Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie C360

844 odpowiedzi na ten temat

#781 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 02 maj 2016 - 20:11

Kopcenie C360

Widzę że nie przekonam nie których że płaski  nie obniża mocy że tylko tak wydaje przez jego charakterystyczną pracę tylko ciekawe czemu te płaskie tłumiki montowali ponad 20 lat i na eksport  wyłącznie płaskie, na Polski rynek zdarzały się okrągłe  a kształt tego tłumika jest podobny od zetorów bo też jest kwadrat i podobna praca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie C360 Dzisiaj, 19:45
  •  

#782 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 02 maj 2016 - 20:37

Kopcenie C360

Widzę że nie przekonam nie których że płaski  nie obniża mocy że tylko tak wydaje przez jego charakterystyczną pracę tylko ciekawe czemu te płaskie tłumiki montowali ponad 20 lat i na eksport  wyłącznie płaskie, na Polski rynek zdarzały się okrągłe  a kształt tego tłumika jest podobny od zetorów bo też jest kwadrat i podobna praca

Nie przekonuj nikogo, bo każdy ma swoje zdanie a na komentarze że komuś tłumik zamula zajeżdżonego grata nie reaguj bo szkoda twojego czasu. Tłumik do kopcenia ma tak jak piernik do wiatraka i tyle...

#783 Share lolek2000

lolek2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Lubię sianokosy

Napisany 02 maj 2016 - 20:40

Kopcenie C360

Do sześćdziesiątek  musi być tłumik okrągły bo głośność jest ta sama co z płaskim. c360 z płaskim to gówno nie jazda.

A do trzydziestek polecam płaski bo szkoda słuchu a moc jest taka sama.

#784 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 02 maj 2016 - 20:49

Kopcenie C360

Ja o chlebie a wy o niebie.Pisałem że do kopcenia nie ma nić wspólnego tylko że trzyma silnik a że trzyma to jest za to cichy i jak montowali 20 lat nich montują następne 20 lat a co do przelotówki od zetora jest cichszy niż okrągły a druga sprawa jeżeli tłumik nie przelotowy nie trzyma silnika to tak tylko spytam czemu w bizonach są montowane od samego początku przelotówki. :P

#785 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 02 maj 2016 - 21:21

Kopcenie C360

He he właśnie ciekawe że jakoś bez względu na rok produkcji i zakładany tłumik moc była ta sama. Ciekawe że po zdjęciu tłumika moc nie wzrasta a po założeniu okrągłego już tak. Czary jakieś. 20 lat miałem 4011 z silnikiem 60-ki z obydwoma tłumikami i różnicy nie zauważyłem. Faktem jest za to jak kolega wspomniał że większości głośniejszy silnik kojarzy się z mocniejszym. 

Pomijając fakt że temat jest o czym innym i miło było by powrócić do niego.

Edytowany przez seweryn20, 02 maj 2016 - 21:25.

KPK Kumurun Team

#786 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 02 maj 2016 - 21:26

Kopcenie C360

Ja o chlebie a wy o niebie.Pisałem że do kopcenia nie ma nić wspólnego tylko że trzyma silnik a że trzyma to jest za to cichy i jak montowali 20 lat nich montują następne 20 lat a co do przelotówki od zetora jest cichszy niż okrągły a druga sprawa jeżeli tłumik nie przelotowy nie trzyma silnika to tak tylko spytam czemu w bizonach są montowane od samego początku przelotówki. :P

W jakim sensie "trzyma" ten silnik? Ile ubywa mu tych koni?

W bizonach tłumik masz 2-3 metry za plecami pod blachami a nie pół metra przed głową więc nie porównuj bo na te przelotowe tłumiki w C360 nawet morfina wieczorem nie pomaga.

#787 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 03 maj 2016 - 09:00

Kopcenie C360

Co rozumiecie przez "przelotówkę" ? Każdy tłumik jest przelotowy, aby mogły się wydobywać spaliny. To, że przez jeden koniec tłumika widać drugi nie oznacza, że nie tłumi on spalin. Zadaniem tłumika jest spowolnienie rozprężania gazów wylotowych z silnika, aby zmniejszyć poziom hałasu. W silnikach diesla nie ma większego znaczenia (no przynajmniej nie w silnikach, które kręcą się do 2500obr/min i bez turbiny) jaki będzie tłumik. Strata mocy jest niezauważalna. Tu nie ma znaczenia cykl rozprężny, bo nie jest to silnik dwusuwowy.  A to, że komuś się WYDAJE, nie ma znaczenia

#788 Share lolek2000

lolek2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 03 maj 2016 - 18:34

Kopcenie C360

w kolektorze wydechowym nic nie rzyga olejem,  jedynie  mam smród spalin i dymek z chłodnicy.

#789 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 03 maj 2016 - 19:17

Kopcenie C360

A może uszkodzona uszczelka pod głowicą ? Słaba kompresja - stąd przydymianie, dodatkowo może brać wodę do cylindra. Piszesz o dymku z chłodnicy - to by się zgadzało.

#790 Share lolek2000

lolek2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 03 maj 2016 - 20:02

Kopcenie C360

Jak się jeździ cały dzień to  szklankę wody połknie.Na  długim postoju nic nie porywa,może do 1mm

i są mini bąbelki.

Zmieniałem uszczelkę w poprzednie lato a kijowo poczyściłem blok  i widać lekkie przepalenie kolo głowicy.

Wtedy po zmianie też tak samo dymił, ale mniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 03 maj 2016 - 20:08

Kopcenie C360

No to masz odpowiedź   Usterki są 2  Uszczelka przepuszcza lub pęknięta głowica.Cieczy czy to masz na wodzie czy na płynie nie powinno wcale ubyć jak masz korek otwarty i temperatura 82 stopnie to może woda wyparować ale jak wszystko szczelne to nie ma prawa gdzieś  ci ta wartość szklanki zniknąć.Głowica do zdjęcia kolego

Edytowany przez Adi96, 03 maj 2016 - 20:47.

#792 Share lolek2000

lolek2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 maj 2016 - 05:50

Kopcenie C360

Jak głowica pęka w silnikach to z cylindra na zewnątrz  jest pęknięcie i wtedy strzela ogniem i jest koniec jazdy.

A tu nic nie ma problemu, jedynie uszczelka to jest problem , bo ta c330  35 lat pracuje w lesie i wozi kloce tartaczne na wozie i jest to najcięższa praca i wydmuchuje.

#793 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 04 maj 2016 - 06:16

Kopcenie C360

Głowica może pęknąć w dowolnym miejscu, na przykład na płaszczu wodnym. Po 35 latach pracy wszystko jest możliwe. Ja bym ją ściągnął i zawiózł na sprawdzenie.

#794 Share lolek2000

lolek2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 maj 2016 - 14:37

Kopcenie C360

Nic nie jest zepsute , nie ma  białawego dymu tylko czarnawy jak się jeździ. Nie jest źle.

A na korku miałem gumkę i zerwałem i robiło ciśnienie i woda wariowała i wydawało się że jest przedmuch. Znów mi ktoś nagadał z internetu że musi być gumka

a sprawiało dużo problemu. Już nie dam się na liczne głupoty pisane w internecie.

#795 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 04 maj 2016 - 14:48

Kopcenie C360

No to , tak że tego - Niema za co :D :P .

ZETOR TEAM

#796 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 04 maj 2016 - 14:55

Kopcenie C360

Gumka fakt robi ciśnienie na lato i może poparzyć ale to jest dobre na zimie  na twoim miejscu niepokoiły by mnie te bąbelki i że cie tyle wody uciekło szklankę wody przez  korek nie możliwe

#797 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 04 maj 2016 - 17:25

Kopcenie C360 Ja bym sprawdził obsadę wtrysku być może skorodowała.Głowica tak szybko nie pęka a jak już pęknie to nie szklanka wody tylko wiadro na dzień trzeba dolać.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#798 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 04 maj 2016 - 17:33

Kopcenie C360

Jak nie ma termostatu, to potrafi wygonić ze szklankę czy dwie wody przez korek. Nie wiem czemu. U ojca założyłem termostat i wody już nie ubywa.

#799 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 04 maj 2016 - 18:32

Kopcenie C360

30 nie ma prawa pracować bez termostatu a jak już to musi być tuleja blokująca zrobiona nawet z puszki od od piwa.asharot co do pęknięcia głowicy to kolego tylko szklankę wody wygna jak jest mikro pęknięcie i nikt tego nie sprawdzi nawet na próbie szczelności tego nie wykaże bo puszcza dopiero jak się rozgrzeje.U kolegi lolek2000 ewidentnie wtryski do sprawdzenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share lolek2000

lolek2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 maj 2016 - 19:18

Kopcenie C360

a jak ja założyłem termostat , wtedy była gumka na korku to w garażu mi wypierdzielało wodę tak aż całą chłodnica zamokła i mnie też spryskało.  Wkurzyłem się i wyrzuciłem go natychmiast to już nie wyrzucało.    ta gumka dała w d*pę i ją teraz wyrzuciłem.

Może bym założył ponownie termostat ale szkoda chyba wolnego czasu , bo ostatnio zmarnowałem czas.Po drugie moi użytkownicy by mnie zj***li po co ma się grzać i że silnik się ro***bie.