Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
POL1    28

cd. dymienia...

 

http://www.youtube.com/watch?v=e115IZiqV78&feature=youtu.be

 

Pierwsza i ostatnia dymi, w pierwszej jest mokro w ostatniej sucho, w srodkowych srednio sucho. Co o tym sądzicie dodam że pierwszy raz naprawiam silnik :) kiedyś ten pierwszy raz musi być :P

 

GoRAL1 WTF? coś się nie podoba?

 

a u mnie takie cuda były.Wymieniłem zestaw i jest OK.O kopcenia.

 

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom1988p    0

@locke to do mnie czy kołomnie? Z resztą wypowiedz taka wyrwana z podziemia (jak jest sprawny to nie bedzie dymić).

 

@pol1 jaki zestaw?

Edytowano przez Tom1988p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

W tej 330 to raczej prowadnice

taaaaaaaa , na prowadnicach był minimalny luz taki jak ma być , po za tym głowica ma 6 lat oryginał URSUS .

A tak wygladał tłok po wujęciu. To i tak jest wytarty bo był cały sasmarkany w oleju od góry.

dsc03410jr.jpg

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

a ja mam pytanie dla znawców

czy przy wymianie tulei i tłoków na zetorowskie trzeba zmienić ustawienie na kołach zębatych rozrządu przed remontem palił jako tako a przy nowych kompletach nie ma szans muszę pompę przechylić na max górę w stronę koła

jutro jadę po inną pompę do bobrowa bo wtej jedna sekcja szwankuje i 360 "rechocze" jak karmiąca locha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A jaki cel zmiany ustawienia rozrządu? Nie trzeba.

Skoro widzisz problemy z pompą wtryskową to od niej zacznij, widać coś nie domaga. Potem ustaw początek kąta wtrysku i liczmy, że to była tylko ona winna.

 

Edit:

Poprawiam literówkę.

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

czytałem gdzieś na agrofoto o tym ale nie zaznaczyłem strony

są mniejsze komory spalania

no ale się okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikizetor    97

Qrcze ja mam taki problem z kopceniem.Wiec jak jechałem na 4 biegu pieknie ładnie.Dodałem gazu,wycisnołem sprzegło i 5.Za chwile usłyszałem taki głos jak by traktor c-330 sie zrobił.Zaczoł strasznie kopcic a do tego słabo wchodzi w obroty co to za przyczyna???Jeszcze wymienili mi rozpylacze na nowe bo lały.Ale założyłem nowe i to samo???Pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Zapomniałem dodać że to C-360 a no i jak stoi na malutkich obrotach to nie zgasnie super chodzi a jak raptownie dodam gazu to noromalnie dusi sie spalinami wink.gif i kopci że hoho

 

zawory ustaw, u mnie też po wymianie uszczelki pod głowicą tak było, wtryski dobrze rozpylały zawór się nie domykał i chodził jak c-330

 

Odpowiadasz na kilkuletnie posty, w dodatku z błędami !!!! +1 punkt ostrzeżeń za nabijanie postów!!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppoki    0

Witam, tak na szybkiego chciałem zapytać:D bo przeczytanie tych wszystkich stron to niezła lektura. No więc w mojej c 360 robiłem remont silnika, wszystko nowe na oryginalnych częściach, oprócz pompy wtryskowej. Zaraz po remoncie kopcił na niebiesko, ale z biegiem motogodzin dymu było coraz mniej, ale teraz jest już 60 mth od remontu i dalej dymi na niebiesko, im cieplejszy tym mniej, ale zawsze i silnik na wysokich obrotach nie chodzi tak łagodnie i równo (przed remontem chodził równo), a sytuacjach gdy silnik ma ciężko i zdusza go, to nie zchodzi z obrótów tak jak normalnie, tylko zaczyna prykać dziwnie, ale to musi mieć naprawde ciężko. Po dotarciu siłę ma ciężko go zdusić. Ostatnio odkręciłem kolektor żeby zobaczyć z którego, a może ze wszystkich kopci i okazało się, że kopci z 2 cylindra od przodu (ale to mniej istotne), sprawdziłem wtryskiwacz od tego cylindra, wszystko ok, potem sprawdzałem kompresje, bo może pierścienie i tu wyniki mnie zaskoczyły, bo na pierwszym tłoku od przodu było 1,1 i kolejno 1,3 1,5 i 1,6 mPa. Na pierwszym cylindrze nie wymieniałem ani tulei ani tłoka, tylko pierścienie bo te części były w niedalakiej przeszłości zmieniane i nie było takowej potrzeby. I tu mam pytanie, czy to może być spowodowane pompą wtryskową? Muszę ją na dniach sprawdzić, ale pytam dla pewności. Bo myślałem nad pękniętym pierścieniem, albo coś w tym stylu, ale na tym nieszczęsnym drugim tłoku nie jest wcale najmniejsza kompresja. A jeszcze jedno, jest możliwość, że kompresja wraz ze zwiększaniem się mth wzrośnie? Bo wydaje mi się za niska, na tych trzech tłokach. W instrukcji pisze, że stopień sprężania wynosi 17, ale czego, bo nie ogarniam? Mam nadzieje, że wszytsko jasno i zrozumiale wytłumaczyłem iii niezadługo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Stopień sprężania a ciśnienie sprężania to dwie rożne wartości.

