Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przełamano mi ciągnik c 360

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share esdes

esdes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 23:05

Przełamano mi ciągnik c 360 Witam. Wczoraj przełamali mi ciągnik na pół. Nie mogli wyrwać naładowanej przyczepy, i na skutek stawania na tylnych kołach i po uderzeniach w beton przodem jak ciągnik opadał, moja C -360 przełamała się na pół. Jakie mogą być niewidoczne skutki oprócz wymiany obódowy skrzyni która jest potrzaskana? Może być coś jeszcze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przełamano mi ciągnik c 360 Dzisiaj, 19:52
  •  

#2 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 23:57

Przełamano mi ciągnik c 360 misa mogła pęknąć olej iść na tłoki

#3 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 09:01

Przełamano mi ciągnik c 360 Bardzo mnie ciekawi poprzednia wypowiedz proszę o rozwiniećcie bo nie rozumiem jak od pęknięcia misy olej może iść na tłoki?????? jak dla mnie to dodatkową żeczą wymagającą wymiany będą napewno tarcze sprzęgła bo się pogieły bankowo i wałki sprzęgłowe do sprawdzenia obowiązkowo czy się nie po gieły bo wąłek jazdy siedzi jak wszyscy wiedzą w łożysku w kole zamachowym i jak nie wysunął się z niego to mogło zgiąć go i oczywiście łozyskowałe wałków sprzęgłowych natomioast jak nie została wyrwana obudowa silnika to raczej nie powinno mu się nic stać wał się nie zegnie
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6301 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 listopad 2010 - 11:19

Przełamano mi ciągnik c 360

Witam. Wczoraj przełamali mi ciągnik na pół. Nie mogli wyrwać naładowanej przyczepy, i na skutek stawania na tylnych kołach i po uderzeniach w beton przodem jak ciągnik opadał, moja C -360 przełamała się na pół. Jakie mogą być niewidoczne skutki oprócz wymiany obódowy skrzyni która jest potrzaskana? Może być coś jeszcze?

pozwoliłeś żeby ktoś coś takiego robił Twoją sześćdziesiątką?

Umyj dobrze to co nie pękło z oleju i farby i oglądaj :)
Wbrew pozorom sporo pęknięć idzie zauważyć a wtedy bankowo rozbierać i patrzeć czy pęknięcie jest strategiczne i dany blok do wymiany czy da się pospawać.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share WACO23

WACO23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 13:25

Przełamano mi ciągnik c 360 Daj fotkę będzie wpadka tygodnia :)

#6 Share ReMeK8250

ReMeK8250

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się motoryzacją głównie maszynami rolniczymi oraz ogólnie rolnictwem.

Napisany 10 listopad 2010 - 15:03

Przełamano mi ciągnik c 360 Przyłączem się do pytania @Nikita_Bennet.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 16:37

Przełamano mi ciągnik c 360 Ja kiedyś poderwałem 3512 mocną do góry przy wyciąganiu drzewa. Linka była podpięta na górny zaczep. Od tamtej pory ożywam tylko dolnego. Na szczęście nic nie pękło.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 16:44

Przełamano mi ciągnik c 360 Mi rowniez w tym roku złamała sie 60( Po wjechaniu i dołka i podniesieniu agregatu) pekła obudowa skrzyni oraz blok. Lecz ciągnik nie rozkraczył sie całkiem ( lekko sie opuscil na łaczeniu. Wbrew wszystkim prognozom wszystkich "znawcow" ze walek sprzegla sie zgial i inne teorie po podniesieniu silnika wozkiem widlowym i od spodu spiąlem go lancuchem + sruba rzymska. Po bokach wkreciłem sruby (tam nad przednia osią) i złapałem za to pasem i bodajze za kabine z oby dwoch stron i sciągnalem "na chama" i Tak zrobioną 60 jezdzilem dobre 2-3 miesiące ciągałem przyczepy z okolo 3-4 tonami ładunku :) Generalnie miałem swiadomosc ze moze w kazdym momencie strzełić lecz była mi potrzebna a nie moglem znalezc innego traktora. Hu ale sie rozpisalem ;D pozdro!

#9 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 10 listopad 2010 - 17:41

Przełamano mi ciągnik c 360 @andrzej2110 kolega mojego wujka zapiął linkę jak ciągnął drzewo na górny zaczep u c4011 i jak się rozpędził to przekręciło ciągnik i kierownica przycisnęła mu klatkę piersiową i zgon na miejscu...

#10 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 18:57

Przełamano mi ciągnik c 360 Na tej stronie jest dziwny wypadek, jemu takze poderwało przodek, www.e-deblin.pl/deblin-m-aktualnosci/630-deblin-mezczyzna-przygnieciony-przez-ciagnik

#11 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 13 listopad 2010 - 23:16

Przełamano mi ciągnik c 360 Jak podnosi przód to delikatnie sprzęgło, i opada powoli. Mi często podnosi w lesie i się nie rozpadła :D ;[ No ale mam wzmocnienia, które coś zawsze dają.
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 23:31

Przełamano mi ciągnik c 360 mi od wyrywania pnia pękł blok ,ale dało się pospawać migomatemi ,zalałemto klejem i narazie jest ok
Jeśli blok jest cały to oprucz sprzęgła nie powinnosie nic z silnikiem stać , a jka będziesz obudowe skrzyni przekładał to zobaczysz co tam jest w środku
P.S.
A nie lepiej kupić używaną skrzynie? kosztuje tyle co nowa obudowa, a cześci zamienne będziesz miał ze swojej