michaelo90

jaka szerokosc opony bedzie lepsza?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michaelo90    0

witam.mam taki problem posiadamy ciagnik ok 70km z napedem 4x4.pracuje on z turem,ale rowniez ma pracowac jako ciagnik pomocniczy(opryski,siew nawozow itp).mam w nim opony z przodu 320/70 r24 i z tylu 16.9 r30.i tak sie zastanawiam czy nie lepiej bedzie kupic felge z opona na tyl o rozmiarze 13.6 r36.bo to co jest to chyba za szerokie.co o tym myslicie? moze ktos ma podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

ja mam 16.9 r34 z tyłu w ursusie 72km to nie wykonuje nim oprysków ani siania nawozów bo duzo by przejeżdżał, tylko ma z tyłu opony 14.9 r28 w c360 3p i on to robi, chociaż mogły by być ciut mniejsze, ale znowu jak by było wilgotno na polu to mniejsze zostawiły by większe ślady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelo90    0

u mnie jest ten problem ze mniejszego ciagnika do takich prac nie mam.wiec zastanawiamy sie nad zmiana kol na 13.6 r36.ale to jest troche kosztow i czy warto? bo opony i tak w zimie musza byc zmienione...prosze o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej poszukać odpowiedników i kupić wąskie do międzyrzędzi

 

ja do mojej c-360 mam 2 komplety oryginał 14.9 / 28

 

a wąskie mam 9.6 chyba na 34 już nie pamietam ale jak chcesz to mogę jutro sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

A jeśli można spytać to jaki to ciągnik. Ja bym proponował np. 12,4 lub nawet 11. 9,6 t już przesada bo to będzie za ciężki ciągnik do takich opon to nie c-360. Zawsze można kupić używane felgi. A i jeszcze jedno szukaj jak najwyższych czym wyższe tym lepsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Jak chcesz zmienić tylko tył to na 12.4, będą takie szerokie jak te przednie 320.Moim zdaniem do oprysków itp. powinieneś załozyć 9.5.U nas facet ma JD3050(93km)na kołach 9.5 przód i tył.

 

Jak chcesz zmienić tylko tył to na 12.4, będą takie szerokie jak te przednie 320.Moim zdaniem do oprysków itp. powinieneś załozyć 9.5.U nas facet ma JD3050(93km)na kołach 9.5 przód i tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelo90    0

jesli chodzi o ciagnik to jest to ford new holland 5030.tez myslelismy nad takimi waskimi ,ale znow ten ciagnik pracuje z ladowaczem wiec bedzie sie bardzo wtapial na naszych łakach,a jeszcze z rozsiewczem do nawozow albo z beczka asenizacyjna to juz calkiem.jest tez problem ze zgrywaniem sie opon wiec jak kupie na tyl miedzyrzedziowe to pewnie trzeba bedzie felge r38.czy dobrze mysle ze wyposrodkowanie opon tak na 13.6 to nie bedzie ani za waska ani za szeroko.bo c36o ma 14.9 to zawsze ponad cal roznicy.a z przodu wtedy maga zostac takie jakie sa,albo kupic 11.2.czy dobrze rozumuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

13.6 i tak będzie szersza od 320/70r24.Jak zmienisz przód na 11.2 a tył na 13.3 to niepotrzebnie wydasz kasę.Najlepsze i najtańsze zarazem rozwiązanie (biorąc po uwagę twoje wymagania co do zakresu prac)to zostawić przód na 320/70r24 a tył zamienić na 12.4r38 ,wtedy szerokość przodu i tyłu będzie jednakowa,a wysokość twoich 16.9r30 i 12.4r38 też będzie bardzo zbliżona(12.4r30 będą o ok.2cm wyższe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

musisz porządnie się zastanowić a ile Masz tych oprysków i rozsiewania jak nie za dużo to najlepiej właśnie załóż 14,9-34 powinny byc nie za drogie bo rozmiar prawie typowy

 

Ewentualnie też coś tak kombinowałem możę by tak bliźniaki w mniejszej szerokości na szybkosprzęgach albo dokręcane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelo90    0

pola nie ma zbyt duzo,cos okolo 25ha.ale jesli wykonuje pare przejazdow po polu to juz wychodzi troche.wlasnie kolega chyba dobrze napisal 12.4 r38 tez bedzie dobrym rozwiazaniem.tylko rozmawialem ze znajomym ktory ma miedzyrzedzowki 11.2 chyba z tylu i tez ma tura to mowi ze lepiej jakby byly troche szersze.moze ktos uzytkuje na takich waskich kolach ciagnik z turem to by sie wypowiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Ja mam LAMPO 50 z turem HYDRAMET11(ok.1000kg).Opony przód 8.3r24 tył 9.5r36(lub 12.4r32).Na twardym podłożu nawet te wąskie opony w turze się sprawdzają.Jak jest miękko to na przód zakładam bliźniaki(też 8.3r24).Jadąc na pole(np. z rozsiewaczem ) zdejmuję tura i w ścieżkach (tam jest z reguły twardo) nawet 9.5 spokojnie przejeżdżam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelo90    0

do przodu felg kupowal nie bede bo to za duzy wydatek by byl.na tyle pola co mam to sie raczej nie oplaca.chyba jednak zaloze 12.4 r38 jak kolega wyzej pisal.bo na laki pozniej nie wjade i bede musial johnego na laki gonic a jak wiemy kazdy tnie koszty i wie ze nie oplaca sie jechac dwoma ciagnikami tam gdzie jeden sobie moze poradzic.dzieki wszystkim za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

12.4 będą optymalne bo i ładowności nie stracisz, aż tak wąskie jak 9,5 do zbóż nie są potrzebne a i nośność mają dużo mniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj