garażu i chwile pochodzi to jest ok.

Jak sądzicie zmienić głowice bo mam dwie dobre???tylko uszczelki bym musiał kupić i zaworki dotrzeć.

Edytowany przez Pavlo4011, 31 styczeń 2017 - 18:56.