Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie C360

844 odpowiedzi na ten temat

#541 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 10:36

Kopcenie C360 Zestawów to oni ci nie założą jak nie będą wydarte tylko same tłoki ci wymienią i pierścienie a tuleje zostaną te same a pisałem że mają założyć tłoki bez czubka tak ci ciężko to pojąć. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie C360 Dzisiaj, 20:04
  •  

#542 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 15:50

Kopcenie C360 Umówiliśmy się na wymianę całych zestawów tylko nie wiem jakie teraz założyć

#543 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 19:26

Kopcenie C360 Jak zestawy to takie http://allegro.pl/ze...4069337810.html ale ja jestem za tulejami surowymi i szlif na wymiar.

#544 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 21:54

Kopcenie C360 A dlaczego surowe i szlif a nie gotowe?

#545 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 21:23

Kopcenie C360 Surowe bo eliminują owal otworu pod tuleję

#546 Share Mechaniq

Mechaniq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 22:32

Kopcenie C360 Może rozwiązałeś już problem ale napisze dla potomności ;) , jeśli chodzi o tłoki to w oryginale w polsce były montowane tłoki wsk gorzyce bez żadnego czubka w środku, teraz jest to niemiecka firma fm gorzyce, tłoki nadal są produkowane ale niestety w zwykłym sklepie ciężko je dostać, polecam zamówić przez internet na farmexpert, jeśli remont ma być zrobiony raz a dobrze to polecam zamontować gorzyckie 160zł sztuka do tego pierscionki prima i surowe tuleje wytaczane po umieszczeniu w bloku, zestaw thm odradzam, lipne są, jeśli już miałby być gotowy zestaw to z tuleją mahle z krotoszyna

#547 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:22

Kopcenie C360 Jeszcze się nie zdecydowałem nie wiem co robić wiezć silnik do reklamacji czy tak jeździć . Samo wyjęcie silnika zawiezienie póżniejsze docieranie to spory koszt.

#548 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:59

Kopcenie C360 Ja mam tłoki z czubkiem w komorze i wcale nie dymi. Chodzi na nich jak zegarek ale wcześniej tez były z czubkami i tak nie było więc to chyba kwestia przypadku jakie się trafi

#549 Share trawik20

trawik20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 maj 2014 - 19:32

Kopcenie C360 witam. czy mógł by mi ktoś udzielić informacje na temat ustawienia dawki paliwa w c 360. pompa po regeneracji plus wymiana wtrysków.

#550 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 28 maj 2014 - 20:06

Kopcenie C360 To jest bardzo proste. Montujesz pompę na stole, podłączasz przewody do menzurek i ustawiasz dawkę zgodnie z danymi katalogowymi. A żeby uprzedzić następne pytania typu: "nie wiem jaka powinna być dawka" oraz "skąd wziąć taki stół, od razu odpowiadam: ktoś kto chce zająć się regulacją pompy musi mieć odpowiedni sprzęt i wiedzę. Jeżeli nie ma, to należy zlecić to komuś kto to wszystko posiada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:16

Kopcenie C360 ale jesli pompa jest po regeneracji to chyba dawka jest rowniez ustawiona ?

#552 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 28 maj 2014 - 20:33

Kopcenie C360 Jeżeli była robiona w dobrej firmie to tak.

#553 Share Dzikizetor

Dzikizetor

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 93 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 19:10

Kopcenie C360 Siema wszystkim zmieniłem wałek ten co napędza pompę wtryskową i ciągnik jak odpala to dymi strasznie na niebiesko i biało cięzko pali siły nie ma tyle co wcześniej blok mam rozwiercony 102 mm i nie ma takiej mocy co wcześniej silnik po kapitalnym pompa wtryski regenerowane nic nie pomaga konta wtrysku nie da sie przestawić cały czas to samo jest to zetor 4011

#554 Share lukas86

lukas86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 17:34

Kopcenie C360

Witam Panów ! Mam takie pytanie ,gdzie znajduje się znak na korpusie wtryskiwacza bo na samej końcówce to już znalazłem?

#555 Share sylur90

sylur90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 21:49

Kopcenie C360

Co do kopcenia na bialo to pewnie przyczyna jest niskie cisnienie spreżania i mozna za to winic zawory w głowicy.
Ustawienie poczatku wtrysku jest dosc łatwe. Nalezy wykrecic przewod tloczacy od pierwszego wtryskiwacza, ustawic dzwignie na max dawke paliwa i powoli obracac walem korbowym. Gdy paliwo w mniejscu wykreconego przewodu zacznie sie podnosic nalezy sprawdzic ustawienie znakow na kole zamachowym. W tym celu nalezy odkrecic pokrywe ktora znajduje pod cieglem sprzegla. Rysa na skrzyni powinna sie pokrywac ze srodkowa rysa na kole zamachowym. Jesli tak nie jest należy obrócić pompe w prawo lub lewo.

Trochę nie rozumiem tej wypowiedzi..Jeżeli przekręcę pompę górną częścia w kierunku silnika to muszę ustawić koło zamachowe tak aby kreski o których piszesz pokrywały się ze sobą?

#556 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7611 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 21:52

Kopcenie C360

Jeśli przekręcisz pompę w którąkolwiek stronę zaczynasz cały proces kręcenia wałem na nowo. Czyli kręcisz w prawo aż gdy w króćcu zacznie się podnosić paliwo. Wtedy patrzysz na znaki. Jeśli ok skręcasz jeśli nie przestawiasz pompę i na nowo kręcisz wałem. I tak aż do skutku.

KPK Kumurun Team

#557 Share sylur90

sylur90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 02:53

Kopcenie C360

W ten sposób... Dzięki seweryn za informację:)

#558 Share Norbi03

Norbi03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 06:52

Kopcenie C360

Witajcie :)

Posiadam c 360 którą jak mieliśmy gospodarstwo tata obrabiał 5h(teraz są w dzierżawie). W ostatnim roku jego użytkowania zrobił remont kapitalny na wiosnę a na jesień zostawił i tak stała około ośmiu lat. Po tej przerwie postanowiliśmy ją odpalić, daliśmy pompę, głowicę, wtryski do regeneracji, ustawiliśmy zawory, nowa chłodnica, pompa wody, filtr powietrza wyczyściliśmy i to chyba wszystko co związane z silnikiem.

Ale mam jeden problem ponieważ przy dodawaniu gazu trochę za dużo kopci, na początku po odpaleniu to staneły pierścienie olejowe, nalaliśmy nawty i ładnie wszystko ruszyło, siłę ma oraz kompresje. Ładnie odpala,nawet po zimie jak stała około 3-4 m-cy po podpompowaniu odpaliła jak zawsze. 

Próbowałem w niej ustawić początek wtrysku ale znaki nie mogły mi się zgrać, przejmować się tym skoro ładnie odpala?

Zauważyłem też, że cieknie mi z kolanka wydechowego, słyszałem że to przez źle ustawioną dawkę ale bałem się sam ustawiać,

Powiedzcie mi czy to normalne że tak kopci czy mam w niej coś poprawić oraz jak się uporać aby nie cieklo z kolanka?

Dodaje filmik jak odpala na zimnym, po około 3 dniach stania

odpalanie na zimnym

https://www.youtube....h?v=5eVZBH4jVwg

odpalanie na ciepłym

https://www.youtube....eature=youtu.be

Edytowany przez Norbi03, 01 kwiecień 2015 - 07:41.

#559 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 01 kwiecień 2015 - 07:32

Kopcenie C360

Jeśli  cieknie  z  kolanka  wydechowego , to powiedziałbym że  - leją  wtryski , może  to  też  być przyczyną kopcenia 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share Norbi03

Norbi03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 07:39

Kopcenie C360

Wtryski były sprawdzane w tą sobotę ( bo już wymienialem je drugi raz) i jeden był podejrzany więc go wymieniliśmy,

ten drugi filmik był nagrywany w sobotę od razu po ich wymianie