Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie C360

844 odpowiedzi na ten temat

#261 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 21:26

Kopcenie C360 uściślając kapie ci tą rurka co wychodzi z tyłu pompy?
Kapie ci ropa ,czy olej-jeśli było wlane oleju pod korek to prędzej czy puźniej musiało zaczać kapać -jesli ciągnik pracuje normalnie i wyżuca w małych ilościach to nie ma tragedji z większości pomp wyżuca olej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie C360 Dzisiaj, 03:06
  •  

#262 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 15 grudzień 2010 - 21:51

Kopcenie C360 Tak z z rurki przelewowej z tyłu. Olej oczywiście spuściłem i jest tyle ile powinno i dalej kapie. Ja się nie spotkałem żeby u kogoś tak sie działo i ilości wcale nie takie mało bo to dosyć intensywnie kapie na ciepłym silnik...

#263 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 23:06

Kopcenie C360 pasiu66 wierz mi, że może wydostawać się tą rurką całkiem sporo! Swego czasu jak pracowałem w sadzie jako kierowca ciągnika to jeździłem 60-tką, która w ciągu 8 godzin wyrzucała 1,5 litrową butelkę od napoju (bo miała podwieszoną), ale mimo tego to POWER miała niesamowity, ale w końcu pompa doczekała się regeneracji ;[
Jeśli po upuszczeniu oleju do optymalnego poziomu nadal wyrzuca ci rurką przelewową to jedynie możesz zrobić tak jak napisał seweryn20 czyli zmienić pompkę zasilającą a jak to nie pomorze to wymiana sekcji. A starą masz tą pompę? Bo jeśli "wiekowa" to ma prawo ;) Chociaż wiek nie zawsze ma znaczenie, ponieważ kiedyś przy C-360 miałem pompę paliwową po regeneracji i już po roku paliwo się sączyło!

#264 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 16 grudzień 2010 - 07:59

Kopcenie C360 No właśnie stara to ona nie jest była zmieniana razem z silnikiem w 1994 roku a od tej pory zrobił 1500 mtg ale chciałem wiedzieć co ma do tego pompka bo nie bardzo rozumiem?Za dużo paliwa pobiera??

#265 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 14:50

Kopcenie C360 Tłoczek pompki zasilającej jest wprawiany przez krzywkę na wałku pompy wtryskowej. Jeśli on puszcza paliwo to wlewa się ono do dolnej części pompy wtryskowej. Ot cała filozofia. Wymień pompkę. Ona ciągnie największy syf bo jest przed filtrem paliwa i może się zużyć a raczej zużywa się szybciej niż pompa wtryskowa. Szczególnie współczesnej produkcji.
KPK Kumurun Team

#266 Share Osalek

Osalek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 17:58

Kopcenie C360 Witam:)
Ubiegłego roku robiłem remont silnika. Zostały wymienione głowice, tłoki, tuleje, pierścienie, wał nie był robiony gdyż nie było potrzeby tylko wymieniłem panewki.Po odpaleniu ciśnienie oleju ok wszystko super. Po remoncie docierałem go ok 60 mtg. Potem wymieniłem olej, i ustawiliśmy znów zawory, pracowałem cały sezon jak to na gospodarstwie koszenie, orka itp. lecz nigdy go nie przegrzałem , wszystko spisywało się idealnie. Puźną jesienią zaczął mi kopić na biało a teraz wyrzuca mi duże ilości oleju przez wydech.. Nie wiem co tego jest przyczyną.
Jeżeli możecie się wypowiedzieć co to może być to bardzo bym prosił o poradę :)
Z góry dzięki :)

#267 Share Ostro17

Ostro17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 22 styczeń 2011 - 18:13

Kopcenie C360 Moim zdaniem to jest wina głowic puszczja olej i dlatego tak sie dzieje albo pierscieni.

#268 Share Damian1014

Damian1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 18:20

Kopcenie C360 Witam jeżeli ciągnik kopci na biało to winne mogą wtryski paliwa tzn mogą po prostu "lać" a nie robią mgiełki. Sprawdz też stan filtra powietrza czy aby napewno dobrze czyści powietrze czy nie jest gdzieś uszkodzony. U nas jak robiliśmy remont c-330 i nie zrobiliśmy szlifu wału to pochodził ledwo 1 rok i musieliśmy od nowa robić generalkę. Sprawdż wtryski i fitr powietrza bo jeżeli ciągnie brudne powietrze i może być tam ciało obce to mogły uszkodzić się pierścienie i dlatego wyrzuca olej. :rolleyes:

#269 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,jazda konna,motoryzacja

Napisany 22 styczeń 2011 - 18:41

Kopcenie C360 Jezeli przez wydech ci pryska olejem to masz wydmuchana uszczelke pod głowica i ci przepala olej i z tego biały dym a jakby wtryski to by był raczej ciemny dym o ile sie niemyle :lol:

#270 Share Osalek

Osalek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 18:41

Kopcenie C360 Końcówki Ostatnio sprawdzałem na maszynie u kolegi i wszystko jest ok . dobrze rozpylają. Podczas remontu był czyszczony Filtr i zmieniany w nim olej ale skontroluję to w Poniedziałek . Jeżeli tak jak mówisz pociągnęło do tłoków brud jakieś ciało inne to uszkodziły się pierścienie, i rozbieranie i wyciąganie tłoków jednak mnie nie ominie :) A jeszcze pytam jak mam sprawdzić czy głowica mi nie puszcza oleju? chodź są nowe nie powinny ale również trzeba to sprawdzić:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,jazda konna,motoryzacja

Napisany 22 styczeń 2011 - 18:43

Kopcenie C360 Brat w mf 255 miał dwa lata po remoncie i mu uszczelke przepaliło miedzy cylindrami i pluł olejem powymianie uszcelki jest ok B)

#272 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 18:53

Kopcenie C360 biały powodem jest przedostawania się płynu do komory spalania
niebieski powód to spalanie oleju silnikowego
czarny powód problem z układem paliwowym [wtryskowym]
tak w skrócie ;)
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#273 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 19:36

Kopcenie C360 a zawory w głowicy robiłeś? Miałem podobny problem w dwóch ciągnikach .Po generalnym ,ale bez wymiany prowadnic i zaworów, wywalał olej tłumikiem . Łatwo to sprawdzić bo leje jak silnik chodzi bez większych obciążeń , natomiast przy większych obciążeniach problem znikał. Inna kwestia to jakość obecnie produkowanych części do 60-tki. Może upłynął ich czas działania .

nowy

#274 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 19:36

Kopcenie C360 uszczelka pod którąś głowicą jest walnieta, zdejmnij cały kolektor wydechowy i odpal traktor na wolnych obrotach zauważysz wtedy z którego cyli9ndra Ci leje i dopiero wtedy zdejmnij głowice z tego cylindra i posprawdzaj wszystko...

#275 Share Osalek

Osalek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 09:14

Kopcenie C360 Zawory były wymieniane razem z głowicami i były dotarte. Czy w pracy czy na wolnych obrotach i tak sadzi olej w wydech . Jutro zacznę rozbierać to coś bd widział co się dzieje . ;)

#276 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 02 luty 2011 - 12:01

Kopcenie C360 Ja bym szukał przyczyny w pierścieniach bo może się żle ułożył lub przestawił ja tak miałem i olej puszczał w kolektor walił równo przez 2 dni i się uspokoiło.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#277 Share Osalek

Osalek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 luty 2011 - 11:23

Kopcenie C360 3 dni temu odpaliłem traktor bez kolektora wydechowego przyłożyłem tekturę na trzeciej głowicy wydobywały się duże ilości oleju było właśnie widać na papierze . Zdjęliśmy głowice wymieniliśmy uszczelkę pod głowica ponieważ okazało się że ja wydmuchało . pewnie głowica nie była odpowiednio dokręcona. Od pale go jutro i chwile pojeżdżę zobaczę czy coś ustało z wywalaniem oleju czy dalej nic to nie pomogło. Jeżeli nic to teraz jestem w 100 % pewny że to będą pierścienie .

#278 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 03 luty 2011 - 13:08

Kopcenie C360 No wydmuchnięka uszczelka też mogła być przyczyną. A nie zauwarzyłeś spadku mocy, i jak miał wydmuchniętą uszczelkę pod głowicą to powinien troszeczke inaczej chodzić? Nie zauwarzyłeś tego?

Edytowany przez Dawid18, 03 luty 2011 - 13:09.

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#279 Share Osalek

Osalek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 luty 2011 - 15:20

Kopcenie C360 nie nic normalnie chodził tylko coraz bardziej kopcił , a przy zimnym rozruchu np z rana jak się gdzieś jedzie czy ogólnie to wtedy najwięcej wywalało tego oleju a potem jak troche pochodzi to tak sie unormuje ale dalej wywalało olej no tylko ze tak jak by mniej.. ;)

Dlatego też że nie stracił na mocy to żeśmy nie ściągali tłoków bo jak nie stracił na mocy to pierścienie raczej są w porządku, ale to tylko raczej.. NO ale wymieniliśmy uszczelki pod każda głowica no i zobaczymy co teraz się dzieje..:)
Jeżeli dalej będzie wywalało to pewne jest to że pierścienie są uszkodzone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 04 luty 2011 - 17:04

Kopcenie C360 No zobacz co teraz zrobi po tej wymianie tych uszczelek. Ale jak nic się nie zmieni to tylko pozostają pierścienie ;)