Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Fendt bez elektroniki

60 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 20:06

Nowy Fendt bez elektroniki Chodziło mi raczej o to że Fendt jest pozycjonowany jako produkt know-how w ofercie Agco-właśnie dlatego mogą się skoncentrować jedynie na konstrukcjach opartych o skrzynię bezstopniową-dla klienta szukającego innych rozwiązań zawsze znajdzie się coś w ofercie MF-a czy Valtry.Owszem może to i gdybanie ale gdyby Fendt pozostał samodzielną firmą można byłoby się po nim spodziewać ciekawych konstrukcji-być może i niewypałów w sensie marketingowym-ale za to piekielnie oryginalnych-vide.Xylon-miłość moja :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Fendt bez elektroniki Dzisiaj, 10:49
  •  

#22 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 20:13

Nowy Fendt bez elektroniki taa i pewno w krotkim czasie stalo by sie z fendtem to samo co z rabe-werk :D

niestety dzis nie wystarczy robic najlepszych produktow, trzeba na nich zarobic.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 20:17

Nowy Fendt bez elektroniki Kurczę-zastanawiam się jak to funkcjonował świat jeszcze paręnaście lat temu-produkty działające po dziś dzień a wyprodukowane 30 lat temu,samochody działające bez podłączania do komputera raz na miesiąc,ciuchy nie wychodzące z mody po miesiącu,dobre żarcie...eeeh.

#24 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 20:22

ale gdyby Fendt pozostał samodzielną firmą można byłoby się po nim spodziewać ciekawych konstrukcji-być może i niewypałów w sensie marketingowym-ale za to piekielnie oryginalnych-vide.Xylon-miłość moja :D .

Czy ja wiem, może właśnie dzięki temu, że stały dochód zapewnia MF i Valtra, Fendt może sobie pozwolić na "niewypały" choć dziś, już każdy "marketingowy niewypał" to spora strata dla korporacji, ale kto wie, może AGCO może sobie na takie potknięcia pozwolić.

#25 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:tomasz.g@g.pl

Napisany 13 listopad 2010 - 22:42

Nowy Fendt bez elektroniki skoro Vario są takie dobre to dlaczego wszystkie ciagniki uzywane w ogloszeniach maja 4-5 tys mth na tej skrzyni, jesli mozna to tak nazwac.
Mysle ze robia Vario bo są dla nich tansze, hydro motor i pompa nie jest tak pracochlonna i kosztowna jak te wszystkie tarczki, synchronizatory ,tryby,wałki, sprzegła, itd. a elektronika raz opracowana ... chinczyki za 1€ za szt nastukają tego miliardy.

#26 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 22:47

skoro Vario są takie dobre to dlaczego wszystkie ciagniki uzywane w ogloszeniach maja 4-5 tys mth na tej skrzyni

Może to jest to samo co przebieg w okolicach 120 tys w 10 letnich samochodach :D

#27 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 11:13

Nowy Fendt bez elektroniki Pytanie do "JohnTheBulletTeacher", piszesz tak ladnie gdyz sie tyle naczytales? Czy widziales skrzynie Vario na wlasne oczy? Tak to wszystko pieknie opisales, ale nie znaczy ze jesli w skrzynia jest wiecej hydrauliki niz mechaniki to musi ona funkcjonowac lepiej. Nie raz wymienialem takie skrzynie, mozna powiedziec ze pierwsze skrzynie wytrzymywaly okolo 5-7 tys. motogodzin...w zaleznosci od rodzaju wykonywanej pracy. Dzisiejsze skrzynie sa "podobno" troche zywotniejsze, ale tak naprawde pokaże to czas. Chociaz czesto zdaza sie ze wymienia sie skrzynie juz po100- 500 motogodzinach...po prostu firma Fendt tez "spuscila z tonu". Ale cale szczescie dla wlasciciela wtedy jest on jeszcze na gwarancji. Napewno trzaba sie liczyc z tym ze nawet przy najlepszych olejach i wielkim szczesciu skrzynia wytrzyma maksymalnie 10000 motogodzin. Ale taki jest dzisiejszy rynek, najlepiej zarabia sie na częściach zamiennych.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#28 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:tomasz.g@g.pl

Napisany 14 listopad 2010 - 12:33

Nowy Fendt bez elektroniki W firmie komunalnej z 10 Fendtow pierwsze vario padło po 4 tys odtatnie po 6,5tys. Jezdzili pracownicy, wiec jak kto potrafi. pradopodobnie fendt nadal jest najlepszy ale porownujac do ciagnikow z przed 15- 20 lat ktore wytrzymywaly po 15 20tys godzin to juz nie to. Rok temu koledze padł NH TDD95 i za skrzynie zaplacił 15 tys, przedni most 5tys i wał koła około 2tys i nie wspomne o sprzgle. Przebieg 1900mth i co tu duzo gadać.
Jesli mniał bym kupić uzywaną (a pewnie bym to zrobił) np 712 czy 714 to liczył bym sie z remontem przekładni ale najpierw pytanie do Kosti: ile kosztuje taki remont zeby pochodziło ze 3 tys godzin??

#29 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 16:17

Nowy Fendt bez elektroniki Problem w tym ze nie ma w firmie Fendt opcji naprawy skrzyni, albo bierzesz nowiutka, albo dostajesz regenerowana. W obu opcjach musisz oddac stara skrzynie. W Niemczech koszt skrzyni z wymiana to okolo 7000-10000 Euro. Jesli masz "szczescie" i jestes dobrym klientem wtedy Fendt moze dolozyc sie troche do naprawy.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#30 Share franec

franec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 11:27

Nowy Fendt bez elektroniki Naczytałem się waszych opinii i aż strach kupować nowy ciągnik. Mam starego JD 6100 skrzynia mechaniczna ale rewers i przyspieszacz hydrauliczny. ma nabite ponad 7 tys w tym u mnie już prawie 1 tys i wszystko działa jak należy.
A wy tu mówicie o ciągnikach za 250-350 tys i żeby skrzynia nie wytrzymała 10 tys motogodzin?! przecież to jakieś złodziejstwo. A remont żeby kosztował ok 40 tys?! za tyle to JD w super stanie się kupuje i tylko paliwo się leje i patrzy czy jeszcze się po ramę nie zakopał.

Mam pytanie do Kostki68 co sądzisz o skrzyni w JD z lat 90 (ok 93-96) to jest skrzynia power quad?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 15 listopad 2010 - 21:23

Nowy Fendt bez elektroniki uzytkownik palax ma 716 ktora ma u niego 7tys h. Pod goldapią jest fendt favorit serii 900 z vario i ma juz ponad 15 tys h bez zadnego remontu.

jak ktory sie trafi, ale slyszalem ze jezdzic vario to jeszcze trzeba umiec zeby utrzymac trwalosc.
Moja wypowiedzi odnosnie fednta moga wydac sie nie obiektywne poniewaz sam ja uzytkuje. Jednakze nie jestem tak zeby kupic ciagnik za prawie 400 tys bez uprzedniego rozeznania.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#32 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 15 listopad 2010 - 21:40

Nowy Fendt bez elektroniki Dokładnie jest to 924 i miałem okazję nim się przejechać co prawda jako pasażer. Operator mówił mi wtedy że ma 12tys. Ciągał 6m talerzówkę która ważyła coś koło 7 ton
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#33 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 15 listopad 2010 - 22:44

Nowy Fendt bez elektroniki uzytkownika Matuch (chyba) pisal ze vario mozna zajechac w ciagu jednego przejazdu. Wystarczy podczepic cos duzego rozpedzic sie i hamowac skrzynia czyli joy caly czas do tylu, obroty wchodza na ponad 2200, wiec juz silnik nie hamuje tylko skrzynia, co powoduje duze obciazenie na lozyska

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#34 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, modelarstwo lotnicze,

Napisany 15 listopad 2010 - 22:51

Nowy Fendt bez elektroniki kolega kosti68 ma rację jak się trafi, ostatnio spotkałem się z kolegą który mówił że w 936 po 3 czy 4 miesiącach pracy padła skrzynia oczywiście na gwarancji wymieniona na nową całe szczęście że na początku to właściciel nie poniósł kosztów dodatkowych

#35 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 22:52

Mając do dyspozycji kilka technologii wybiera się tą najlepszą (najbardziej opłacalną), a ponieważ ujednolicanie procesu produkcji jest w cenie - nad czym się tu rozwodzić. Minimalizacja nakładu przy maksymalizacji kosztów. Czysta ekonomia, to czego oczekuje klient spycha się na dalszy plan, spycha się dlatego, że potrzeby człowieka w dużej mierze można kształtować (media, reklama itp.) Agco wzięło się za fendt'a by korzystać z jego patentów. Co by było gdyby?... równie dobrze mogę napisać, co by było gdyby alianci nie wygrali z hitlerem :P Po co sobie tym głowę zaprzątać, bazujmy na tym co jest i można to dotknąć.

chyba te dwa słowa powinny być odpowiednio w innych miejscach;D przynajmniej ma logika tak podpowiada;D
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#36 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 00:25

chyba te dwa słowa powinny być odpowiednio w innych miejscach;D przynajmniej ma logika tak podpowiada;D

Czasem logika zawodzi :P Wystarczy słowo "koszty" zamienić na "zysk" i logika powraca :)

#37 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2010 - 08:44

uzytkownik palax ma 716 ktora ma u niego 7tys h. Pod goldapią jest fendt favorit serii 900 z vario i ma juz ponad 15 tys h bez zadnego remontu.

jak ktory sie trafi, ale slyszalem ze jezdzic vario to jeszcze trzeba umiec zeby utrzymac trwalosc.
Moja wypowiedzi odnosnie fednta moga wydac sie nie obiektywne poniewaz sam ja uzytkuje. Jednakze nie jestem tak zeby kupic ciagnik za prawie 400 tys bez uprzedniego rozeznania.

ale z serii 412 Farmer malo która dożywa 7tys h, nie mowiac o pompowtryskach ktore w tej serii tez sa czestym problemem..

#38 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 12:54

Naczytałem się waszych opinii i aż strach kupować nowy ciągnik. Mam starego JD 6100 skrzynia mechaniczna ale rewers i przyspieszacz hydrauliczny. ma nabite ponad 7 tys w tym u mnie już prawie 1 tys i wszystko działa jak należy.
A wy tu mówicie o ciągnikach za 250-350 tys i żeby skrzynia nie wytrzymała 10 tys motogodzin?! przecież to jakieś złodziejstwo. A remont żeby kosztował ok 40 tys?! za tyle to JD w super stanie się kupuje i tylko paliwo się leje i patrzy czy jeszcze się po ramę nie zakopał.

Mam pytanie do Kostki68 co sądzisz o skrzyni w JD z lat 90 (ok 93-96) to jest skrzynia power quad?

pokaż mi tego jd za 40 tys. w super stanie, czekam na propozycje
poza tym @kosti nie wiem czy zajmuje się jd czy tylko fendtem niech sam odpowie. skrzynia typu power quad w jd a vario w fendt to jak by porównać budowę anatomiczną żaby i kota
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#39 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 17:37

Nowy Fendt bez elektroniki A czym to się niby różni-i to skacze i to skacze ;)-ale chyba PQ potrafi wytrzymać trochę więcej niż Vario ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share franec

franec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 18:13

Nowy Fendt bez elektroniki u mnie w okolicy jest kilka JD z lat 80 i wszystkie kosztowały poniżej 40 tys (Są różne od 60 do 140 KM) wszystkie sprawują się idealnie oczywiście pracują na mechanicznej skrzyni biegów. Co ciekawe jednego dnia pracowałem na maszynie JD z lat 80 i ciągniku znanej firmy- ma ok 3,-/4 lat. Moje wrażenia były takie, że JD przeszkadzała mi ta listwa, tłumik i filtr na przedniej masce, po za tym pracowało się przyjemniej niż w tym nowym ciągniku. JD to solidna firma, a jej ciągniki mimo upływu lat nadal świetnie się sprawują. Także Fendty z lat 80 i 90 to bardzo dobre ciągniki. Dlatego przeczytane opinie tak mnie zaszokowały. Skrzynia vario bez gadania powinna wytrzymać 20 tys mth, jeżeli zaś tak nie jest to po co zmieniać z dobrego na gorsze??