Skocz do zawartości

Zdjęcie

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 08:54

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium To wiesz jak dla ciebie są NH zrobione i jak się sprawują. Jak ktoś kupi ciągnik z jednej marki to jeśli jest zadowolony to następnym ciągnikiem też będzie np. Nh. chyba, że chce spróbować czegoś innego lub nie jest zadowolony to kupi dla odmiany JD. Ja np. będe kupował następnego JD z dwóch powodów: jestem zadowolony z tego co mam aktualnie, po drugie nie chcę mieszać olejów i chce żeby każdy mógł robić z obojętnie jaką maszyną. Jesteś zadowolony z tego NH td95d?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium Dzisiaj, 22:06
  •  

#22 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 09:21

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium

@brzozak2 co z tego, że PC fajny, ale jak ma duża strate mocy i tak więcej niż 6 biegów nie zmieni. Dodany obrazek

myslalem, ze full powershift - PC - to zmienia wszystkie pod obciazeniem, a RC tylko 6.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 10:48

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium Odnośnie skrętu w NH. Też mi się wydawał mały w T6050RC. Ale drobna regulacja na ograniczniku na moście i jest OK. Tylko, że u mnie są wąskie koła (ale z drugiej strony wąsko ustawione) i troche się dało.

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2010 - 13:39

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium PC to coś jak Dyna-6, tylko zamiast 24 jest 18 lub 19 biegów. W prospektach czasem piszą o full Powershift skrzyni, ale to chwyt reklamowy. Dodany obrazek

#25 Share zawadzak

zawadzak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 13:41

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium Jestem bardzo zadowolony z mojego nh td95d wogóle sie nie psuje już ma prawie 5 lat i 3000 mth zrobiliśmy nim tylko oleje wymieniamy i nic się nie dzieje w serwisie w agrobardzie dziwią sie że sprzegło jeszcze chodzi nie spaliło się bo mówią że to nie możliwe żeby ciągnik z ładowaczem czołowym który pracuje w takim gospodarstwie 130 ha który wykonuje wszystkie prace w obejśćiu poprzez wywalanie ton obornika i pracach polowych to szok dlatego teraz kupujemy t6090 PC RC jako główny ciągnik td musi trochę odpocząć ;)

#26 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 13:42

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium aha, wlasnie myslalem ze wszystkie sa pod obciazeniem. to czym sie wtedy rozni PC od RC?

t6090 PC RC

to PC czy RC?, bo obu na raz sie nie da. skoro kupujecie nh to po co ten temat?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#27 Share zawadzak

zawadzak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 13:44

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium ja biorę z full power shift z napędem bezpośrednim 50 km/h wszystkie biegi pod obciążeniem we wszystkich zakresach bez sprzęgła

#28 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 13:46

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium nie wiem @bobek czy cos ci sie nie pomylilo z tym PC. wlasnie tak jak @zawadzak pisze powinna byc skrzynia z wszystkimi biegami przelaczanymi pod obciazeniem.

#29 Share zawadzak

zawadzak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 13:51

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium chcę dowiedzieć sie więcej na temat jd bo też jest brany pod uwagę tylko że na 2 miejscu bo narazie nh przewyższa za

mówie ci brzozak2 to świetna skrzynia bardzo wytrzymała biegi sie przerzuca na jostiku plus w górę i minus w dół piękna sprawa na wyświetlqaczu masz wysztko czytelnie pokazane w nh jest tylko w tak łatwy sposób to zrobione

#30 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 13:52

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium http://agriculture.n...px#prod_details

byc moze bobek ma racje nic tutaj nie pisza ze power command ma wszystkie biegi pod obciazeniem. troche sciema wtedy ;)
Range Command jest prostą, wytrzymałą i wypróbowaną przekładnią. Zapewnia bezsprzęgłową zmianę biegów w każdym zakresie roboczym.
bym dodal tylko w kazdym zakresie roboczym :D
Power Command to przekładnia z systemem Powershift: wybór prędkości biegu jest dokonywany przez proste naciskanie przycisków przechodzenia na wyższy lub niższy bieg.
nic nie ma ze wszystkie pod obciazeniem.
Tylko New Holland oferuje równie prosty sposób wyboru przełożenia.
no tutaj przegieli ;)

@zawadzak przestan pieprzyc glupoty, bo teraz juz praktycznie we wszystkich ciagnikach zmieniasz w ten sposob biegi, na dodatek jesli sie okazuje ze sa pogrupowane po 6, a pomiedzy zmiana grup nastepuje przerwa w dostarczaniu momentu to znaczy nie mniej nie wiecej tylko tyle, ze biegow jest malo i przynajmniej te 24 powinny byc w takiej konfiguracji.
ciekawe skad wiesz jaka jest wytrzymala, jakies badania przeprowadzales?

