kinggierada

Skrzynia bezstopniowa plusy i minusy!!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kinggierada    0

Witam wszystkich zainteresowanych tym problemem!!! Mam pytanie o wasze opinię co do skrzyń bezstopniowych.... Wiele marek oferuj takie skrzynie ALE....!!!! nie posiadają osobnych zbiorników do hydrauliki zewnetrznej...;/ czyli poprostu olej się miesza z innymi urzadzeniami i co wtedy sie dzieje w skrzyniach bezstopniowch!!!!!!!!!!!! takie rozwiązania osobnych zbiorników maja tylko FENDT i BELARUS......według mnie takie skrzynie w innych markach poprostu nie zdają egzaminu i są krótkotrwałe. A wy co o tym sądzicie....szczegunie mnie intresuje ten problem porównując JD 7830 vs FENDT 820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Znawcą nie jestem ale moim zdaniem to nawet bez tego oddzielnego zbiornika to nie duży problem. Wydaje mi się że jeśli jesteś zainteresowany takimi maszynami to na pewno posiadasz samowystarczające gospodarstwo i posiadasz wszystkie niezbędne maszyny w których po zakupie ciagnika mógłbyś wymienic na taki sam olej jaki jest w ciagniku i wtedy nie było by żadnych problemów. Nie wiem czy dobrze mówię ale tak mi się wydaje :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi się zdaję że JD 7830 też ma osobny zbiornik albo jest w opcji.Ale nie jestem pewny.Kuzyn takiego chce i coś mi o tym wspominał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę, który jest dość młodym gospodarzem i przykładowo cultusa pożycza ode mnie i ta maszyna chodzi z case puma cvx / claas ares i jego new hollad t 7xxx i nic się nie dzieje w żadnym ciągniku a wierz mi przyjacielu, że moje traktory robią dzień i noc. Dogadaliśmy się w ten sposób, że stosujemy te same oleje o tych samych właściwościach i to nie jest już problem .

Człowiek nie jest w stanie prowadzić silnik na takich właściwościach jak skrzynia automatyczna, którą kontroluje komputer wraz z power booster plus obroty silnika .

Fakt, że w czasie prowadzenia na długich odcinkach jest to nudne i ja przynajmniej bardziej jestem zmęczony w case puma ze skrzynia bezstopniową niż w ciągniku typu claas gdzie muszę minimum półbiegami operować.

Oczywiście cała prawda wyjdzie za kilka lat jeśli coś "rypnie" w skrzyni ale z drugiej strony jeśli ciągnik zasiewa 500 ha rocznie, koszt kilkudziesięciu tysięcy remontu po kilku latach nie jest tak naprawdę aż tak ogromny. Wystarczy policzyć, że za dziesięć lat bez usług posieję 5 000 ha u siebie, z tego średnio 1000 zł jest dopłaty do ha co nam daje średnio 5 000 000 zł, a więc koszt skrzyni w wysokości 100 000 zł mimo tak kolosalnej kwoty nie jest aż tak wielki!! inaczej się ma jeśli ktoś ma słaba rentowność, kupuję cvx na 80 ha i jemu ciągnik ulega awarii, wiadomo co wtedy jest z finansami domowymi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unki    2

Uklad hydrauliczny i skrzynia biegow to jeden uklad w JD a zbiornik o ktorym mowisz to dodatkowy zbiornik czystego oleju ktory jest montowany tylko na zamowienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Valtra też ma oddzielne zbiorniki oleju. Odzielne zbiorniki to jak dla mnie rozwiazanie o wiele lepsze. W sumie wszystkie skrzynie bezstopniowe oprocz Vario mają sprzegla więc pewnie olej od powershift im pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
putino11    0

problem się pojawia jak przewód pęknie :(

cóż wszystki olej wyleci urwanym wężem mojem orłowi (kierowca) takie coś się przytrafiło :lol: .


byle zawsze do przodu z klasą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

chłopaki a załóżmy że jade takim ciągnikiem pod stromy podjazd czy coś to udusi mi silnik czy skrzynia nie wydoli ?? bo mniej więcej się orientuje jak to jest zbudowane ale wiem że na hydrostacie to silnik jeszcze by poszedł ale niestety hydrostat nie pociągnie...


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@pynczor ciagniki nie maja przekladni hydrostatycznych, tylko hybryde zlozona z przekladni mechanicznej i hydrotatycznej, to jest bardzo wazne bo moment jest dostarczany obiema drogami i sumowany tylko przewaznie w przekladni planetarnej. hybryda ma o wiele wiele wieksza sprawnosc od zwyklego hydrostatu i daltego nadaje sie do prac pociagowych ;)

na 100% nie zdusi ci silnika pod zaden podjazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

No to fajnie dzięki za odpowiedź a Ty @brzozak2 jeśli miałbyś wybierac to wziąłbyś ciągnik z bezstopniową skrzynią??


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Co do osobnego zbiornika oleju to może i fajne, ale jeśli jest to z 40 litrów i pasuje jeszcze do tego chłodnica, bo jeśli przyjdzie napędzać silnik hydrauliczny, hydropak i podnośnik to jest bardzo prawdopodobne że taka hydraulika nie wydoli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

Bez obaw.Mądrzejsi od nas to wymyślili i hydraulika wytrzymuje nawet latem napędzając silniki hydrauliczne :)

Tu się kreci,tam chłodzi,

a pana farmera nic nie obchodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@pynczor na pewno bym sie nie bal kupic ciagnika wyposazonego w taka skrzynie ;)

 

jakbym mial akurat tyle pieniedzy przeznaczone na to i np. wiekszy za te same pieniadze nie bylby mi potrzebny to bym kupil. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

@bobik85 no nie wiem w tamtym roku na wiosne robił u mnie gość radliny JD7720. wszystko ładnie ale napęd wału ubijającego, potem silnik hydrauliczny napędzajacy WOM siewnika na hydropaku i po 2-3 godzinach któryś silnik się zatrzymywał mimo naprawde dużej ilości oleju w skrzyni wydajnej chłodnicy. Więc mnie nie przekonuje zbiorniczek na olej 35 litrowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo0096    0

a czy ktoś tak na chłopski rozum może mi wytłumaczyć zasadę działania skrzyni vario i czy są tam jakieś silniki elektryczne bądz hydrauliczne ? prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

wpisz w yt cvt transmission i juz,zobaczysz jak to działa


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiluki2    0

case cvx tez mają oddzielna hydraulikę. 60 l hudraulicznego do hydrauliki i 60 do skrzyni specjalnego oleju przekładniowego do skrzyń bezstopniowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrychaV    0

My mamy Case cvx 160 i Fendt Vario 716. Nigdy nie zamienimy na zwykłą, czy chodźby powershift. Tylko vario. Wygoda jest nieziemska, jeżeli sie dobrze dba to są na wieczność, Fendt ma 8500mtg (skrzynia wymieniona przy 7800mtg.) A Case mamy 3 rok, bez żadnych problemów. Obydwa mają osobne zbiorniki na oleje hydrauliczne, mocno polecam te skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilianoso    0
Dnia Tue Mar 25 2014 o 13:06, kukiluki2 napisał:

specjalnego oleju przekładniowego do skrzyń bezstopniowych

Kolego, jeśli o czymś nie masz bladego pojęcia, to nie wypowiadaj się i nie wprowadzaj innych w błąd. Do tych przekładni producent zaleca wielozadaniowy olej Akcela Multitractor z Petronasu. Jest to olej klasy STOU 15W/40, który może być stosowany również w silnikach. Nie jest to więc żaden "specjalny olej do przekładni bezstopniowych".

Wiem, że ostrzałem kotleta po pięciu latach, ale musiałem zweryfikować wypisywane tutaj bzdury.

Edytowano przez Emilianoso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj