Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leszekd    110

Jak są podkładki to jedna z przyczyn dymienia. Ja podkładek nie mam. Jak już to o grubości 0,2 mm można zastosować .

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

wiesz chłopie jak by kopcil gdyby spalal olej bo ja akurat wiem gdyz jestem mechanikiem i na co dzien mam stycznosc z roznymi silnikami gdy silnik nadmiernie zuzywa olej to kopci siwo az potrafi na takie szaro biale kleby dymu . czarno gdy podlewa ropy ewentualnie problem z powietrzem lub pekniety tlok tez mialem taki przypadek a siwo niebiesko to wyrobione wtryski pompa lub turbo wszystko zalezy od silnika zuzycia i przypadku jak kto trafil .

Niebieski dym zawsze był i będzie oznaką spalanego oleju. 

Problem jest w tym że taki stary silnik może mieć kilka niedociągnięć i jednoznacznie nie da się określić co mu dolega wtedy sugerowanie kolorem spalin bierze w łeb. Trzeba po prostu robić po kolei wszystko. 

Na moje oko nie jest to olej bo jego spalanie wychodzi na niskich obrotach a nie gazując.

Układ paliwowy, pompa wtryskowa, wtryskiwacze, zawory, doprowadzenie powietrza, kąt wtrysku paliwa.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

A co ma woda do dymienia ty mi powiedz,jeżeli by poszła uszczelka pod głowicą to raz że by woda ubywała Dwa były bąbelki w chłodnicy.Następna sprawa kto wtryskiwacze regeneruje?,Jeżeli obudowa wtrysku dobra nie ma pęknięcia to się zmienia na końcówki Wtrysków i wyłącznie nowe.Teraz jak znaki się zgadzają  oraz kąt wtrysku jest prawidłowy zostaje głowica oraz pierścienie.Ustal jedną podstawową rzecz  Czy ten silnik bierze olej? Bo na filmiku jest typowo szaro z lekka domieszka niebieskiego na bank ci bierze olej.Sprawdź poziom oleju przepracuj te 10 20 mtg i zobacz ile jest na bagnecie a jak nie chcesz się bawić odkręć kolektor  wydechowy i zobacz jaki dym i jak gryzie ten dym to oznacza spalony olej i w tym momencie  są 2 opcje pierścienie na tłokach lub głowica (prowadnice zaworowe oraz gniazda zaworowe) Wyreguluj zawory lub sprawdź luzów zaworów bo dla mnie tym filmie klepią ci zawory i to dość nieźle 

 

Ostatnia sprawa w tych typach ciągników  zachowanie wymiarów to pi razy drzwi, i na zimnym ma prawo trochę lekko przy kopcić przez te pierwsze minut pracy więc niech złapie tej trochę temperatury i wtedy oceń.I na moje oko dawka paliwa jest za bogata lub się mylę.

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz chłopie jak by kopcil gdyby spalal olej bo ja akurat wiem gdyz jestem mechanikiem i na co dzien mam stycznosc z roznymi silnikami gdy silnik nadmiernie zuzywa olej to kopci siwo az potrafi na takie szaro biale kleby dymu . czarno gdy podlewa ropy ewentualnie problem z powietrzem lub pekniety tlok tez mialem taki przypadek a siwo niebiesko to wyrobione wtryski pompa lub turbo wszystko zalezy od silnika zuzycia i przypadku jak kto trafil .

 

oj panie mechaniku a skąd wiesz że ta  60tka ma turbo że piszesz że może być turbo

 

do autora czy wtryski były na pewno dobrze zrobione i czy przez fachowca który się zna na 360 bo wyjątkowa maszyna

co do szczegółów to pytaj np.@dawidgr on jest mechanikiem to ci wszystko objaśni co i jak

Edytowano przez autoostrowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tan silnik zawsze coś może przysmrodzić ale to co wylatuje z komina przy dodaniu gazy to na pewno nie olej. Ja bym się nie zdziwił jak ma niemożliwy przepał a w tłokach pływa paliwo. Zlikwiduje dym spowodowany złym dawkowaniem paliwa to się okaże czy kopci na niebiesko. Na razie to on jest rozregulowany i zdezelowany. Niech kolega nawet nie marzy o tym ze ktoś jednoznacznie powie co jest a ty pogrzebiesz śrubokrętem i będzie dobrze. 

Ja ci napisałem co masz zrobić. Od podstaw wszystko to co nie wymaga wkładu na początek czyli regulacja silnika, czyszczenie, nie pomoże to wtryski do roboty. Nie pomorze to dalej. Tyle... jak dla mnie wszystko zostało powiedziane.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

oj panie mechaniku a skąd wiesz że ta  60tka ma turbo że piszesz że może być turbo

 

do autora czy wtryski były na pewno dobrze zrobione i czy przez fachowca który się zna na 360 bo wyjątkowa maszyna

co do szczegółów to pytaj np.@dawidgr on jest mechanikiem to ci wszystko objaśni co i jak

 

Już wyjaśnił parę postów wyżej, cytat:  "to jest ciagnik nie vw z normami euro 6 i dpfem"

 

a tak na serio to pewnio go takiego kupiłeś, czy bieże olej to wiesz sam i zalecam sprawdzić ciśnienie sprężania.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidgr    82

Mi nie chodzi o madrzenie sie itp podalem kilka przykładów co moze byc z czym ja sie spotkalem w zyciu i w pracy a od mlodosci jezdze tylko dieslami dla mnie jesli ciagnik nie spala oleju co mozna skontrolowac nie bierze wody oraz nie spala duzo ropy co mozna sprawdzic lub dac wtryski i pompe do sprawdzenia to kopcenia nie ma sie co czepiac te maszyny juz czesto maja po 30lat nie bylo wtedy takich technologi jak dzis i pewne niedociagniecia sa .Wiadomo teraz mozna zrobic remont nowe tuleje tloki pierscienie po prostu nowy silnik a nie raz sie tak zdarzylo ze nawet tak zrobiony silnik puszcza dyma i nic sie na to nie poradzi diesel to diesel nie benzyna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Skoro po remoncie dymi to albo Ty albo pompiarz dał D.... Jedyny dopuszczalny dym to odrobina czarnego przy zduszeniu silnika, wszelkie siwe, białe, niebieskie i inne są oznaką rozklekotanego silnika czy układu wtryskowego. Nie mówię że robisz coś źle ale dziś nowe części do ursusów trzeba mierzyć a nie zakładać z przekonaniem że nowe to musi być dobre bo różne cyrki wychodzą potem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidgr    82

no ja mowie tu o czarnym dymie nie o zadnym z innych kolorow. zobaczcie ile aut po drogach jezdzi kilku letnich a kopca jak parowozy i nikt sie tym nie przejmuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega seweryn ma rację paliwo myje tłoki i wyrzuca nie spalone paliwo.

 

kolega mechanik niech wytłumaczy autorowi jak dobrze ustawić wtryski w tej przestarzałej konstrukcji ,a nie ciągle o autach z dpf ,kolego może na autach z 2015 w górę się znasz ale c360 cię najwyraźniej przerasta .

 

a odnośnie dymu to dymi i to dużo za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

Jak bedzie nie dogrzany te ma prawo kopcic, u mnie to kopci tak samo na zimnym silniku a jak sie zagrzeje to nie kopci wcale, ale sie kopceniem nie przejmuje tylko jak ma moc to ma iśc, a druga sprawa to w nocy leca iskry ze cygara by mozna było odpalac ale to juz wina sadzy w kolektorze bo sie wypala, bo kiedys miałem cały układ paliwowy zesrany  wszystko lało i nabrało sie sadzy na kolektorze,a tez druga sprawa to ciagał mi olej z filtra i zanim to sie wszystko wypali to zejdzie mu chwile jeszcze. Tak jak pisza posprawdzaj od błachostek i dojdziesz gdzie co w trawie piszczy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidgr    82

