Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie C360

844 odpowiedzi na ten temat

#181 Share agromarchobrzany

agromarchobrzany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 16:54

Kopcenie C360 zależy od silnika lub ci się zdaje , ale moi sąsiedzi mają 60 i też jedna kopci a druga nie
Ursus 3502 Agro Bis - sadownik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie C360 Dzisiaj, 21:07
  •  

#182 Share mtz8223

mtz8223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 17:31

Kopcenie C360 podczas obciążenia to każda dymi ..to normalka a już napewno w 3 skibach .. to juz tak musi być jak by Ci na wolnych kopciła
to bym sie martwic zaczął .. tak to bezstresowo .. kup jej nowy filter powietrza powinna mnie kopcić tak moja rada

#183 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 17:40

Kopcenie C360 no filtr powietrza może być ale zależy jeszcze na jaki kolor dymi bo przyczyn może być bardzo wiele

#184 Share mtz8223

mtz8223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 17:51

Kopcenie C360 ale kolega mówił ze silnik po kapitalce jest wiec wątpię ze wtryski ,,leją" czy ze zapłon zle ustawiony jest.. może paliwa wina być albo pompy paliwowej ...

#185 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 27 grudzień 2009 - 18:48

Kopcenie C360 ściągnij jeden korpus jak sąsiad i dymu nie będzie w tych ciągnikach normalnym jest że jak ma ciężko to będzie kopcić

#186 Share bongle

bongle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 19:04

Kopcenie C360 Kolega pisze że ma ciężką ziemie,orze pługiem 3 skibowym na 3 biegu(?).Przecież ten ciągnik musi pracować pełną mocą, no to jak ma nie kopcić.To i tak ma super sprzęt że idzie na trójce, moja na trójce wymięka.

#187 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 grudzień 2009 - 19:12

Kopcenie C360 Wg mnie orka 60 na ciężkiej ziemi 3 skibami na 3 jest możliwe chyba z gazem w podłodze... Jak ma ciężko musi dymić. W 2 skibach jest dużo mniejszy opór więc nie dziw się że u sąsiada nie dymi.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#188 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 19:37

Kopcenie C360 popieram kolegów pewnie jest mocno obciążona i dlatego dymi

#189 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 27 grudzień 2009 - 20:27

Kopcenie C360 Jeżeli masz założone pod wtryskami podkładki miedziane to będzie ci dymiła pod obciążeniem ( zmiana kąta rozpylenia,fabrycznie pod wtryskami nie ma podkładek),ustaw wszystkie wtryski pod takim samym kątem (końcówki kierunkowe)

#190 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 23:07

Kopcenie C360 Rafał29 to jak mówisz że fabrycznie nie były tam podkładki montowane to jak ma być zapewniona szczelność pomiędzy wtryskiwacz - głowica? A co do dymienia podczas orki to moja też przy 3 skibach i głębokiej orce dymi, poprostu jak ma ciężko to musi przedymić.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 28 grudzień 2009 - 08:57

Kopcenie C360 Kolego Radekk tam są takie tulejki. Jak mocno ściśniesz wtryskiwacz to się uszczelni. Przynajmniej tak jest w teorii :lol: .A tam wiadomo co będzie :D .

#192 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 13:12

Kopcenie C360 podkładek miedzianych nie ma w nowych ciągnikach gdzie gniazda pod wtryskami są idealnie czyste. póżniej musisz dać bo będzie dmuchać. po dokręceniu wtrysku ma ona około pięć dych grubości a to nie ma wpływu na odpowiednie rozpylanie paliwa. ważne jest za to by końcówki były włożone do wtrysku zgodnie ze znaczkami. jeśli nie są to może mieć to wpływ na wygląd spalin.otwory są rozmieszczone asymetrycznie względem osi końcówki. złe ułożenie powoduje że paliwo jest wtryskiwani nie do komory spalania ale na przykład na jeden z zaworów lub głowicę i pali się nie wybuchowo ale wolno jak knot w lampie.
KPK Kumurun Team

#193 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 22:02

Kopcenie C360 No ja sie nie dziwie że dymi u mnie na dwójce jak jej dam w kopyto to idzie dym w 3 pługu i na ciężkiej ziemi.

#194 Share pablo25

pablo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 luty 2010 - 11:15

Kopcenie C360 Nie dawno miałem robiony kapitalny remont w C 360 mam zrobione na razie 28 mth. Po remoncie zagotował się mi z powodu bardzo zakamienionej chłodnicy która później wymieniłem. Kopci na fioletowo jak jest zimny a później jak się rozgrzeje już nie, oleju dolałem na te 28 mth 2 litry. Mam pytanie czy pierścionki mogły się zapiec czy jeszcze nie ułożyły się dobrze?

#195 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 luty 2010 - 11:18

Kopcenie C360 Zapiekły sie na bank. Zreszta ten typ tak ma kopcic musi.

#196 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 25 luty 2010 - 12:36

Kopcenie C360 U mnie też nie dawno robiony był generalny remont silnika i jak kopcił tak cały czas kopci, C-360 już tak mają.
Deutz is Power!

#197 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 25 luty 2010 - 20:01

Kopcenie C360 Ja już się tym nie przejmuje a kopci jak cholera moc jest chodzi dobrze równo oleju nie ubywa wody też wiec nie przejmuje się.

Jedyne co można powiedziec to chyba (ten typ tak ma)

#198 Share motomaniakpl

motomaniakpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:moje filmiki:
    - http://www.youtube.com/watch?v=vu6JXfOvi6M
    - http://www.youtube.com/watch?v=-xFGYBWGR0s

Napisany 26 sierpień 2010 - 14:17

Kopcenie C360 Witam na początek filmik obrazujący sytuacje silnika

1,5 roku temu robiłem kapitalkę silnika tj, tuleje tłoki pierścienie wszystko nowe sygnowane logiem ursus, dodatkowo regenerowałem głowice, dół pozostał bo był jeszcze dobry, silnik był dotarty wszystko elegancko pracowało. do tej zimy. już nie mogłem znieść tłuczącej się pompy wtryskowej jak się okazało nie było w niej oleju, nalałem do stanu stukot ucichł a silnik równiej pracuje , nadal 0 dymu, niestety z wiosny pojawiły się problemy widoczne na filmiku, z zimnego na niebiesko jak się rozgrzeje już mniej powyżej 1600 obr/min pojawia się co jakiś czas kłąb białego dymu oraz nierównomierna praca co zresztą słychać. i tu moje pytanie do kogoś kto ma większe doświadczenie z silnikami Diesel'a , co może powodować to dymienie? czy to już się pojawiła jakaś nieszczelność w cylindrach w co wątpię po tak krótkim okresie eksploatacji i małym ubytku oleju z silnika przed rematem brał dużo więcej czy może to wina pompy wtryskowej. dodam że wtryskiwacze miałem regulowane z nowymi końcówkami, ba nawet zamieniałem je miejscami w celu wyeliminowania wadliwego wtrysku lecz. nadal kopci z tego samego cylindra.

#199 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 26 sierpień 2010 - 15:27

Kopcenie C360 Daj pompę wtryskową do remontu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share adrianoo93

adrianoo93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 15:28

Kopcenie C360 witam myślę że to wtryski są do bani lub jeden uszkodzony: A co to za paliwo na kturym jeździsz czerwone??