kurak

Regulacja sprzęgła DX 6.50

Polecane posty

kurak    9

Witam, problem mam tego typu, że nie mogę wyregulować sprzęgła w moim Deutzu, sprzęgło jest dwutarczowe ale jednostopniowe - czyli dwie tarcze przenoszą napęd tylko na wałek napędzajądzy skrzynię a wom jest niezależnie napędzany. Może ktoś mi pomóc z tym fantem?


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

a skąd wiesz, że tak jest masz niby dwie tarcze i tylko 3 łapli? czy 6 łapek? i są ustawione wszystkie równo czy trzy razem a 3 pozostałe głębiej. Jak masz wom właczany elektrohydraulicznie??czy dzwiginą? i na czym polega problem z tym ustawieniem mógłbyś to wyjaśnic co ślizga ci się nie wysprzęgla więcej info chlopie jak chcesz precyzyjną odpowiedz przedewszystkim nie wydaje mi się zeby to co napisałes było prawdą znam przypadek przenoszenia napędu przez dwie tarcze mechaniczne spiekowe ale w ciągniku blisko 200konnym a nie niespełna 140to??


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Wiem, że są dwie tarcze, bo mam to rozebrane, łapek jest 6 i na chwilę obecną wszystkie są równo ustawione. WOM mam załączany elektrohydrauliczne, problem polega na tym, że nie mogę wyregulować pedału sprzęgła, albo bierze bardzo nisko, albo bardzo wysoko, nie mogę ustawić żeby łapał na 1/2 - 1/3 wysokości. Możesz się dziwić, ale faktycznie są dwie tarcze, które przenoszą napęd na skrzynię biegów, żadna nie przenosi napędu na WOM, wiem co piszę bo rozbebeszałem sałą skrzynię i się temu przyglądałem. Jak ustawić te łapki? Czy te które rozłączają pierwszą tarczę (od silnika) mają być niżej czy wyżej i ewentualnie jaka ma być różnica między tymi łakami (w mm)?


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

obydwie zazębiają się z tym samym wałkiem a drógi z kołem zamachowym ? ciężki temat tu wchodzi tylko i wyłacznie jak nie wyczaisz gdzieś instrukcji metoda prób i błedów


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Jest dokładnie tak jak piszesz, obie tarcze zazębiają się najednym wałku, a drugi jest wewnątrz tego ma którym są tarcze i bezpośrednio przekazuje napęd na pompę hydrauliczną i napęd WOM, a tak swoją drogą, możesz mi powiedzieć jakie ciśnienie powinna dawać pompa hydrauliczna skrzyni biegów? Bo tak się składa, że u mnie skrzynia ma osobny obieg i osobną pompę hydrauliczną.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj