Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie C360

844 odpowiedzi na ten temat

#821 Share Pawloo589

Pawloo589

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 18:52

Kopcenie C360

Tak to wygląda .https://youtu.be/XwqKV2aAqoQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie C360 Dzisiaj, 13:35
  •  

#822 Share dawidgr

dawidgr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:mechanika rolnictwo

Napisany 17 czerwiec 2016 - 20:11

Kopcenie C360 moim zdaniem to normalne jesli nie pali za duzo i oleju i wody nie ubywa to ok to jest ciagnik nie vw z normami euro 6 i dpfem :-) moja shibaura gorzej kopci i ropki pali bardzo malo i oleju nie bierze ani wody i robie nie przejmuje sie :)

#823 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 20:16

Kopcenie C360

Moim zdaniem nie powinien tak kopcić, wygląda na to że silnik zużywa nadmiernie olej silnikowy.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#824 Share dawidgr

dawidgr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 20:23

Kopcenie C360 wiesz chłopie jak by kopcil gdyby spalal olej bo ja akurat wiem gdyz jestem mechanikiem i na co dzien mam stycznosc z roznymi silnikami gdy silnik nadmiernie zuzywa olej to kopci siwo az potrafi na takie szaro biale kleby dymu . czarno gdy podlewa ropy ewentualnie problem z powietrzem lub pekniety tlok tez mialem taki przypadek a siwo niebiesko to wyrobione wtryski pompa lub turbo wszystko zalezy od silnika zuzycia i przypadku jak kto trafil .

#825 Share Pawloo589

Pawloo589

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 20:51

Kopcenie C360

mam zetora i ursusa c 330 i żaden tak nie dymi , coś musi być na rzeczy że tak kopci . Najgorzej jak wchodzi na obroty potem już mniej ale też dymi .

#826 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 21:00

Kopcenie C360

Pompa wtryskowa zepsuta. Podkładki pod wtryskiwaczami wsadzone na pewno.

#827 Share Pawloo589

Pawloo589

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 21:16

Kopcenie C360 Leszekd jesteś pewien?
podkładki są na pewno pod wtryskarki.

#828 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 21:23

Kopcenie C360

Jak są podkładki to jedna z przyczyn dymienia. Ja podkładek nie mam. Jak już to o grubości 0,2 mm można zastosować .

Edytowany przez leszekd, 17 czerwiec 2016 - 21:25.

#829 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 21:57

Kopcenie C360

wiesz chłopie jak by kopcil gdyby spalal olej bo ja akurat wiem gdyz jestem mechanikiem i na co dzien mam stycznosc z roznymi silnikami gdy silnik nadmiernie zuzywa olej to kopci siwo az potrafi na takie szaro biale kleby dymu . czarno gdy podlewa ropy ewentualnie problem z powietrzem lub pekniety tlok tez mialem taki przypadek a siwo niebiesko to wyrobione wtryski pompa lub turbo wszystko zalezy od silnika zuzycia i przypadku jak kto trafil .

Niebieski dym zawsze był i będzie oznaką spalanego oleju. 

Problem jest w tym że taki stary silnik może mieć kilka niedociągnięć i jednoznacznie nie da się określić co mu dolega wtedy sugerowanie kolorem spalin bierze w łeb. Trzeba po prostu robić po kolei wszystko. 

Na moje oko nie jest to olej bo jego spalanie wychodzi na niskich obrotach a nie gazując.

Układ paliwowy, pompa wtryskowa, wtryskiwacze, zawory, doprowadzenie powietrza, kąt wtrysku paliwa.

Edytowany przez seweryn20, 17 czerwiec 2016 - 21:58.

KPK Kumurun Team

#830 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 17 czerwiec 2016 - 22:06

Kopcenie C360

A co ma woda do dymienia ty mi powiedz,jeżeli by poszła uszczelka pod głowicą to raz że by woda ubywała Dwa były bąbelki w chłodnicy.Następna sprawa kto wtryskiwacze regeneruje?,Jeżeli obudowa wtrysku dobra nie ma pęknięcia to się zmienia na końcówki Wtrysków i wyłącznie nowe.Teraz jak znaki się zgadzają  oraz kąt wtrysku jest prawidłowy zostaje głowica oraz pierścienie.Ustal jedną podstawową rzecz  Czy ten silnik bierze olej? Bo na filmiku jest typowo szaro z lekka domieszka niebieskiego na bank ci bierze olej.Sprawdź poziom oleju przepracuj te 10 20 mtg i zobacz ile jest na bagnecie a jak nie chcesz się bawić odkręć kolektor  wydechowy i zobacz jaki dym i jak gryzie ten dym to oznacza spalony olej i w tym momencie  są 2 opcje pierścienie na tłokach lub głowica (prowadnice zaworowe oraz gniazda zaworowe) Wyreguluj zawory lub sprawdź luzów zaworów bo dla mnie tym filmie klepią ci zawory i to dość nieźle 

Ostatnia sprawa w tych typach ciągników  zachowanie wymiarów to pi razy drzwi, i na zimnym ma prawo trochę lekko przy kopcić przez te pierwsze minut pracy więc niech złapie tej trochę temperatury i wtedy oceń.I na moje oko dawka paliwa jest za bogata lub się mylę.

Edytowany przez Adi96, 17 czerwiec 2016 - 22:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 22:51

Kopcenie C360

wiesz chłopie jak by kopcil gdyby spalal olej bo ja akurat wiem gdyz jestem mechanikiem i na co dzien mam stycznosc z roznymi silnikami gdy silnik nadmiernie zuzywa olej to kopci siwo az potrafi na takie szaro biale kleby dymu . czarno gdy podlewa ropy ewentualnie problem z powietrzem lub pekniety tlok tez mialem taki przypadek a siwo niebiesko to wyrobione wtryski pompa lub turbo wszystko zalezy od silnika zuzycia i przypadku jak kto trafil .

oj panie mechaniku a skąd wiesz że ta  60tka ma turbo że piszesz że może być turbo

do autora czy wtryski były na pewno dobrze zrobione i czy przez fachowca który się zna na 360 bo wyjątkowa maszyna

co do szczegółów to pytaj np.@dawidgr on jest mechanikiem to ci wszystko objaśni co i jak

Edytowany przez autoostrowski, 17 czerwiec 2016 - 22:56.

#832 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 05:08

Kopcenie C360

Tan silnik zawsze coś może przysmrodzić ale to co wylatuje z komina przy dodaniu gazy to na pewno nie olej. Ja bym się nie zdziwił jak ma niemożliwy przepał a w tłokach pływa paliwo. Zlikwiduje dym spowodowany złym dawkowaniem paliwa to się okaże czy kopci na niebiesko. Na razie to on jest rozregulowany i zdezelowany. Niech kolega nawet nie marzy o tym ze ktoś jednoznacznie powie co jest a ty pogrzebiesz śrubokrętem i będzie dobrze. 

Ja ci napisałem co masz zrobić. Od podstaw wszystko to co nie wymaga wkładu na początek czyli regulacja silnika, czyszczenie, nie pomoże to wtryski do roboty. Nie pomorze to dalej. Tyle... jak dla mnie wszystko zostało powiedziane.

Edytowany przez seweryn20, 18 czerwiec 2016 - 05:12.

KPK Kumurun Team

#833 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 06:47

Kopcenie C360

oj panie mechaniku a skąd wiesz że ta  60tka ma turbo że piszesz że może być turbo

do autora czy wtryski były na pewno dobrze zrobione i czy przez fachowca który się zna na 360 bo wyjątkowa maszyna

co do szczegółów to pytaj np.@dawidgr on jest mechanikiem to ci wszystko objaśni co i jak

Już wyjaśnił parę postów wyżej, cytat:  "to jest ciagnik nie vw z normami euro 6 i dpfem"

a tak na serio to pewnio go takiego kupiłeś, czy bieże olej to wiesz sam i zalecam sprawdzić ciśnienie sprężania.