Stopień sprężania jest stała konstrukcyjną, tego nie mierzysz i nie zmieniasz. To stosunek objętości cylindra gdy tłok jest na dole do objętości cylindra gdy jest na górze w twoim przypadku 17:1.

To co mierzyłeś to ciśnienie sprężania i jest ono bardzo słabe. Pomiar był dobrze wykonany? Próba olejowa zrobiona? Silnik był ciepły?

Bo przy takim ciśnieniu aż dziw, że on dobrze działa.

Ciśnienie po dotarciu silnika jak najbardziej wzrasta, ale u Ciebie docieranie się już kończy. Pytanie jak go docierałeś.

Wartość ciśnienia zależna jest od stanu tłok-tuleja-pierścienie-głowica, a w niej zawory z gniazdami.

Co robiłeś z głowicami.

Pompa wtryskowa była wykręcana z silnika?

Koła rozrządu zmieniane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppoki    0
Napisano (edytowany)

Dzięki za wytłumaczenie o co chodzi z tym sprężaniem. Głowice były wymieniane na nowe, oryginalne, koła rozrządu też. Pompa nie była wyciągana, nic z nią nie robiłem. A kompresje mierzyłem na zimnym silniku, powinieniem to zrobić na ciepłym? A docierany był wg ogólnych zaleceń, do tych 30mth to tylko jazda praktycznie zawsze na pusto, dopiero potem droche cięższe prace.

A ile powinno wynosić ciśnienie sprężania?

Edytowano przez ppoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Te ogólne zalecenia co do docierania są dość stare i czas je zweryfikował że nie najlepsze. Powinieneś praktycznie od początku nim pracować, tylko z małym obciążeniem zwiększanym stopniowo.

Odpowiednia temperatura silnika, zmienne obciążenie i obroty go układają.

Koła rozrządu zmieniałeś więc powinieneś ustawić poczatek konta tłoczenia, bo mógł się zmienić.

Pomiaru ciśnienia sprężania dokonuje się na ciepłym silniku, minimum 70 oC. W tedy to rozszerzalność cieplna materiałów minimalizuje luzy elementów współpracujących. Pomiar w tedy jest najdokładniejszy i odwzorowuje stan silnika w czasie pracy. Pomiar na zimnym silniku jest zaniżony.

Wyreguluj zawory, nagrzej silnik, wykręć wtryski, cięgło gazu ustaw na 0. Akumulator i rozrusznik muszą być sprawne. Dokonuj pomiaru.

Po przeanalizowaniu pomiarów jesli jest potrzeba można zrobić próbę olejową. Czyli wlać do danego cylindra 10cm3 oleju silnikowego, rozprowadzić go uruchamiając na chwile rozrusznik, potem robimy ponowny pomiar tego cylindra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajmanek15    6

Ja mam podobny problem tylko ze moja c360 kopci na czarno jak czołg heh :) Jak w tym roku uprawiałem pod buraki z garegatem 2,20m to za mna nic nie było widac. Nie wiem co robic wiec poradzicie cos prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Wtryski do ustawienia bo mają za małe ciśnienie kąt wtrysku zbyt późny zawory w głowicach do sprawdzenia filtr powietrza do przeczyszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek1521    0

Witam. wszytskich na wstepie chciałbym sie przywitac bo jestem tu nowy.

Mam problem z moim 3P otoz został zrobiony remont silnika poniewaz brał olej, zostało zrobione : nowe tłoki, pierscienie, tuleje, regeneracja pompy wtryskowej i wtrysków nowy wał, panawki, uszczelki . Wszystko zostało złożone i od samego początku 3P nie miał takiego dzwieku jak przed remontem, oraz zaczoł sie problem z kopceniem na czarno. Przyjechał mechanik sprawdził wtryski przy czym wzioł ich do siebie na warsztat ustawił na 175 bar złożył spowrotem lecz nie pomogło:/ Następnie doradził żeby zregenerować głowice czego wcześniej nie zrobiliśmy, zawieźliśmy głowice do regenercji lecz i ona nie pomogła. Pompa była oddawana do regeneracji do 2 innych pompiarzy w sumie została robiona 4 razy lecz i ona nic nie pomogła:/ Ściagnięcie pzewodu od powietrza tez nic nie daje. Znajomy mechanik doradzil nam żeby zmienic tłoki bo przed remontem były założone te bez tego szpica w srodku a w trakcie remontu założyliśmy własnie te z szpicem i mówił że może być zła komora spalania i ze przez to może tak kopcic. Własnei sie zastanawiamy nad ta wymiana razem z tata ale to dopiero po wszystkich pracach polowych, ale na początku chciałem zasięgnąć tak waszej rady możę mi coś doradzicie żeby przestał kopci. Rrzed remontem pokopcił chwilke na niebiesko a potem gdy sie rozgrzał nie było nic dymka schodził z obrotów ale nie kopcił, a teraz to kopcia jak stara rozwalona 60 albo i nawet gorzej. prosił bym o pomoc dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

tak z ciekawości ile kosztował cię ten remont?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Będzie to wina tylko tłoków.Paliwo nie spala się bezpośrednio na denku tłoka tylko jest rozbijane na boki.Miał jeden gość na forum też taki problem ale z C 330 i też była wina tłoków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek1521    0

tak z ciekawości ile kosztował cię ten remont?

 

cos. ok. 2600zł ze wszystkim. Kurcze zrobił bym te tłoki tylko żeby to napewno pomogło bo jak odpukac rozpołowił bym silnik i by nie pomogło to lipa by troszke była, ale ja patrzyłem na youtubie np. u rolnika277 to on tez wkładał te tłoki ze szpicem i tak nie kopcił jak ten moj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pronarek
      Mam prośbę chcę przerobic w swojes sześćdziesiątce układ kierowniczy
      na orbitol albo inny , byle by się lekko kręciło jak ktos ma pomysł albo jakieś fotki
      takiej przerobki prosze wyslijcie.
    • Przez TJStorm
      Witam jako że jestem nowy to się przedstawię.
      Mam na imię Dawid. Jestem z zachodniopomorskiego.
      Chce kupić ciagnik do 1ha klasy 5.
      Zadaniem ciągnika ma być:
      -oranie
      -glebogryzarka 1.8-2.1m (ziemia uprawiana ciągle)
      -bronowanie
      -ciaganie drewna z lasu(z poczatku bitką tzw a z biegiem czasu chce mu przyczepę z żurawiem hds zamontowac 4.7m do gałęzi)
      Kolega poleca c4011 mówi że nie do zajechania ma na 20lat i nie psuje mu sie na 4ha działa.
      Wiec moje pytanie do was czy c4011 sobie poradzi?
      Budżetdo 10000zl za ciągnik.
      P.S Co myślicie o tych:
      1. http://otomoto.pl/ur...11-A309600.html
      2. http://allegro.pl/ur...3258473823.html
      3. http://tablica.pl/i/...11-ID2RjH5.html
      4. http://tablica.pl/i/...ny-ID1Ug47.html
      5. http://tablica.pl/of...11-ID2493R.html
      Za i przeciw.
      Na co zwracać uwage przy zakupie.
      Dodam ze to pierwszy ciągnik jaki będe miał.
      Pozdrawiam i dzieki za rady
    • Przez lukaszn
      Mam takie pytanie może ma ktos zdjecie układu hamulcowego ursus c-4011 ''czterdziesktki'' ,a jak nie to może wie ktoś czy można jeszcze kupić pompy do hamulców i inne cześci bo chciałbym naprawić hamulce a brakuje mi paru rzeczy nie wiem zabardzo czego .A i prosze admina o nie zamykanie mojego tematu bo w innym jest wogole o czym innym mowa.
    • Przez Riko1995
      Witam.czy wymienial ktos uklad kierowniczy c4011 na uklad elektryczny?co bym musial zmienic zeby on podszedł tam zeby nie bylo go widac?caly pulpit mam zmieniony na nowy ale zbiornik mam Stary 

    • Przez Axd529
      Silnik po kapitalnym remoncie Po dodaniu gazu na 20tys obrotów ciśnienie oleju na zimnym jest 6 atm a na gorącym 4 czy to nie za dużo?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj