Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Fendt bez elektroniki

60 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 19:37

Nowy Fendt bez elektroniki Po to żeby kowalski utrzymał produkcje takich ciągników, era wiecznych mercedesów też minęła i trzeba się przyzwyczaić tylko martwi mnie przyszłość czym taki małorolny kowalski będzie robił w polu za 10-20 lat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Fendt bez elektroniki Dzisiaj, 09:28
  •  

#42 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 19:49

Nowy Fendt bez elektroniki za 10 lat nie bedzie malorolnych ;) no moze 20.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 20:00

Nowy Fendt bez elektroniki a małorolny to jaki waszym zdaniem??

#44 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 20:15

Nowy Fendt bez elektroniki mnie raczej malorolny to przychodzi na mysl rolnik ktory nie jest lub zaraz przestanie byc konkurencyjny tzn ze produkuje drogo i slabej jakosci, nie rozwija nowszych technologii.

mozna miec 5 ha pszenicy i nie miec na oplaty w domu z tytulu dochodow z gospodarstwa, a mozna cala rodzine utrzymac na dostatecznym poziomie z 5 ha sadu, wszystko zalezy ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#45 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 20:26

Nowy Fendt bez elektroniki Dokładnie tak jak pisze brzozak2, Nawet te 15-20ha to takich nie stać na modernizaję a tym Bardziej na takiego fendt'a może za 10 lat używkę z 2009 roku to odrazu splajtuje bo nie będzie w stanie go utzymać gdzie jego awaryjność będzie na bardzo wysokim poziomie gdzie nakręcono nim ponad 10tys mtg

#46 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 20:30

Nowy Fendt bez elektroniki ale na szczęście są też inne marki ciągników

#47 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 21:02

u mnie w okolicy jest kilka JD z lat 80 i wszystkie kosztowały poniżej 40 tys (Są różne od 60 do 140 KM) wszystkie sprawują się idealnie oczywiście pracują na mechanicznej skrzyni biegów. Co ciekawe jednego dnia pracowałem na maszynie JD z lat 80 i ciągniku znanej firmy- ma ok 3,-/4 lat. Moje wrażenia były takie, że JD przeszkadzała mi ta listwa, tłumik i filtr na przedniej masce, po za tym pracowało się przyjemniej niż w tym nowym ciągniku. JD to solidna firma, a jej ciągniki mimo upływu lat nadal świetnie się sprawują. Także Fendty z lat 80 i 90 to bardzo dobre ciągniki. Dlatego przeczytane opinie tak mnie zaszokowały. Skrzynia vario bez gadania powinna wytrzymać 20 tys mth, jeżeli zaś tak nie jest to po co zmieniać z dobrego na gorsze??

za 40 tys to mozesz tez kupic fendta w dobrym stanie ze skrzynia turbomatik i tez nei bedziesz narzekał na komfort pracy i awaryjnosc. Wywiazuje sie tu dyskusja ze skrzyniami bezstopniowymi itp. co był poruszane na forum w innych działach. Nie porównój skrzyni mechanicznej z bezstopniowa bo mija sie z celem. W jd też masz skrzynie bezstopniowe i wtedy powórnaj sobie np. AP z Vario. Postęp jest nie unikniony, w samochodach tez kłada skrzynie bezstopniowe np. CVT, które wytrzymuja niekiedy 100 tys. km i co zrobić ? Co do rolników małorolnych mysle ze w Polsce nawet i za 20 lat beda jeszcze malorolni. Polki rolnik bedzie trzymał sie resztkami sił przy glebie tak było od wieków, nie ma takiej mentalnosci jak chociazby w niektorych krajach zachodnich
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#48 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 21:18

Nowy Fendt bez elektroniki Dwóch znajomych ma stare 615 turbomatik i jeden spawał sprzęgło ;) A co dokładnie spawane było to nie wiem ale coś przy sprzęgle , sfera tubomatik jest mi obca ale sama świadomość drogiej naprawy odstrasza

#49 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 23:27

Co do rolników małorolnych mysle ze w Polsce nawet i za 20 lat beda jeszcze malorolni. Polki rolnik bedzie trzymał sie resztkami sił przy glebie tak było od wieków, nie ma takiej mentalnosci jak chociazby w niektorych krajach zachodnich

koszty produkcji beda rosly, wiec nie wiem ile czasu da rade sie utrzymac, ale niech im da jakas sila jak najdluzej ;)

A co dokładnie spawane było to nie wiem ale coś przy sprzęgle

chyba tylko obudowe mogl spawac, wtedy to nic szkodliwego.

#50 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 00:07

Co do rolników małorolnych mysle ze w Polsce nawet i za 20 lat beda jeszcze malorolni. Polki rolnik bedzie trzymał sie resztkami sił przy glebie tak było od wieków, nie ma takiej mentalnosci jak chociazby w niektorych krajach zachodnich

Poczekaj jak tylko skończą się dopłaty to nawet ci wielkoobszarowi zaczną upadać.

sfera tubomatik jest mi obca ale sama świadomość drogiej naprawy odstrasza

Akurat turbomatik jest trwałym rozwiązaniem. Takie sprzęgła posiada sporo maszyn budowlanych i chyba wszystkie kop-ład.
Teoretycznie tam się nie ma co zepsuć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 00:17

Nowy Fendt bez elektroniki Nic nie ma trwałego i wszystko kosztuje ale już nie robię OT bo to temat o czym innym ;)

#52 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 00:41

Dwóch znajomych ma stare 615 turbomatik i jeden spawał sprzęgło ;) A co dokładnie spawane było to nie wiem ale coś przy sprzęgle , sfera tubomatik jest mi obca ale sama świadomość drogiej naprawy odstrasza

czy możesz wytłumaczyć jak można spawać sprzęgło ? bo sam bym sie nauczył takiej rzeczy ;) chyba ze obudowe

jesli nie bedzie malorolnych to u mnie ziemnia bedzie lezała odłogiem
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#53 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 01:04

Nowy Fendt bez elektroniki Kolego atomik pisze że słyszałem od ojca bo gadał z naszym wioskowym mechanikiem, szczegółów nie znam ;) "spawał sprzęgło" czyli coś tam musiał spawać , skoro koledzy twierdzą że tam nie ma co spawać poza obudową to mu wierzę bo nie byłem przy "naprawie",

#54 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 01:50

Nowy Fendt bez elektroniki Nie zdziwiłbym się jak by jakiś domokrążca nie potrafiąc naprawić, bądź nie chcąc kupować jakiś drogich części zespawał obie części sprzęgła turbomatik. Tak sobie gdybam... cuda można różne spotkać, wyobraźnia ludzka nie zna granic.

#55 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 09:29

Nowy Fendt bez elektroniki Też coś dorzucę bo akurat szukam jakiegoś ciągnika powyżej 2000 roku.Co do Fendta z vario to jak zadzwoniłem do jednego handlarza co ma JD, MF i jednego Fendt 515 to powiedział żebym nie kupował vario bo one max wytrzymują 7 tyś mth a w Polsce jest dużo oferowanych Fendt z po odłączanymi czujnikami że nie widać że jest popsuta.Przyznał się że sam przerobił z 7-8 sztuk do sprzedaży w ten sposób.Co do 936 to koło mnie jest taki i co chwile problemy z nim mają.

Kupili w tamtym roku Case 380 km i podnieśli na 480.

Dwie turbiny już zmienili ale ma przejechane ponad 10 tyś.Dwa tygodnie temu pod Bolesławcem oglądałem JD 6900 o przebiegu ok 8 tys na skrzyni power szift z nową skrzynią plus stara w komplecie.Nawet na Allegro on stoi.Ale kolega handlarz ściągną też 6800 z przebiegiem koło 8 tyś na power Q i też dostał drugą skrzynie do niego.Akurat przyjechałem do niego jak zmieniali.

Czyli wszystko może się popsuć pytanie tylko kiedy padnie.

Ja się zdecydowałem na JD 7710 ,7810 lub 6920,ale jeszcze czas pokaże.

Ale Fendta już skreśliłem.

#56 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 09:53

Nowy Fendt bez elektroniki u mnie w gminie jest kilkadziesiat fendtow wiekszosc vario, niektore vario podchodza juz pod 10 000 mth i nigdy nic nie bylo robione.

zobaczymy za 2 lata jak jest z tymi skrzyniami, gdy pare przekroczy magiczna granice.

#57 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 11:49

Nowy Fendt bez elektroniki Nie dziwie się handlarzowi, że twierdzi iż vario wytrzymuje 7tys, jak dla niego wyznacznik opłacalności to kupić tanio - sprzedać drogo, a do tego oszust i bezczelnie się do tego przyznaje. Może kolego napiszesz nam adres tego "komisu" by go unikać z daleka.

Ja co prawda znam tylko kilka osób posiadających vario, ale żaden nie miał naprawy skrzyni. Przy czym tylko 1 przekroczył 10 tys ale akurat właściciel dba o niego jak o własną żonę. Znając go to oleje zmienia częściej niż fabryka nakazuje.

Ogólnie kupić używany ciągnik jest bardzo ciężko, ja bym unikał polskich handlarzy jak ognia.

#58 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 12:04

Ogólnie kupić używany ciągnik jest bardzo ciężko, ja bym unikał polskich handlarzy jak ognia.

ja bym dodal dobry uzywany ciagnik ;)
o ile w autach osobowych mozna powiedziec, ze ludzie wymieniaja je na nowszy model i rzeczywiscie ten uzywany mozna nabyc w bardzo dobrym stanie, o tyle ciagnik uzywke sie wymienia dlatego, ze jest zuzyty, zaczal sie juz psuc, lub zacznie sie psuc.
jedynie czasem jest tak, ze sprzet jeszcze jest dobry, ale nie zbyt wydajny i dlatego rolnik decyduje sie na zmiane (rzadkosc), ale handlarze nie kupuja takich maszyn, bo na nich nie zarobia za wiele ;)

#59 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2010 - 12:19

Nowy Fendt bez elektroniki Wiem z własnego doświadczenia i spostrzeżeń z okolicy, że często te dobre i znane maszyny szybko znajdują nabywców. Wielokrotnie taki egzemplarz zostaje w tej samej wsi, parafii, gminie, bądź powiecie. Dodany obrazek Osobiście skłonny byłbym zapłacić więcej, za maszynę, której historie, stan i użytkowanie znam. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 17:43

Też coś dorzucę bo akurat szukam jakiegoś ciągnika powyżej 2000 roku.Co do Fendta z vario to jak zadzwoniłem do jednego handlarza co ma JD, MF i jednego Fendt 515 to powiedział żebym nie kupował vario bo one max wytrzymują 7 tyś mth a w Polsce jest dużo oferowanych Fendt z po odłączanymi czujnikami że nie widać że jest popsuta.Przyznał się że sam przerobił z 7-8 sztuk do sprzedaży w ten sposób.

To ci handlarz bajki naopowiadał z tymi czujnikami, gdyż akurat odłączenie czujnika zupełnie nic nie da, a przeciwnie już po przekręceniu stacyjki ciągnik robi własna samo-diagnozę i melduje każda nieprawidłowość. Problem polega na tym ze do kontroli służą 2 lub nawet 3 czujniki, każdy mierzy jakąś ilość obrotów i jeśli jedna wartość nie odpowiada drugiej to ciągnik zaczyna "piszczeć".
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.