Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem Doutz-Fahr

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Bniu

Bniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 19:19

Problem Doutz-Fahr Mam problem z ciągnikiem Deutz-Fahr 4.80s . Po pierwsze jaka to jest moc tego ciągnika bo nigdzie takiego modelu nie mogę znaleźć nawet przy rejestracji koleś mówił że nie ma takiego modelu i wpisał 90 koni a z modelu wynika że ma 80 , nie wiem może to "s" coś daje ? Po drugie ciągnik ma blokadę na 30 km/h , czy wie ktoś jak to zdjąć ? Podobno trzeba jakąś śrubę wykręcić ale nie wiem którą , może jakiś schemat by ktoś podał albo coś podobnego , przynajmniej wskazówki . Po trzecie ciągnik tak jakby nie ma mocy . Przy orce trójką obrotową , na drugim biegu spada ostro z obrotów , na jedynce idzie cały czas równo i nic nie traci mocy , może coś już nie wyrabia , jak to sprawdzić ?
Z góry dziękuję za pomoc .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem Doutz-Fahr Dzisiaj, 17:57
  •  

#2 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 12 listopad 2010 - 20:08

Problem Doutz-Fahr :D moc tego ciągnika to 55kW czyli na nasze 75kM. Co do braku mocy przyczyn może być wiele ,musiał byś opisać czy dymi? czy dobrze zapala? być może wystarczy wymienić filtr paliwa i powietrza to na początek,dopiero później szukać poważniejszych usterek,zaczynając od pomiaru kompresji.Jeżeli chodzi o blokade 4 biegu czytałem na agroportalu,że usunięcie blokady kosztuje w granicach 700-1000 zł,i ma śmigać 40 km/h :D
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#3 Share Bniu

Bniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 23:07

Problem Doutz-Fahr Nic nie dymi , ładnie daje sie gazu na max obroty i jest w porządku . Zapala bez żadnych problemów . Filtr paliwa wymieniony , powietrza nie wymieniany ale sprawdzony i jest czysty wiec to raczej nie od tego .A z tym 4 biegiem to tak też mówili goście od których wujek kupił ciągnik że blokada od 500-1000 zł . Może turbina jakaś słaba ? Jakieś pomysły ? Dobra znalazłem tą tabelę z mocami ale dalej nie wiadomo co w tym modelu to "s" daje .

@ps
Dałoby rade zwiększyć jakoś moc w tym traktorze ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Bniu

Bniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 19:39

Problem Doutz-Fahr Pomoże ktoś ? To bardzo ważne

@nowy

A jak jest z tym serwisem SDF bo mam do niego jakieś 105 km wiec nie daleko . Dobry on jest czy jakaś lipa ? Czekam na opinie , i czy w ogóle zabrali by się za ten traktorek ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Bniu

Bniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 18:50