Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uszkodzenie akumulatora.

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 19:56

Uszkodzenie akumulatora. witam zauważyłem że w jednym akumulatorze jest dziura w okolicach słupka wygląda jak by była wypalona akumulator ma ok. 4-5lat 6v w ciągniku są dwa różne aku ale o tych samych parametrach co mogło być przyczyną takiego uszkodzenie ciągnik nie odpala na tych akumulatorach jedynie jest przejście że światła świecą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uszkodzenie akumulatora. Dzisiaj, 15:40
  •  

#2 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 10 listopad 2010 - 20:23

Uszkodzenie akumulatora. Nie wypalone ale wymulane napewno(kamien lub cos innego wpadło i wymylało akumulator) mialem takie soc w C 330 kiedys mimo ze i akumulator byl zabezpieczony pokrywa i docisniety to kamyczek pod nim zrobił swoje i won akumulator poszedł.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#3 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 10 listopad 2010 - 20:27

Uszkodzenie akumulatora. W tym roku jeden wystrzelił ładowałem prostownikiem i zapomniałem odłączyć i po naciśnięciu startera eksplodował pękł na pół światła świeciły ale rozrusznikiem już nie dawał rady zakręcić może u ciebie w korkach odpowietrzniki były zapchane i nazbierało się gazów i wystrzelił

#4 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 20:29

Uszkodzenie akumulatora. wygląda to tak jak by ktoś przyłożył coś gorącego do obudowy i zrobiła się dziura nie jest to pęknięcie lub coś w tym stylu

akumulator nie ma pokryw a dziura jest do góry przy 1cm od słupka plusowego

#5 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 10 listopad 2010 - 22:35

Uszkodzenie akumulatora. pewnie mostek w środku akumulatora się upalił,

#6 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 00:08

Uszkodzenie akumulatora. A u mnie w starych ruskich to pękniecia się zxrobiły. Zakleiłem lepikiem i trzymały :D
Mój Wladimirec podbija świat

#7 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 14 listopad 2010 - 07:38

Uszkodzenie akumulatora.

A u mnie w starych ruskich to pękniecia się zxrobiły. Zakleiłem lepikiem i trzymały :D

sam akumulator tak nie reaguje - być może ładowanie wyzsze jak 15V -sprawdzic układ ladowania

#8 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 21:04

Uszkodzenie akumulatora. Tylko ja ich już nie mam pare latek bo już kręcic nie chiał na nich :P
Mój Wladimirec podbija świat

#9 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 21:39

Uszkodzenie akumulatora. Witam

Chciałem się zapytać co może być przyczyną wystrzelenia akumulatora. Sytuacja ta miała podczas dużych mrozów i nie wiem czy to mogło mieć jakiś związek z tym. Dodam, że nie jest to pierwsza taka sytuacja. Jakieś 2 lata temu była podobna z tym, że wystrzeliły oba akumulatory. Ciągnik to MTZ 82 z 96 roku. A akumulatory 6V połączone szeregowo.
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#10 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 22:30

Uszkodzenie akumulatora. Akumulatory wybuchają z powodu niedrożnych odpowietrzników. Nagromadzony gaz wydzielający się podczas ładowania rozsadza aku.
Bo zrozumiałem że wybuchł podczas pracy ciągnika czyli ładowania aku. przez alternator.
Akumulator może wybuchnąć podczas rozruchu, zwarcia jak i rozruchu przez kable rozruchowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 07 grudzień 2010 - 09:11

Uszkodzenie akumulatora. Zazwyczaj przyczyną jest pośpiech, czyli prostownik na max 15min i później odpalanie ciągnika :rolleyes: wtedy nagromadzone gazy rozsadzaj akumulator, a wiadomo iż podczas ładowania należy odkręcić korki i po zakończeniu ładowania poczekać chwilę aż aku przestanie gazować, to samo z odpaleniem, nie można odpalać zaraz po zakończeniu ładowania.

Druga przyczyna to słabe akumulatory i próba odpalania, a nuż załapie mimo że słabo kręci :P

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#12 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 21:55

Uszkodzenie akumulatora. Akumulator wystrzelił podczas rozruchu. A przyczyną mogło być to o czym pisał @vcc. :lol:
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#13 Share rafall9607

rafall9607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 08:19

Uszkodzenie akumulatora. Tematy połączone

Witam mam taki oto problem:
Około miesiąc temu odpaliłem rano c 360 żeby odpiąć od cyklopa podniosłem go wyjechałem za podwórko opuściłem łapy na dosyć sporych obrotach bo za dobrze to on już nie chodzi odpiąłem wjechałem na podwórko wychodząc z ciągnika ustałem na tą blachę co przykrywa aku ale zwarcie na klemach raczej wykluczam bo była tam podłożona dętka i nagle wybuchł lewy aku obejrzałem go ale rozerwało go tylko u góry ciągnik był potrzebny a a odpalał jakby nigdy nic więc go zostawiłem i chodził tak do tej pory ze 2 dni temu nie chciał odpalić wiec prostownik i chodził dalej ale ostatnio prostownik na rozruch i nic więc zdejmuje blachę od aku a tam dymek trochę leci więc odłączyłem prostownik wyjąłem go i okazało się że jest suchy ten drugi tak samo wiec je wyjąłem przechyliłem ten wybuchniety na bok to poleciało trochę elektrolitu ale tym rozerwanym nie korkami wiec jest go tam naprawdę troszeczkę postawiłem je w garażu i tak stoją ten wybuchnięty ma 6.2 v a ten cały 6.7 v
Co mogło być tego przyczyną czyżby to alternator przeładowywał? dodam jeszcze że był on od poloneza tylko koło pasowe miał jakoś przerabiane chyba z prądnicy.
Akumulatory maja około 3 lat więc szkoda ich wyrzucić.
I teraz moje pytanie co z tym zrobić wylać wszytko i nalać elektrolitu czy przedtem zapłukać wodą destylowaną ??
Ile orientacyjnie będę potrzebował elektrolitu na oba te akumulatory?
Jakim prądem je ładować?
Ładować oba na raz czy osobno?
I jak sprawdzić ten alternator?

Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Edytowany przez KRISTOFORn, 14 wrzesień 2013 - 08:28.

#14 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 14 wrzesień 2013 - 09:06

Uszkodzenie akumulatora.

Co mogło być tego przyczyną czyżby to alternator przeładowywał?

Tylko Ty znasz odpowiedź na to pytanie.

dodam jeszcze że był on od poloneza tylko koło pasowe miał jakoś przerabiane chyba z prądnicy.

To akurat nie ma żadnego znaczenia.

I teraz moje pytanie co z tym zrobić wylać wszytko i nalać elektrolitu czy przedtem zapłukać wodą destylowaną ??

Możesz tak zrobić. Na pewno to nie zaszkodzi. W niczym też nie pomoże.

Jakim prądem je ładować?
Ładować oba na raz czy osobno?

Żadnym prądem. Po takim czymś akumulatory nadają się tylko do oddania do punktu utylizacji. Skoro nie miały elektrolitu to są tak zasiarczone, że mają pojemność równą akumulatorom od latarki.

I jak sprawdzić ten alternator?

O tym było już wielokrotnie pisane na forum. Jakbyś przeczytał przypięte tematy w tym dziale zanim napisałeś temat, to miałbyś odpowiedzi na większość pytań. W jednym z nich jest podany sposób diagnostyki alternatora. Ale widząc Twój poziom wiedzy na temat obsługi akumulatorów nie sądzę żebyś sobie poradził z alternatorem.

#15 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 16:46

Uszkodzenie akumulatora. wymień oba bo na tym nie zapalisz ani nie ujeździsz u mnie nie wybuchł ale spadł na bronę bo podstawka zgniła i się złamała no i zrobiła się dziura że mieścił się palec elektrolit wyleciał i palił tak jeszcze ze 2 dni normalnie potem z tydzień na prostowniku a potem to już nowy Zap Sznajder 12v 120Ah 690A pali od strzała a mam prądnicę i jak najbardziej polecam :)

#16 Share fotograf

fotograf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 17:00

Uszkodzenie akumulatora. Witam,
mam pytanie: jak naprawić pieniek + i - w akumulatorze? Pożyczyłem akumulatory sąsiadowi i odwiózł z nadpalonym pieńkiem . Mówi , że palił koparkę "na krótko" i nie było dobrego styku. Akumulatory prawie nowe!
Nie wiem czy to dobry dział forum,na takie pytanie.
Z góry dziękuję!

#17 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 17:14

Uszkodzenie akumulatora. Musisz zrobić formę z rurki i zalać roztopionym ołowiem.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 grudzień 2013 - 17:47

Uszkodzenie akumulatora. Nie całkiem z rurki bo to są stożki

#19 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 18:35

Uszkodzenie akumulatora. Jak już będzie miał kołek w kształcie walca to już dopracować to nie problem.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 18:44

Uszkodzenie akumulatora. Słyszałem, ale nie robiłem tego sam, że bierze się kawałek ołowiu z starego aku napawa się jak spawarką. Podłancza się coś w rodzaju przewodu od spawarki do drugiego słupka w aku i normalnie napawa się tem wypalony słupek, prądem z aku.