autoostrowski nie pisz glupot jesli nie znasz kogos moj ojciec to stary mechanik i kierowca w pgrach i od niego uczylem sie mechaniki wlasnie na starych c4011 c360 i c330 i on mial zasade ma kopcic i ma jechac nikt sie tym w ciagniku nie przejmował ciagnik mogl kopcic i miec swoja moc i tak jest do dzis ja ze swojej strony koncze dyskusje bo szkoda mi pisac skoro sa tu lepsi znawcy to doradzcie koledze remont za pare tysiecy i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie obrażaj się kolego ojciec może się zna nie przeczę ,ale ten dym co kolega nagrał to nie przesadzaj że tak ma być , gdy by miał ciężko to co innego ale na pusto to stanowczo za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak bedzie nie dogrzany te ma prawo kopcic, u mnie to kopci tak samo na zimnym silniku a jak sie zagrzeje to nie kopci wcale, ale sie kopceniem nie przejmuje tylko jak ma moc to ma iśc, a druga sprawa to w nocy leca iskry ze cygara by mozna było odpalac ale to juz wina sadzy w kolektorze bo sie wypala, bo kiedys miałem cały układ paliwowy zesrany  wszystko lało i nabrało sie sadzy na kolektorze,a tez druga sprawa to ciagał mi olej z filtra i zanim to sie wszystko wypali to zejdzie mu chwile jeszcze. Tak jak pisza posprawdzaj od błachostek i dojdziesz gdzie co w trawie piszczy

 

Jak idą iskry z tłumika to masz problem z zworami albo źle ustawionym rozrządem, a konkretnie nie domyka się albo nieszczelny jest zawór wydechowy.

 

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidgr    82

Moj ciagnik z kolei na wolnych nie kopci tylko jak dam ostro gazu zakopci a gdy obroty się informują to nawet dymka nie puści i myślę że tak powinno byc mimo wszystko no ale to nie Ursus trochę inny silnik z komorą wstępna .
robiłem z tatą silnik w claasie senatorze 6cyl bez Turbo były takie objawy ze jak mu dawał w palnik to az iskry szły robiliśmy głowice pierścienie wał tuleje dalej to samo potem pomimo że klient miał opory wyjalem pompę wtryskowa i wtryski i co się okazało pompa była tak rozwalona że ciągle lała paliwo jak z wiadra i to była przyczyną iskier a nawet w nocy jak robił to kolektor być czerwony nie całkiem ale był po zrobieniu nie bierze oleju i iskry nie lecą i kolektor już nie czerwienieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Założyłeś temat i teraz masz pretensje że źle ci doradzają kopci  i to za dużo.Przy kopcić   ma prawo szary dym jak jest zimny silnik parę minut pracy i powinien dym znikać a dym lekko czarny powinien się pojawiać przy dodawaniu gazu,rozpędzaniu ogólnie oraz przy dużym obciążeniu przy stałych obrotach w jakieś robocie nie powinien dawać dyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

robiłem z tatą silnik w claasie senatorze 6cyl bez Turbo były takie objawy ze jak mu dawał w palnik to az iskry szły robiliśmy głowice pierścienie wał tuleje dalej to samo potem pomimo że klient miał opory wyjalem pompę wtryskowa i wtryski i co się okazało pompa była tak rozwalona że ciągle lała paliwo jak z wiadra i to była przyczyną iskier a nawet w nocy jak robił to kolektor być czerwony nie całkiem ale był po zrobieniu nie bierze oleju i iskry nie lecą i kolektor już nie czerwienieje .

gdzie ta pompa lała te paliwo ? bo chyba nie do silnika ?  :D  :D  :D

bajdurzysz chłopie i  to ostro ,  ogarnij te fantazje bo co drugi post to brednie i tyle  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Z całym szacunkiem dla starszego człowieka ale pojęcie mechanika z pgr i to że ma dymić a iść niewiele ma wspólnego z dobrą pracą silnika. Ja pamiętam trochę czasy pgr przy szkole tam właśnie tak było traktor dymił ale szedł i co roku silnik do wymiany bo wszystko powypalane. Po takin naprawianiu krążą mity jaki to ursus paliwożerny i złom. Tak to i u mego Taty naprawiano silnik nowe części a kontrolka od ciśnienia się pali. A mechanik super z skr i potem remont się nie udał. Teraz trudno trafić aby remont się nie udał jednak jak ktoś wspomniał inne technologie może trochę prościej można blok obrobić jak w pom może trochę mniej mechanik gazuje przy składaniu bo kolejnego traktora by nie robił jak by spartolił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavlo4011    0

Dziś zrzuciłem kolektor wydechowy w ursusie i po odpaleniu silnika takie coś :blink:  :blink:  :blink:  , po zamianie wtryskiwaczy z pierwszym cylindrem żadnej różnicy. Czym to może być spowodowane ??? Pompa i wtryski zrobione, zapłon ustawiony. Przychodzi mi tylko do głowy zbyt niska kompresja .Bede wdzięczny za wszelkie rady.

 

Edytowano przez Pavlo4011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

A głowica była robiona? Jak wina pierścieni tu musiałbyś odczuć że jest słaby lub problem z odpalaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavlo4011    0

Nie głowice nie były robione,w sumie to przy siniku nic nie było robione prócz pompy i wtrysków no i regulacja zaworów. Natomiast jeżeli chodzi o odpalanie pali też OK mocy też nie brakuję,trzy skibki bez problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Lejąca lub źle ustawiona końcówka wtryskiwacza, słaba kompresja tego cylindra, spalany olej, komora sprężania zalana paliwem.

Poniuchaj czym śmierdzi odróżnisz paliwo od oleju. Możesz przyłożyć kartkę czy czasem nie chlapie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Tak jak seweryn mówi  zła końcówka  zdarzają się wadliwe.Żeby głowice to by z każdych 4 waliło a tu tylko z 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pronarek
      Mam prośbę chcę przerobic w swojes sześćdziesiątce układ kierowniczy
      na orbitol albo inny , byle by się lekko kręciło jak ktos ma pomysł albo jakieś fotki
      takiej przerobki prosze wyslijcie.
    • Przez TJStorm
      Witam jako że jestem nowy to się przedstawię.
      Mam na imię Dawid. Jestem z zachodniopomorskiego.
      Chce kupić ciagnik do 1ha klasy 5.
      Zadaniem ciągnika ma być:
      -oranie
      -glebogryzarka 1.8-2.1m (ziemia uprawiana ciągle)
      -bronowanie
      -ciaganie drewna z lasu(z poczatku bitką tzw a z biegiem czasu chce mu przyczepę z żurawiem hds zamontowac 4.7m do gałęzi)
      Kolega poleca c4011 mówi że nie do zajechania ma na 20lat i nie psuje mu sie na 4ha działa.
      Wiec moje pytanie do was czy c4011 sobie poradzi?
      Budżetdo 10000zl za ciągnik.
      P.S Co myślicie o tych:
      1. http://otomoto.pl/ur...11-A309600.html
      2. http://allegro.pl/ur...3258473823.html
      3. http://tablica.pl/i/...11-ID2RjH5.html
      4. http://tablica.pl/i/...ny-ID1Ug47.html
      5. http://tablica.pl/of...11-ID2493R.html
      Za i przeciw.
      Na co zwracać uwage przy zakupie.
      Dodam ze to pierwszy ciągnik jaki będe miał.
      Pozdrawiam i dzieki za rady
    • Przez lukaszn
      Mam takie pytanie może ma ktos zdjecie układu hamulcowego ursus c-4011 ''czterdziesktki'' ,a jak nie to może wie ktoś czy można jeszcze kupić pompy do hamulców i inne cześci bo chciałbym naprawić hamulce a brakuje mi paru rzeczy nie wiem zabardzo czego .A i prosze admina o nie zamykanie mojego tematu bo w innym jest wogole o czym innym mowa.
    • Przez Riko1995
      Witam.czy wymienial ktos uklad kierowniczy c4011 na uklad elektryczny?co bym musial zmienic zeby on podszedł tam zeby nie bylo go widac?caly pulpit mam zmieniony na nowy ale zbiornik mam Stary 

    • Przez Axd529
      Silnik po kapitalnym remoncie Po dodaniu gazu na 20tys obrotów ciśnienie oleju na zimnym jest 6 atm a na gorącym 4 czy to nie za dużo?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj