Skocz do zawartości

Zdjęcie

Studia rolnicze

58 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 15 listopad 2010 - 16:50

Studia rolnicze A co można robić po tej technice rolniczej? Oprócz prowadzenia gospodarstwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Studia rolnicze Dzisiaj, 11:28
  •  

#42 Share ogrodnikPPL

ogrodnikPPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 00:08

Studia rolnicze Ja parę lat wstecz skończyłem ogrodnictwo na AR Poznań teraz jest to UP i muszę powiedzieć że to fajny kierunek - oczywiście jak dla mnie a uczyć to się trzeba wszędzie. Ale miło wspominam i polecam tą uczelnie

#43 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 01:01

Studia rolnicze

A co można robić po tej technice rolniczej? Oprócz prowadzenia gospodarstwa

wiekszosc nie zwiazana ze wsią sprzedaje pozniej rolnikom maszyny, a to juz wiemy jak wyglada :P
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#44 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 21:17

Studia rolnicze Witam, mam pytanie: studiuję na studiach dziennych i na 1 roku zaniosłem zaświadczenie do krusu o pobieraniu nauki, teraz jestem na drugim roku i moje pytanie brzmi: muszę jeszcze raz nieść takie zaświadczenie??

#45 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 21:19

Studia rolnicze chyba co roku trzeba nosić im

#46 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 21:34

Studia rolnicze Muszę na 100% wiedzieć...

#47 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 29 marzec 2011 - 08:56

Studia rolnicze Studiuje MiBM oraz TRiL na UTP w Bydgoszczy i musze przyznać, że TRiL w porównaniu z MiBM jest bardzo łatwym kierunkiem. Ogólnie TRiL to łatwy sposób dla studentów wydziałów mechanicznych na zdobycie wykształcenia rolniczego, bo prawie wszystkie oceny przepisują.

#48 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 09:20

Studia rolnicze po 3 semestrze juz nie przepisuja prawie niczego, ale zawsze poltora roku z banki B) B)

gdzie budowy maszyn sie uczysz?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#49 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 12:01

Studia rolnicze hmm czy ja wiem czy TRiL taki łatwy?:P ja studiuję TRil na UWM zaczynało nas 79 osób teraz jest 31 :blink: i nie zapowiada sie ciekawei przynajmniej w wielu przypadkach z fizyki i mechaniki.. Dodam że cały 2 rok ma warunek z mechaniki a z mojego roku jeszcze nikt nie ma pozytywnej oceny z fizyki :D

#50 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 13:39

Studia rolnicze Co do pytania pawelol111 to takie zaświadczenie nawet i się powinno po każdym semestrze nosić :)
własnie muszę sie wybrać do KRUS-u z legitymacją, niech sobie skserują i jakby co to święty spokój jest.

Co do studiów to sama chciałam iść na rolnictwo zaocznie na UP we Wrocławiu ale hmm..nie poszłam(trochę żałuje) bo niestety chemia u mnie całkowicie leży, nawet podstaw nie mam i za biologią też nie przepadam, dlatego też odpuściłam.

Ale zastanawiam się czy nie zacząć od przyszłego semestru jednak rolnictwa lub geodezji..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 17:55

Studia rolnicze

hmm czy ja wiem czy TRiL taki łatwy?:P ja studiuję TRil na UWM zaczynało nas 79 osób teraz jest 31 :blink: i nie zapowiada sie ciekawei przynajmniej w wielu przypadkach z fizyki i mechaniki.. Dodam że cały 2 rok ma warunek z mechaniki a z mojego roku jeszcze nikt nie ma pozytywnej oceny z fizyki :D

Na SGGW TRiL rozpoczynało ok. 106 osób. Teraz jest pięćdziesiąt kilka, ale nie wszyscy mają wszystko pozaliczane. :) II semestr wydaje się być znacznie trudniejszy. Z tego co zauważyłem to piętą achillesową studentów mojego wydziału oprócz matematyki jest grafika inżynierska. <_< Wiele osób nawet ze starszych roczników ma poprawki.

#52 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 29 marzec 2011 - 18:19

Studia rolnicze

po 3 semestrze juz nie przepisuja prawie niczego, ale zawsze poltora roku z banki B) B)

gdzie budowy maszyn sie uczysz?

MiBM też na UTP. Oba kierunki dzinnie, MiBM 6 semestr, a TRiL 4 semestr. W sumie dopiero teraz zacząłem TRiL odrazu od 4 semstru. Jak narazie tylko 5 przedniotów musze odrobić bo reszta przepisana :)

Z tego co widze to raczej nie da sie nauczyć jak budować dobre maszyny rolnicze bez doświadzczeń zdobytych w pracach polowych szczególnie, że wiekszość wykładowców takiego doświadczenia nie ma.

#53 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 20:02

Studia rolnicze Ja troszkę mniej związany kierunek mam z rolnictwem, bo studiuję na SGGW ZiP(zaocznie), ale ze względu na uczelnię jest on ukierunkowany jednak na sektor rolno-spożywczy ;p Zaczynało nas prawie 80 osób, obecnie jest nieco ponad 40, z czego spora część ma warunki do końca marca.
Osobiście mam technika rolnika i nawet o rolnictwie nie myślałem, składałem na TRiL ale za mało chętnych było, jednak teraz myslę że może to i dobrze że trafiłem na ZiP, jakoś teraz widzę lepsze perspektywy dla ewentualnej pracy po tym ;)

@Klos matmę u nas ostatecznie prawie wszyscy zaliczyli już ;) Jeszcze dwóch w poniedziałek ma się zgłosić, ale to juz pewnie też zaliczą ;) A co do grafiki to pamiętaj że niestety dr. Wawer na początku wyrabia sobie opinię o studencie i potem nazwisko działa... U mnie na roku z GI z 1/5 ma warunek do czerwca... Ale ogólnie jest luzik ;)

#54 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 21:10

Studia rolnicze Dominik, z tego co słyszałem to u drugiego prowadzącego od GI więcej ludzi ma poprawkę.

#55 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 21:25

Studia rolnicze co to jest niby za miara stopnia trudnosci studiow, ze iles tam osob na iles zaczynajacych konczy?? skoro przyjmuja z lapanki kazdego jak leci.

tril to chyba najlatwiejszy kierunek na jakim tylko osoba choc ze srednim podejsciem do techniki moze studiowac, powiem wiecej to na pewno najlatwiejszy techniczny kierunek.

problemy z grafika inzynierska - no comment.

#56 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 06:47

Studia rolnicze Heh, dr. Głowacki :D W trakcie semestru wydawał się znacznie gorszy ale jak przyszło do zaliczania to pełen lajcik :D Teraz w drugim semestrze wydaje się być tak straszny Wawer... ;)

@brzozak po części się zgodzę z Tobą, a dokładniej z tym że na niektóre kierunki przyjmują jak z łapanki... ;p
Ale czemu nie skomentujesz problemów z GI? Ja osobiście nie mam żadnych, ale ogrom ludzi ma i to poważne. Brak im tzw. "wyobraźni przestrzennej" lub po prostu bystrego które wychwyci jakieś niedociągnięcia oka czy znowu pewnej ręki do zrobienia porządnego rysunku...

#57 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 07:26

Studia rolnicze jak ktos chce miec tytul inzyniera i moze nie widziec gdzie sie punkt, linia, czy bryly przecinaja?? :blink: :blink:

jesli rzeczywiscie ma z tym problem to po prostu powinien sobie znalezc inna profesje. pozniej w zyciu codziennym wykorzystuje sie wyobraznie 3 razy na minute. fakt, ze po tril praktycznie nikt nie pracuje jako inzynier, wiekszosc trudni sie praca w gospodarstwach lub zostaja przedstawicielami handlowymi, dlatego tez i na samych studiach prowadzacy zdaja sobie z tego sprawe i przepuszczaja i tak zdecydowana wiekszosc.

#58 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 09:32

Studia rolnicze u nas na TRiL na UWM z grafiką bujaliśmy się do połowy marca ale wszyscy zaliczyli I semestr matmy też zaliczyli wszyscy tak jak mówiłem u nas bolączką jest fizyka (głównie poprzez podejście prowadzącego)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#59 Share hubert9595

hubert9595

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:konie, praca w gospodarstwie, maszyny, motoryzacja

Napisany 15 lipiec 2011 - 21:43

Studia rolnicze koledzy składam papiery na SGGW na kierunek rolnictwo i mam parę pytań codo tej uczelni. Stopień trudności?, jak ją oceniacie? czy ciężko się dostać?, perspektywy na tym kierunku na przyszłość? itp. z gry dzięki za wszystkie info.:)
czy nikt tam się nie uczy???

Edytowany przez hubert9595, 17 lipiec 2011 - 21:21.