Daro85

claas tucano 320

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arek    218

Akurat to świadczy tylko o popularności danej marki bo np. porównaj sobie ile jest wystawionych ciągników nh a ile claasów. NH jest 5 albo 10 razy więcej ale tylko dlatego, ze sa bardziej popularne i mają większą sprzedaż jako nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R1D2    0

Jak nie Ty to kto inny będzie zadowolony z tucano... Widziałem na zachodzie maja juz 2000-3000 godzin i można tanio kupić takiego. Policz sobie ile łyknął hektarów na rok. Nie sztuka jest kupić używanego lexiona lub inny wydajny kombajn i być po żniwach w 3 dni... Jakby każdy z nas patrzył tylko na cenę to by większość jeździł dacią i skodą a jednak każdy kupuje co mu sie podoba i co mu wystarcza... Niezadowoleni są Ci co chyba dali się zbajerować przez handlowca... Jak ktoś przesiada sie z bizona to nie będzie narzekał... Ja robię 100-120 ton na dzień i wszyscy są zadowoleni... A i czasem odbiór ziarna jest za słaby jak dalej jest pole ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Faktycznie,  relacja ceny do przepustowości w Tucano szczególnie 320, 330, 340  nie jest zachęcająca. O wiele lepiej wygląda to w modelach z APS. Ale i tak nie ma porównania z Lexionem. Inna półka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam ile za nowego tucano 320? I w jakim wyposażeniu

 

Tucano 2 generacji 320 z hederem 5,40, sitami 3D, szerszymi oponami bodajże 710, dodatkowe oświetlenie nocne ze stołem do rzepaku i wózkiem Tucholski 540 tys netto w przedsmaku, do tego klima automatyczna i elektryczne sita w (gratisie?). Do tego dochodzi koszt przystosowania kombajnu do QQ czyli ok 15 tys( zaślepki na bęben oraz reduktor obrotów). Cennik aktualny bo wujek brał ostatnio i taka cena wyszła


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ładnie go diler oskubał...

Znajomy niedawno kupił 340 + c540 z wózkiem, opony 800, autocontur i ten lepszy dżojstik, klimatronik, el. sita za 540.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No oskubali go jak nic, za 510 netto proponowali mi 430 tucano + C540. A w nowej budzie za 530 netto. Oczywiście autocontur, wilgotnościomierz, waga, el. sita, przystosowanie do kukurydzy, opony 800, wózek do hedera.

 

Klima automatyczna w nowej budzie jest w standardzie bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Oskubali bo można sporo taniej kupić.

 

@damianzbr

Jak za takie wyposażenie to extra cena.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No a NH CX 6080 to samo wyposażenie (głównie chodzi o wilgotnościomierz, waga, autokontur hedera, opony 800, przystosowanie do kukurydzy, wózek) + heder 6,1m i GPS za 520 netto. JD W540 tylko bez GPS i standardowy zbiornik ziarna 480 netto.

Najlepiej to jest ich brać na wstrzymanie. Cały czas nikt nie wiedział jakim kombajnem tak na prawdę się interesuję. W sumie to sam nie wiedziałem na który się zdecydować :P to i z ceny schodzili. A najgorsza to jest ich ta gadka: ,,od następnego miesiąca kombajny o 2% drożeją, trzeba szybko decyzję podejmować...''. I jakoś tak co miesiąc drożały i drożały a zdrożeć nie mogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

JD, choć ciężko było bo NH większy sporo wydajniejszy i z GPS za 40 tys drożej minus dotacja więc 20 tys drożej. Ja byłem skory na NH, ale ojciec miał pewne obawy co do marki która nie cieszy się dobrą opinią wśród ciągników, bynajmniej tych mniejszych 100 parę koni. Brak dobrego dilera na moim rejonie od NH. Choć do dilera JD który ma mój rejon mam tyle samo co do dobrego dilera NH na przykład z Lublina. Gospodarstwo pomału przestawiam na kukurydzę ziarnową i myślę że rozwiązania JD sprzyjają żniwom kukurydzianym. Oraz wspomniane wcześniej 20 tys też na drodze nie leży. Więc kilka tych kwestii łącznie wpłynęło na decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ElGrAnDo    0

Panowie mam pytanie, wyjmowaliście kiedyś podsiewacz w Tucano 320 ? Jeśli tak to w jaki sposób najłatwiej i najszybciej to zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BrzozaaPL    0

Witam, biorę kombajn na dofinansowanie unijne, w propozycji dostałem claas tucano 320, szukam opinii o tym sprzęcie wydajnosci awaryjnosci i czy ktoś poleca jeśli nie to czemu jeśli tak to czemu. Słyszałem na innych formach ze warto zainwestować jednak w coś większego mocniejszego w sensie model 420,440 co o tym sądzicie. Kombajn będzie pracował 20h własnego a takto na usługach około 100h rzepaku 100h zbóż i 100h kukurydzy wstępnie zależy od pogody itd. Z góry dziękuję za wszelkie opinie 

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. W specyfikacji podana długość kombajnu z hederem to 1050 cm. Mam pytanie czy to długość bez rozdzielaczy łanu?. Mam garaż 10 m długość w środku zastanawiam się czy się zmieści?

Może jak rozdzielacze się złoży to wejdzie?

Edytowano przez Marcinrolnik2022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cris10
      Hej. Mam do kupna Tucano 430, według katalogów wcale nie jest jakiś dużo większy niż mój obecny Dominator 88SL maxi. Chciałbym zapytać użytkownikow o wydajność takiego kombajnu. Mniej więcej o spalanie. I na co zwrócić uwagę? Wydaje mi się że dla niego 1.5ha/h to max. Możecie podzielic opinia na jego temat?
    • Przez aprochota
      witam przymierzam się do zakupu kombajnu na 80 ha do tej pory męcze to dominatorem 85 ale taki rok jak ten pokazuje że sprzęt musi być wydajny bo mało okienek pogodowych. myślę nad dominator 108.118 mega 204 .208.2018. kwota do 200 tys. oczywiście są to lata 90 ale tylko na to mnie stać 208 i 218 to już konkretne maszyny ale będą też bardziej wypracowane moje pytanie co byście polecili żeby nie było za dużo elektryki czy w wszystkich jest podobnie? co w nich najczesciej wysiada? a może ktoś ma do sprzedania to proszę pisać jestem z opolskiego
    • Przez Mateooo92
      Witam,
      Potrzebuje porady odnosnie kombajnu claas tucano 320 a mianowicie mam zamiar kupic kombajn z 2009 roku z hederem c600 i powiedzcie mi czy ten heder będzie pasowal do tego modelu kombajnu czy jednak będzie za szeroki i jeszcze jedno pytanie jaka jest długość rury wysypowej (hydraulicznej) ?
      W załączniku przesyłam zdjęcia kombajnu oraz hedera. 
      Czekam na wasze odpowiedzi. 
      Pozdrawiam 


    • Przez Marecki2922
      Panowie, po wyłączeniu hederu trochę za długo spływa olej z siłownika przez co heder ciągle pracuje około 10 sekund może  i więcej , podpowie ktoś co może być nie tak 
      Tak na wyczucie obstawiam że olej ma zbyt ciężki powrót tylko co może być powodem 
    • Przez Bakos87
      Witam 
      Od pewnego czasu mam problem z czujnikami obrotów podzespołów kombajnu claas mega 208, gdyż po włączeniu mlocarni i hederu powinny się uruchomić <świecić> kontrolki zbyt niskich obrotów (bodajże 6 kontrolek) z tym że od kilku lat nie działa od szarpacza-rozdrabniacza słomy a reszta działała lecz od pewnego czasu przestały działać nawet jak jest kombajn na niskich obrotach.
      Bywa ze czasem podczas włączania hederu świecą poprawnie i gasna przy uzyskaniu obrotów ale to trafia się sporadycznie. 
      Był zmieniany czujnik przy podajniku pochyłym i się kilka razy zaświeciły kontrolki ale na 20 startów 5 razy się zaświeciło.
      Czy ktoś wie co może być przyczyną tego że nie chcą się one uruchamiać przy załączaniu hederu i wzroście obrotów ??
      Czy 800 ohm <lub om yyyy sorki za pomyłke z tym>  to odpowiedni opór na te czujniki obrotów????
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj