Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stan ursusa 3512..

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share markuss

markuss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 22:21

Stan ursusa 3512.. Ja jeszcze dodam do opisu kolegi jedna sprawę sprawdź stan pedału sprzęgła i hamulca jeśli jest bardzo po wycierany to tez świadczy o dużym przebiegu a co do stukania pompy hydraulicznej to może być posunięta za daleko jedna dźwignia od podnośnika i tez będzie stukać a z tym przebiegiem to wcale nie przesadziłem co opisywałem wcześniej ponieważ on bardzo dużo pracował w transporcie i moim zdaniem to mf 255 bardziej udany od ursusa ponieważ te początkowe wersje były jeszcze na angielskich częściach, troszkę wiem bo już miałem 3 takie ciągniki i mogę opisać co w nich się dzieje przy danych motogodzinach a i jeszcze jedno wystrzegaj się jeśli by cie zaniepokoiły jakieś lekkie stukania w silniku może być pęknięty wał miałem już takie 3 sytuacje a co do ciśnienia to będzie widać po kontrolce jak szybko gaśnie przy zapaleniu na ciepłym i jak się szybko zapala przy zgaszeniu to by było tyle jeśli miał byś jakieś pytanie to pisz na gg numer podałem chętnie pomogę jak byś miał jakieś obawy bo tak pisać to nie wszystko się przypomni pozdrawiam i powodzenia

Jeszcze co do skrzyni biegów tam ma chodzić cichutko nie może wyć jak w c 360 i begi nie mogą wyskakiwać a to sprawdzisz na 1 biegu jak będziesz zjeżdżał z górki gdy cie pchnie lekko to takie sprawdzenie na szybo ale nie zawsze są warunki na takie testy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stan ursusa 3512.. Dzisiaj, 13:19
  •  

#22 Share kaammil

kaammil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 18:20

Stan ursusa 3512.. A jak się biegi odkleszcza?

#23 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 18:56

Stan ursusa 3512.. kolega wyżej pisał że ze skrzyni nie mogą dobiegać żadne wycia. Ogólnie to bardzo wytrzymała skrzynia i w 3512 raczej się nie psuje (ta sama montowana w mocniejszych ciągnikach

A jak się odkleszcza biegi: odkręcasz wielki korek od wlewu oleju, dorabiasz odpowiednio długi i zakrzywiony drut i przesuwasz tym wodzik na swoje miejsce. Drut musi być mocny (8-10mm w sam raz. Nie jest o łatwe ale wykonalne i najmniej inwazyjne.
Ale nie trzeba się tym na zapas martwić bo rzadkość żeby w tym ciągniku zakleszczyć skrzynię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share markuss

markuss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 18:36

Stan ursusa 3512.. od kleszcza się troszeczkę inaczej trzeba wybić sworznia który trzyma drążek zmiany biegów pod ta guma na samym dole i podnieś lewarek do góry(lewarek jest na sprężynie wiec trzeba troszeczkę siły aby go podnieść) i po-prostu włożyć w odpowiednie miejsce i po kłopocie zabieg 5s praktycznie bez użycia jakiś narzędzi ponieważ sworzeń raczej lekko jest usadowiony ponieważ trzyma go guma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Konrad2277

Konrad2277

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja i zwierzęta ;)

Napisany 15 listopad 2010 - 19:19

Stan ursusa 3512.. Kolego ja bym brał MF, a nie Ursusa bo MF jest tańszy a jest to samo tylko tyle że naklejki inne :)
bdb mają silniki bo mam 3512 i nie narzekam bo jest wytrzymały i mało pali :P