akaku

Bujanie ciągnikiem podczas jazdy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akaku    79

Mam taki problem w Ursusie c-360 jak jedzie sie szosa na 4 lub 5 to strasznie buja ciągnikiem na boki ;) Jaka to moze byc tego przyczyna?


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

nierówne ciśnienie w kołach albo za niskie


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

albo źle ustawione są te śruby które łączą te częśc felgi która jest przykręcona do zwolnicy z tą na której jest opona. Ustaw ją w równej odległości na wszystkich śrubach. A najłatwiej to było by podnieść koło na lywarku tak żeby delikatnie dotykało do podłoża i kręcić kołem wtedy by się wszystko wyjaśniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

moze opona nowa jakas tandeta i jest nie równa bo u mnie w ursusie c c385 tez tak jest mam tureckie petlas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

A jak z bieżnikiem opon? Są tyle samo zużyte czy jedna mniej a druga więcej?


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Opony były kupowane nowe jak był robiony remont radialne ;) @zetor1111 juz próbowalismy tak robic. A moze poszeżyc go na kołach czyli odwrócic opony?


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Nie opna równo jest osadzona. Jak sie jedzie powoli to słychac jak w prawym kole coś puka. Było rozbierane że niby łozyska i jeszcze coś ale to nic z tego. Mi to sie wydaje że dostał w du**pe przy maszynie jedno rzędowej w której chodziła 8 lat, i ten ciężar byl przewieszony na prawa strone. Ale to co by mogło wysiąść??


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

jak gra wszystko w zwolnicy , ciśnienie ok , to tylko krzywa felga .


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Pojeździj trochę. Jak to nowe opony to muszą się ułożyć. Już parę razy zmieniałem opony. Na początku to myślałem o reklamacji :P . Po kupnie nowego ciągnika też to często występuje, głównie na asfalcie. Wielu panikuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

To nie sa nowe opony opony maja już ok 6-7 lat. Ale jeszcze są dobre bo bierzniki jeszcze na długo wystarczą


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

a ciagnik długo nie stał??? bo jak stał to roszke siadł na oponach tzn opony siadła i dopuki się nie rozruszaja to bedzie bujać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

nie przejmuj sie ja tam mam pare lat,nieraz sie zdazalo ze stawalem i patrzylem czy powietrze jest,jak sie nagrzaly to przestawalo bujac,pewnie to wina temperatury paru dni postoju i skladu mieszanki z ktorej zrobiono opone.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

a ciagnik długo nie stał??? bo jak stał to roszke siadł na oponach tzn opony siadła i dopuki się nie rozruszaja to bedzie bujać :)

 

mam to samo w 385 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja jak kupiłem fortschritta to też tak bujało jak jechałem po asfalcie ale ciągnik stał pół roku to gdzieś opona się odkształciła ale pojeździłem parę dni i jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Tylko u mnie ciagnik pracuje co dzienie, wiec nie mogły sie odkształcic opony


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1014    45

Jezeli to buja w tylnych kołach to moze to być luz na łozyskach. w tym wypadku nalezy podnieśc ciągnik lewarkiem i odkrecić dekielek na zwolnicy tam jest łozysko i nalezy je dokrecic nie wiem dokładnie jak sie dokreca ale nie musi to byc trudne bo mój tata i wujo dokrecali własnie te łozyska u wuja w ciągniku ;) ale teraz cos słysze ze znowu sie zlużniło ;) ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysiek100    0

Witam

Panowie ta nakrętka od łożyska w zwolnicy często się w c360 popuszcza bo ja dokręcam co pół roku jest tam zabezpieczenie które zaklepuję ale to nie pomaga czyżby łożysko?

Odnośnie opon ja również założyłem nowe na tył kormorany i buja na boki przy czasie sprawdzę bicie felg bo na asfalcie podskakuje jak na kobyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

No widocznie wina łożyska, ja u siebie sprawdzam luzy 2 razy do roku, nie zaszkodzi bo kiedyś mi się popuściła i cały wał koła się wysunął. Jednymi słowy odpadło całe koło. Co do opon KORMORANA coś mi się nie chce wierzyć że są nowe bo on już nie produkuje opon rolniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bolo12121
      Panowie co może być przyczyną stukania w zwolnicy np przy ruszaniu z miejsca do tyłu lub do przodu ale tylko pod obciążeniem np z załadowaną przyczepą słychać takie stuknięcie dodam jeszcze ze na łączeniu pochwy i zwolnicy od czasu do czasu kapnie olej ??????
    • Przez Celownik07
      Dzień dobry,
      Dużo roboty jest z wymianą tych uszczelniaczy (14 i 17) w tylnym moście c355 ? mam wyciek od spodu w zaznaczonym miejscu (nie pamietam ktory to otwor dokładnie) i zastanawiam sie czy dużo jest przy tym dłubaniny, bo jakiegoś spektakularnego wycieki nie ma ale wolna chwilą chciałbym tam zajrzeć. Da rade samemu zwalić zwolnice/pochwe czy trzeba jakiegos pomagiera?
      Majac już to rozebrane warto cos sprawdzic/wymienić dodatkowo? 
       





    • Przez agrodara
      Witam.Mam od pewnego czasu problem polega on na tym że podczas ruszania piszczy i zgrzyta  w zwolnicicy dzieje się tak przez kilka metrów póżniej cicho macie jakieś przypuszczenia co może się tam dziać  .Pozdrwaiam
    • Przez jerry4424
      Cześć nadszedł czas na zmianę przewodow chlodnicy w mojej siuntce jakiej marki są teraz najlepsze , żeby wytrzymało trochę ,a nie ciekło po tygodniu ?
    • Przez TheAgroTV
      Witam pacjent c360 tylne lewe koło . A mianowicie jest bardzo duży luz w kole podczas szarpania za koło jedną ręką słychać stukanie i luz, w czerwcu były zmieniane 2 łożyska na wale koła i nakrętki zostały dokręcone do oporu wtedy jeszcze nie było takiego luzu jak teraz i przed wymianą łożysk był raczej mniejszy luz. W czym mam szukać przyczyny? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj