Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie C360

844 odpowiedzi na ten temat

#841 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 18:38

Kopcenie C360

Jak bedzie nie dogrzany te ma prawo kopcic, u mnie to kopci tak samo na zimnym silniku a jak sie zagrzeje to nie kopci wcale, ale sie kopceniem nie przejmuje tylko jak ma moc to ma iśc, a druga sprawa to w nocy leca iskry ze cygara by mozna było odpalac ale to juz wina sadzy w kolektorze bo sie wypala, bo kiedys miałem cały układ paliwowy zesrany  wszystko lało i nabrało sie sadzy na kolektorze,a tez druga sprawa to ciagał mi olej z filtra i zanim to sie wszystko wypali to zejdzie mu chwile jeszcze. Tak jak pisza posprawdzaj od błachostek i dojdziesz gdzie co w trawie piszczy

Jak idą iskry z tłumika to masz problem z zworami albo źle ustawionym rozrządem, a konkretnie nie domyka się albo nieszczelny jest zawór wydechowy.

Edytowany przez asharot, 18 czerwiec 2016 - 18:40.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie C360 Dzisiaj, 18:23
  •  

#842 Share dawidgr

dawidgr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:mechanika rolnictwo

Napisany 18 czerwiec 2016 - 21:05

Kopcenie C360 Moj ciagnik z kolei na wolnych nie kopci tylko jak dam ostro gazu zakopci a gdy obroty się informują to nawet dymka nie puści i myślę że tak powinno byc mimo wszystko no ale to nie Ursus trochę inny silnik z komorą wstępna .
robiłem z tatą silnik w claasie senatorze 6cyl bez Turbo były takie objawy ze jak mu dawał w palnik to az iskry szły robiliśmy głowice pierścienie wał tuleje dalej to samo potem pomimo że klient miał opory wyjalem pompę wtryskowa i wtryski i co się okazało pompa była tak rozwalona że ciągle lała paliwo jak z wiadra i to była przyczyną iskier a nawet w nocy jak robił to kolektor być czerwony nie całkiem ale był po zrobieniu nie bierze oleju i iskry nie lecą i kolektor już nie czerwienieje .

#843 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 18 czerwiec 2016 - 21:13

Kopcenie C360

Założyłeś temat i teraz masz pretensje że źle ci doradzają kopci  i to za dużo.Przy kopcić   ma prawo szary dym jak jest zimny silnik parę minut pracy i powinien dym znikać a dym lekko czarny powinien się pojawiać przy dodawaniu gazu,rozpędzaniu ogólnie oraz przy dużym obciążeniu przy stałych obrotach w jakieś robocie nie powinien dawać dyma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#844 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 21:34

Kopcenie C360

robiłem z tatą silnik w claasie senatorze 6cyl bez Turbo były takie objawy ze jak mu dawał w palnik to az iskry szły robiliśmy głowice pierścienie wał tuleje dalej to samo potem pomimo że klient miał opory wyjalem pompę wtryskowa i wtryski i co się okazało pompa była tak rozwalona że ciągle lała paliwo jak z wiadra i to była przyczyną iskier a nawet w nocy jak robił to kolektor być czerwony nie całkiem ale był po zrobieniu nie bierze oleju i iskry nie lecą i kolektor już nie czerwienieje .

gdzie ta pompa lała te paliwo ? bo chyba nie do silnika ?  :D  :D  :D

bajdurzysz chłopie i  to ostro ,  ogarnij te fantazje bo co drugi post to brednie i tyle  ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#845 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 06:42

Kopcenie C360

Z całym szacunkiem dla starszego człowieka ale pojęcie mechanika z pgr i to że ma dymić a iść niewiele ma wspólnego z dobrą pracą silnika. Ja pamiętam trochę czasy pgr przy szkole tam właśnie tak było traktor dymił ale szedł i co roku silnik do wymiany bo wszystko powypalane. Po takin naprawianiu krążą mity jaki to ursus paliwożerny i złom. Tak to i u mego Taty naprawiano silnik nowe części a kontrolka od ciśnienia się pali. A mechanik super z skr i potem remont się nie udał. Teraz trudno trafić aby remont się nie udał jednak jak ktoś wspomniał inne technologie może trochę prościej można blok obrobić jak w pom może trochę mniej mechanik gazuje przy składaniu bo kolejnego traktora by nie robił jak by spartolił.