Edytowany przez asharot, 18 czerwiec 2016 - 06:48.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#834 Share dawidgr

dawidgr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 07:41

Kopcenie C360 Mi nie chodzi o madrzenie sie itp podalem kilka przykładów co moze byc z czym ja sie spotkalem w zyciu i w pracy a od mlodosci jezdze tylko dieslami dla mnie jesli ciagnik nie spala oleju co mozna skontrolowac nie bierze wody oraz nie spala duzo ropy co mozna sprawdzic lub dac wtryski i pompe do sprawdzenia to kopcenia nie ma sie co czepiac te maszyny juz czesto maja po 30lat nie bylo wtedy takich technologi jak dzis i pewne niedociagniecia sa .Wiadomo teraz mozna zrobic remont nowe tuleje tloki pierscienie po prostu nowy silnik a nie raz sie tak zdarzylo ze nawet tak zrobiony silnik puszcza dyma i nic sie na to nie poradzi diesel to diesel nie benzyna .

#835 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 07:53

Kopcenie C360

Skoro po remoncie dymi to albo Ty albo pompiarz dał D.... Jedyny dopuszczalny dym to odrobina czarnego przy zduszeniu silnika, wszelkie siwe, białe, niebieskie i inne są oznaką rozklekotanego silnika czy układu wtryskowego. Nie mówię że robisz coś źle ale dziś nowe części do ursusów trzeba mierzyć a nie zakładać z przekonaniem że nowe to musi być dobre bo różne cyrki wychodzą potem... 

#836 Share dawidgr

dawidgr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 08:31

Kopcenie C360 no ja mowie tu o czarnym dymie nie o zadnym z innych kolorow. zobaczcie ile aut po drogach jezdzi kilku letnich a kopca jak parowozy i nikt sie tym nie przejmuję .

#837 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 10:30

Kopcenie C360

kolega seweryn ma rację paliwo myje tłoki i wyrzuca nie spalone paliwo.

kolega mechanik niech wytłumaczy autorowi jak dobrze ustawić wtryski w tej przestarzałej konstrukcji ,a nie ciągle o autach z dpf ,kolego może na autach z 2015 w górę się znasz ale c360 cię najwyraźniej przerasta .

a odnośnie dymu to dymi i to dużo za dużo

#838 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 10:47

Kopcenie C360

Jak bedzie nie dogrzany te ma prawo kopcic, u mnie to kopci tak samo na zimnym silniku a jak sie zagrzeje to nie kopci wcale, ale sie kopceniem nie przejmuje tylko jak ma moc to ma iśc, a druga sprawa to w nocy leca iskry ze cygara by mozna było odpalac ale to juz wina sadzy w kolektorze bo sie wypala, bo kiedys miałem cały układ paliwowy zesrany  wszystko lało i nabrało sie sadzy na kolektorze,a tez druga sprawa to ciagał mi olej z filtra i zanim to sie wszystko wypali to zejdzie mu chwile jeszcze. Tak jak pisza posprawdzaj od błachostek i dojdziesz gdzie co w trawie piszczy

#839 Share dawidgr

dawidgr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 11:06

Kopcenie C360 autoostrowski nie pisz glupot jesli nie znasz kogos moj ojciec to stary mechanik i kierowca w pgrach i od niego uczylem sie mechaniki wlasnie na starych c4011 c360 i c330 i on mial zasade ma kopcic i ma jechac nikt sie tym w ciagniku nie przejmował ciagnik mogl kopcic i miec swoja moc i tak jest do dzis ja ze swojej strony koncze dyskusje bo szkoda mi pisac skoro sa tu lepsi znawcy to doradzcie koledze remont za pare tysiecy i tyle .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 15:04

Kopcenie C360

nie obrażaj się kolego ojciec może się zna nie przeczę ,ale ten dym co kolega nagrał to nie przesadzaj że tak ma być , gdy by miał ciężko to co innego ale na pusto to stanowczo za dużo.