Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z hydraulika w Massey Ferguson 6180

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share janek12314

janek12314

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 18:56

problem z hydraulika w Massey Ferguson 6180 Dzieje sie coś takiego , [ że przyciskiem w kabinie ] jak nacisnę na opuszczanie nie opuszcza , dopiero jak nacisnę podnoszenie i ponownie opuszczanie to opuszcza . Ale to dzieje się rzadko .

A drugi problem jest taki , że jak podnoszę podnośnik przyciskami na błotniku to uniesie bardzo wysoko , a w kabinie [ jak podnosze ] podnosi nie tak wysoko , jak przyciskami na błotniku . Jest to trochę uciążliwe wtedy , gdy pracuje z pługiem obrotowym
jak go obracam , to kółko od pługa , które znajduje się na końcu pługa ociera mi nieraz o ziemie i jest problem z obróceniem , dlatego , że jest pług za nisko podniesiony .

z góry dziekuje za okazana pomoc .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z hydraulika w Massey Ferguson 6180 Dzisiaj, 19:54
  •  

#2 Share zetorcrystal

zetorcrystal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Fotografia Cyfrowa

Napisany 10 listopad 2010 - 19:28

problem z hydraulika w Massey Ferguson 6180 przypuszczam że to ta cała elektronika:) Kolega w deutz fahr m615 profiline objawy zupełnie takie same :)
sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

#3 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 10 listopad 2010 - 20:00

problem z hydraulika w Massey Ferguson 6180 Kolego wyczyść lub wymień sobie filtr od hydrauliki miałem to samo,kupiłem nowy filtr i wszystko już cały czas jest ok ,tamten stary był u mnie jużprzybrudzony,a z tym opuszczaniem to dzieje ci sie jak zapalisz ciągnik czy jak np pracujesz nim w polu?
Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#4 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Projektant konstrukcji budowlanych. Projekty, optymalizacja

Napisany 10 listopad 2010 - 20:08

problem z hydraulika w Massey Ferguson 6180 Pierwsze pytanie to takie czy wiesz od czego służą wszystkie pokrętła na panelu EHR??? Jeśli nie to być może masz źle ustawiony EHR i tak się dzieje. Jeśli chodzi o twoje pierwsze pytanie to przypuszczam że tak jest zaraz po odpaleniu ciągnika. Wtedy trzeba najpierw włączyć podnoszenie do góry i wtedy panel się "uzbraja" tak jest u mnie i z tego co się orientowałem to u innych użytkowników też. Jeśli chodzi o to podnoszenie z kabiny a z błotnika to podobno z błotnika zawsze podnosi wyżej przynajmniej tak jest u mnie. Na panelu EHR ustawiasz maksymalną wysokość podnoszenia ( bodajże środkowe pokrętło w górnym rzędzie)

#5 Share janek12314

janek12314

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 21:04

Kolego wyczyść lub wymień sobie filtr od hydrauliki miałem to samo,kupiłem nowy filtr i wszystko już cały czas jest ok ,tamten stary był u mnie jużprzybrudzony,a z tym opuszczaniem to dzieje ci sie jak zapalisz ciągnik czy jak np pracujesz nim w polu?

Wymienione sa wszystkie filtry i olej , a działo sie to tez na starym oleju i filtrach . A z podnosnikiem dzieje sie tak , jak uruchamiam podnosnik , a pozniej jest okej . Dziekuje za zainteresowanie .

Pierwsze pytanie to takie czy wiesz od czego służą wszystkie pokrętła na panelu EHR??? Jeśli nie to być może masz źle ustawiony EHR i tak się dzieje. Jeśli chodzi o twoje pierwsze pytanie to przypuszczam że tak jest zaraz po odpaleniu ciągnika. Wtedy trzeba najpierw włączyć podnoszenie do góry i wtedy panel się "uzbraja" tak jest u mnie i z tego co się orientowałem to u innych użytkowników też. Jeśli chodzi o to podnoszenie z kabiny a z błotnika to podobno z błotnika zawsze podnosi wyżej przynajmniej tak jest u mnie. Na panelu EHR ustawiasz maksymalną wysokość podnoszenia ( bodajże środkowe pokrętło w górnym rzędzie)

Na panelu EHR pokretło środkowe , które słuzy do ustawiania wysokosci podnoszenia jest ustawione na maxa . Jezeli o chodzi pierwsze pytanie , to wlasnie sie tak dzieje jak mowisz . A jeszcze jedno , czy moze wiesz do czego słuzy to 3 pokretło przy ktorym sa narysowane 2 skiby i pod nimi sa takie 2 kreski .?

#6 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
    rolnictwo

Napisany 10 listopad 2010 - 21:12

Wymienione sa wszystkie filtry i olej , a działo sie to tez na starym oleju i filtrach . A z podnosnikiem dzieje sie tak , jak uruchamiam podnosnik , a pozniej jest okej . Dziekuje za zainteresowanie .

Na panelu EHR pokretło środkowe , które słuzy do ustawiania wysokosci podnoszenia jest ustawione na maxa . Jezeli o chodzi pierwsze pytanie , to wlasnie sie tak dzieje jak mowisz . A jeszcze jedno , czy moze wiesz do czego słuzy to 3 pokretło przy ktorym sa narysowane 2 skiby i pod nimi sa takie 2 kreski .?

U mnie jest tak mówie od góry;D
1wsze pokrętło regulacja wysokości podnoszenia
Drugie :regulacja szybkości opuszczania,i blokada podnośnika
3 na dole dociążenie :)
Chyba też mi sie tak zdaje że masz troszeczke ten EHR pokręcony,a to pokrętło od wyokości podnoszenia nie daj na maxa bo wtedy może ci sie blokowac
A jeśłi chodzi o to co mówiłeśze zeby spóścić musisz najpierw podnieśc podnośnik to jest u każdego tak chyba,ja jak zapalam ciagnik zawsze biore guzik w pozycje podnoszenia i wtedy działa każda funkja podonśnika

#7 Share janek12314

janek12314

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 21:21

U mnie jest tak mówie od góry;D
1wsze pokrętło regulacja wysokości podnoszenia
Drugie :regulacja szybkości opuszczania,i blokada podnośnika
3 na dole dociążenie :)
Chyba też mi sie tak zdaje że masz troszeczke ten EHR pokręcony,a to pokrętło od wyokości podnoszenia nie daj na maxa bo wtedy może ci sie blokowac
A jeśłi chodzi o to co mówiłeśze zeby spóścić musisz najpierw podnieśc podnośnik to jest u każdego tak chyba,ja jak zapalam ciagnik zawsze biore guzik w pozycje podnoszenia i wtedy działa każda funkja podonśnika

Wszystko jest tak jak mówisz , tylko w innej kolejności jest u mnie , ale wytłumacz mi jeszcze w jaki sposob uzywa sie dociazenie .

#8 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
    rolnictwo

Napisany 10 listopad 2010 - 21:55

problem z hydraulika w Massey Ferguson 6180 Z tego co wiem to ustawiasz sobie na tym pokrętle np pozycje 5 i wciskach guzik od podnośnika w pozycje opuszczania i wtedy dociążenie działa
w Serii 61XX jest chyba tak samo jak u mnie w serii 62XX

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share janek12314

janek12314

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 20:13

Z tego co wiem to ustawiasz sobie na tym pokrętle np pozycje 5 i wciskach guzik od podnośnika w pozycje opuszczania i wtedy dociążenie działa
w Serii 61XX jest chyba tak samo jak u mnie w serii 62XX

dziekuje za pomoc .

#10 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 11 listopad 2010 - 20:36

problem z hydraulika w Massey Ferguson 6180 panowie czy ten model ma amortyzacje podnośnika bo jeśli ma to wyłączyć to i podnosi wyżej :huh:

#11 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 20:09

problem z hydraulika w Massey Ferguson 6180 Tak seria 6100 ma amortyzację TUZ. Po wyłączeniu amortyzacji tylne cięgła idą do góry :D swoją drogą to nawet ta funkcja sprawdza się na nierównościach.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#12 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 luty 2011 - 18:23

problem z hydraulika w Massey Ferguson 6180 Czy Massey Ferguson 6170 ma coś takiego jak wolny powrót oleju. Chce podłączyć do niego silnik hydrauliczny i nie wiem jak, bo napisane jest że potrzebny jest wolny powrót. Czy podnośnik ma funkcje dociazania?

#13 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 05 luty 2011 - 19:27

problem z hydraulika w Massey Ferguson 6180 wolnego spływu nie ma. co do dociążania to również taka funkcja nie istnieje. W podnośniku masz siłowniki jednostronnego działania dlatego nie da się nic z tym zrobić.

#14 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 05 luty 2011 - 23:30

problem z hydraulika w Massey Ferguson 6180 Co do dociążania to chodzi chyba o szybkie opuszczanie, żeby np. pług się szybko zagłębił po nawrocie( tak pisze w instrukcji :D )

#15 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 06 luty 2011 - 10:40

problem z hydraulika w Massey Ferguson 6180 No wiem że można ustawić szybkość opuszczania. Mam w przednim tuzie dociążanie i amortyzacje to myślałem że z tyłu dociążanie też jest. Szkoda jak się zakopie traktor to bym sobie podniósł go na tuzie na wale oponowym. B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 11:20

problem z hydraulika w Massey Ferguson 6180 Mam pytanie od czego jest czujnik z lewej strony traktora pod kabiną za schodami podłączony do jednego z trzech przewodów hydraulicznych. Ja mam odłączony od niego przewód.