@bobek mnie zmylila ta informacja:
Przekładnia Power Command™ Full PowerShift (40 km/h)
zawarta chociazby w danych technicznych, gdyz broszur nie czytam tylko same literki :) wiec nie wiedzialem, ze nh tak nieprofesjonalnie wciska kit

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zawadzak

zawadzak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 14:17

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium super skrzynia polecam każdemu przy wyborze ciągnika no najlepsza by była by bezstopniowa taka jak w auto command ale to już inne pieniądze

jeśli chodzi o zestaw to jest ares 4m talerzowy z wałem packera i do tego idzie sprzęg do siwnika poloneza i jest zawieszany chodzi mi aby wykorzystać talerzówke a jeśli chodzi o cene new hollanda zrobili mi wycenę modelu t 6080 PC RC z podłok sinde winder z elektro zaworami z tym wyswietlaczem i tymi bajerami z przednim tuzem i wałkiem osią amortyzowaną 247 tys netto w agrobardzie w przytyku pewnie jeszcze by coś zeszli bo biore od nich drugi juz ciągnik i dużo maszyn nie wiem czy to trogo co o tym sądzicie

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2010 - 16:34

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium @brzozak2 z tego co się orientuje to zasada zmiany grup w PC odbywa się jak w Electro Commandzie między 4 i 5 oraz 11 i 10 biegami. Jeżeli się mylę to powiedźcie, a pójdę na pielgrzymkę do fabryki NH i okrążę ją na kolanach. Dodany obrazek

#33 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 16:45

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium PC w całości zmienia się pod obciążeniem. Guziczek w górę i guziczek w dół. skrzynia 19/6. W tych 19 biegach też są zakresy. 1-6, 7-12, 13-19. Zmiana między zakresami dla operatora objawia się tylko lekkim szrpnięciem (podkreślam lekkim, bo zaraz odezwą się "specjaliści", którzy podniosą larum, że co to?, że jak to?). W RC natomiast pomiędzy zakresami A,B,C albo trzeba nacisnąć pedał sprzęgła, albo guzik szybkiego sprzęgła na joysticku. Mało biegów? Hmm, no nie wiem, dla mnie wystarcza. No chyba, że przydałby się jakiś superwolny do tyłu, do podjeżdżania do maszyn, bo trzeba na sprzęgle.

#34 Share zawadzak

zawadzak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 16:55

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium tak jest jarecki wie co mówi daj mi swoje jakieś namiary chce z tobą pogadać

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2010 - 17:02

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium Czyli zmiana odbywa się jak w Dyna-6, tyle, że sprzęgło sterowane jest automatycznie. Taki mówił mi przedstawiciel NH, jak rozmawiałem z nim o T7000 PC. Pełnowymiarowy PowerShift to jest w Magnumie i STX i odpowiednikach NH. To szarpnięcie to występuje też w ElectroCommandzie między biegami 4 i 5 oraz 10 i 11, tyle, że tam człowiek naciska przycisk sprzęgła.

Tyle odnośnie skrzyń w NH z mojej strony.

Pozdrawiam i życzę autorowi satysfakcji z wyboru i długich godzin pracy. ;)

#36 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 20:39

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium Bobek idź na pielgrzymkę do fabryki NH :huh:

RC ma 6 stopni przełącznych pod obciążeniem i 3 zakresy A B C ze zautomatyzowanym sprzęgłem po naciśnięciu przycisku (tak jak ElectroCommand między 4-5 i 12-13 biegiem. Dyna-4 czy Dyna-6 zresztą też między zakresami ma zautomatyzowane sprzęgło)

RC jest tak stopniowane, że bieg B6 jest szybszy od biegu C1 i przy zmianie zakresu pod dużym obciążeniem ciągnik prędzej się zatrzyma niż zmieni zakres.

PC różni się tym, w stosunku do RC, że zakresy są przełączane pod obciążeniem i nie zachodzą na siebie także jest to FullPowershift :lol:

A to szarpnięcie między 12 a 13 (między zakresem B i C) biegiem w PC wynika stąd , że jednocześnie przełączają się dwa sprzęgła od zakresu i biegu.

#37 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 20:51

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium low to jest przerwa w transmisji momentu czy nie? bo z tego co mowisz to jest, czyli nie jest to full powershift.

#38 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 20:57

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium W elektro comandzie jest tak: 4-5 sprzeglo na jojstiku 8-9 albo naciskamy sprzeglo albo wrzucamy na luz i wajchujemy a miedzy 12-13 znowu sprzeglo na jojstiku i pomiedzy 4-5 a 12-13 jest chwila przerwy kilka sekund a w rc ta przerwa jest krotsza! nie poprawiam bledow bo mi sie nie chce

#39 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2010 - 21:38

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium W skrzyni PowerShift każdy bieg ma własny kosz, a w PC mamy kosze tylko przy 6 biegach. :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 21:44

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium nie ma przerwy w transmisji każdy zakres w PC ma swoje sprzęgło.

Dodaj odpowiedź