Skocz do zawartości

Zdjęcie

TUZ z WOM do zetora X340

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 17:44

TUZ z WOM do zetora X340 Witam zamiaruje kupić tuza do Zetora i mam kilka pytań o tuż czy 6340 nie będzie miał za mało mocy do kosiarki czołowej i jaką byście polecali do jego mocy. Problem tkwi w tym że nigdzie nie mogę znaleźć do niego tuza z wom-em bo tych zwyczajnych to jest dużo i nawet samemu można go zrobić tylko ten wom najgorszy jest :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TUZ z WOM do zetora X340 Dzisiaj, 17:22
  •  

#2 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 18:17

TUZ z WOM do zetora X340 oj nie wiem czy z womem załorzysz czy nie jest jakoś inaczej wiem ze jak był zetor z serii horal to miał inną chłodnice ze względu na to że wałek szedł pod chłodnicą a tu to nie wiem nie spotkałem się jeszze z womem przy tej serii zetorów z przednin tuzem tak ale bez wom. ciekawe czy też ta się rade załorzyć do zwykłego czy też nie wychodziły z fabryki z jakimiś przeróbkami. trzeba się będzie liczyć z kosztem pewnie koło 12000 do nawet 15000zł.

#3 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 18:34

TUZ z WOM do zetora X340 Założysz i z WOM-em kolega @farmer7745 założył do 7745 od bodajże 7341, zresztą zobacz sobie w jego galerii http://www.agrofoto....mage&img=208269

#4 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 12 listopad 2010 - 20:46

TUZ z WOM do zetora X340 trzeba jakoś kombinować i powinno się udać, jak nie kupisz ogyginalnego od innego zetora to może od innego ciagnika będzie pasowało :D

#5 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 22:43

TUZ z WOM do zetora X340 no własnie od innego ciągnika to nie idzie przypasować bo by wyszedł za nisko a zetor ma przód i tak niski a jak wyżej bym chcial go obsadzić to strasznie wysunięty bedzie a nie wiecie czy jest jakiś producent nowych tuz-ów z wom-em do zetorów?

#6 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 23:12

TUZ z WOM do zetora X340 Na pewno w serwisie Zetora czy w jakiej Agromie kupisz oryginalny TUZ z WOM, pytanie za ile ?

#7 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 22:15

TUZ z WOM do zetora X340 mam pytanie otóż czy w Zetorach pompa hydrauliczna znajduje się tylko z przodu ciągnika pod chłodnica czy jeszcze gdzieś jest bo w moim jest dorabiana i ktoś mi mówił że ona jest dodatkowa bo jak kupilem ten ciągnik to on chodzil z turem więc może ktos chciał większo wydajność oleju otrzymac i tak to zmodyfikował i teraz ona mi przeszkadza przy zamontowaniu tuza. Gdzie znajduje się ta druga pompa i czy poprzedni właściciel mogł ją jakoś zaślepić czy nie musiał?

#8 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 23:04

TUZ z WOM do zetora X340 Pompa w zetorze fabrycznie znajduje sie w tylnym moscie, w dolnej czesci (dojscie przez okrągłą pokrywę od spodu). Moim zdaniem nie mial za bardzo jak jej zaslepic, musisz popatrzec jak ta wieksza jest podlaczona, skad pobiera olej i gdzie to pcha. Prawdopodobnie ona bedzie tylko od tura, podnosnik pewnie pracuje na oryginalnej pompie.
Fabrycznie z przodu (wogole na zewnatrz ciagnika) nie bylo pompy oleju (no pomijajac ta od wspomagania, ale ona ma wlasny obieg oleju).
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#9 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 11:32

TUZ z WOM do zetora X340 maks - mylisz się, u mnie w 6341 właśnie pompa podnośnika jest na zewnątrz przy silniku tuż pod tą od wspomagania, a w moście już nie ma.
Z tego co wiem to takie rozwiązanie maja chyba też seria XX40

#10 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 18:22

TUZ z WOM do zetora X340 No wlasnie zauwaz ze Ty masz xx41, a to juz nowsza seria.
Poprosilem o wypowiedz kolege ktory ma 5340.

Moze w nowszej wersji troche pomysleli zeby nie trzeba grzebac w skrzyni za pompą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 27 listopad 2010 - 18:49

TUZ z WOM do zetora X340 Zależy kiedy był wyprodukowany ten Zetor Ja posiadam Zetora 5340 z 1998r. i posiada on pompę w tylnym moście a mój znajomy ma taki sam model Zetora z 2003r(nowsza maska) i on już posiada pompę przy silniku ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#12 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 18:55

TUZ z WOM do zetora X340 mam też 6340 no i właśnie tam pompa jest przy silniku z lewej strony. maks@ to jak podnośnik to pewnie i hydraulika zewnętrzna jest do tej pompy wewnetrznej zamonotwana ? Jak bede miał czas to odłącze ta pompę z przodu i zobacze co bedzie działac.

#13 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 19:05

TUZ z WOM do zetora X340 zetor1111 - a ty możesz tą pompę wyłączyć bo u mnie nie ma takiej możliwości co mnie denerwuje bo np. w transporcie niepotrzebnie pracuje. Mógłbyś zrobić zdjęcie jak to u ciebie wygląda ?
edit. już wiem wcześniej wstawiłeś zdjęcie, to u mnie jest całkiem inaczej.

#14 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 20:01

TUZ z WOM do zetora X340 wersje zetora na europe zachodnia mialy pompy oleju pod chlodnica-nie z boku jak nowsze modele,teoretycznie mozna ja odlaczyc bo ma rozlaczalne sprzeglo[inaczej nie mozna by wymienic paska]ale to wymaga duzo wprawy i troche czasu a jak bys potrzebowal na chwile podnosnik to co wtedy, najwazniejsza sprawa jak ta pompa padnie to juz takich nie produkuja i nie wiadomo co by zamiast niej zalozyc,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#15 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 21:37

TUZ z WOM do zetora X340 W 6340 nie mam rozłączanej pompy i nawet nie szkoduje bo i tak on ciągle chodzi z turem ale widziałem w instrukcji że jest coś takiego jak wyłaczanie tej pompy. A co do pompy w 7245 to on jest dorobiona na 100% bo jest tak ulepiona że szok z jakiś kolanek od wody i wogule jeszce jakkiś filtr samorubka.

#16 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 21:42

TUZ z WOM do zetora X340 zetor1111 - a z ktorego roku masz tego zetora? Bo jak jest tak jak MgrLukash pisze, i Ty masz nowszego to pewnie w srodku mostu pompy nie bedziesz mial wiec na tej pompie wszystko bedzie.
A i jeszcze pytanko - jak masz wajchę od WOM w kabinie, ona tylko WOM obsluguje? Bo w starych zetorach tez pompe (jest to na piktogramach), a jak u Ciebie?

MgrLukash - a nie wiesz, w tym nowszym co ma pompe z przodu jest mozliwosc zalozenia standardowej (tzn jak stare) pompy w moscie? Wiadomo ze ona miala naped z walka, wiec jak walek idzie to moze i jest miejsce na pompe?

#17 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 29 listopad 2010 - 11:32

TUZ z WOM do zetora X340 Chyba nie da sie...
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#18 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 11:50

TUZ z WOM do zetora X340 89 rok ale coś mi sie zdaje że rocznik 2 lata może przestawiony być a wajcha od włączania wom jest tylko do wlączania wom no i przestawiania żeby wom działał np kiedy ciągnik jedzie

#19 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 16:04

TUZ z WOM do zetora X340 Rocznik ciagnika to 89? To juz je produkowali?

No to raczej masz tylko ta pompe z przodu, wiec pod nia wszystko bedzie podlaczone.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 22:15

TUZ z WOM do zetora X340 pisałem wcześniej że mam 7245 i 6340. Jeśli chodzi o 6340 to 2004 rok