Rider

Ładowacze czołowe Agromasz

Polecane posty

Rider    4

Jak w temacie, co sądzicie o ładowaczach Agromasz z Mrągowa, planuje zakup nowego ładowacza do MF3070 i za Agromasz (1600kg udźwigu, joystick)dealer ceni 14000, pierwotnie miał być Hydramet, ale on wyjdzie około 17000. Tak więc co by było lepszym wyborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Ja mam agromasza Ł106 przy ursusie c-385a i jak narazie nie narzekam a polecam

agromasz od hydrameta chyba się bardzo nie różni ale w hydramecie trzeba dopłacić za zamontowanie tura na ciągniku a w agromaszu jest darmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

nio masz racie polecam tura z Mrągowa chociasz z giżycka też są dobra tury a różnica 100kg to żadna a wykonanie solidne pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Mam Agromasza ł-106 z Mrągowa i jedyne co mnie drażni to masa 850kg samego wysięgnika to krótko mówiąc "dużo" + mocowania niewiem ile ale na pewno ok. 200kg ale na sam ładowacz nie mogę nażekać spisuje się narazie dobrze siłowniki nie ciekną, hydraulika bezpośrednio podłączona pod pompę (większy przepływ i mniej pompe obciąża) a nie pod wyjścia hydrauliki jakość lakieru jest dobra (lepsza niż metal-fachach) drugi minus brak w opcji ramki euro (pomimo tego że zamawiałem z ramką euro dostałem jakąś inną chyba polską). Podumówując z ładowacza jestem zadowolony nie było w nim zadnych awarii i po ponad rocznym użytkowaniu mogę go polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReMeK8250    30

Mój wujek też planuje kupić tur do zetora forterry 9641. I te Agromasze też mi się wydają dość dobre jeśli chodzi o parametry (wysokość podnoszenia, udźwig) po za tą ciężką ramą. Tylko niech ktoś powie jakie ceny tego sprzętu i czy zetor da sobie rade gdyby przy turze był krokodyl 1.8m i łyżka np te 2m gdzieś koło tego, bo z tego co widzę to wszyscy po 1.5m max te krokodyle mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

ja przy ursusie c-385A mam krokodyla 1.5m ale dał by rady z większym łycha 2m i jak pełno ziemi lub obornika naładuje to normalnie podnosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZMAP    0

ile wazy tur agromaszu Ł 104 ??

Masa samego wysięgnika Ł-104 to 540 kg.

Ładowacz czołowy Agromaszu kompletny to wysięgnik(540 kg) + zamocowanie do ciągnika (około 300 kg - w zależności od modelu ciągnika) = razem wychodzi około 850 kg. Przy okazji prostuje inne wypowiedzi na temat wagi ładowacza Ł-106. Wysięgnik kompletny Ł-106 waży 590 kg, czyli jest cięższy od Ł-104 o około 50 kg, masa konstrukcji wsporczych tak jak przy Ł-104 zależy od modelu ciągnika np. dla John Deere 5720 (konstrukcja ramowa ciągnika) wynosi niecałe 200 kg, czyli ładowacz Ł-106 zamontowany na John Deere 5720 waży w sumie około 790 kg.

 

Mam Agromasza ł-106 z Mrągowa i jedyne co mnie drażni to masa 850kg samego wysięgnika to krótko mówiąc "dużo" + mocowania niewiem ile ale na pewno ok. 200kg ale na sam ładowacz nie mogę nażekać spisuje się narazie dobrze siłowniki nie ciekną, hydraulika bezpośrednio podłączona pod pompę (większy przepływ i mniej pompe obciąża) a nie pod wyjścia hydrauliki jakość lakieru jest dobra (lepsza niż metal-fachach) drugi minus brak w opcji ramki euro (pomimo tego że zamawiałem z ramką euro dostałem jakąś inną chyba polską). Podumówując z ładowacza jestem zadowolony nie było w nim zadnych awarii i po ponad rocznym użytkowaniu mogę go polecić

Masa 850 kg dotyczy wysięgnika + konstrukcje wsporcze (jest to masa orientacyjna i zależy głównie od modelu ciągnika).

z tego co wiem to w Agromaszu robią ładowacze z euro ramką bez żadnej dopłaty, tylko trzeba to zaznaczyć przy zamawianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr78j    13

a jak z osprzętem z agromaszu ???

chodzi mi głównie o chwytak do bel - czy solidny, na jeden czy dwa siłowniki, czy nierwie

foli. Proszę o porade.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mam Agromasza ł-106 z Mrągowa i jedyne co mnie drażni to masa 850kg samego wysięgnika to krótko mówiąc "dużo" + mocowania niewiem ile ale na pewno ok. 200kg ale na sam ładowacz nie mogę nażekać spisuje się narazie dobrze siłowniki nie ciekną, hydraulika bezpośrednio podłączona pod pompę (większy przepływ i mniej pompe obciąża) a nie pod wyjścia hydrauliki jakość lakieru jest dobra (lepsza niż metal-fachach) drugi minus brak w opcji ramki euro (pomimo tego że zamawiałem z ramką euro dostałem jakąś inną chyba polską). Podumówując z ładowacza jestem zadowolony nie było w nim zadnych awarii i po ponad rocznym użytkowaniu mogę go polecić

850kg to masa chyba z mocowaniem na ciągniku :) jak metalfachu ten wiekszy ma mase 620kg sama rama a jest większy chyba od tego tak samo tur6 z warfamy masa wysięgnika 560kg także to na pewno z wysięgnikiem , przy tym hydramet 16 jest dłuższy i jeszce ciężejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swr    0

A to ciekawe, "Wysięgnik kompletny Ł-106 waży 590 kg" , a "tur106 waży 560kg", a czym one się róznią? naklejkami, drobna kosmetyką. To który z was ma rację? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy ł106 i ł104 ma takie same najazdy tzn czy zamiennie można by zakładać wysięgniki na ten sam ciągnik, no i co z tymi ramami czy ł104 ma krótszą ramęczy tylko siłowniki krótsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj