Zaloguj się, aby obserwować  
rabin

Mini ładowarka

Polecane posty

rabin    0

Witam.

 

Nosze się z zamiarem kupna pomocnika w postaci mini ładowarki. Tylko najpierw chciałbym się dowiedzieć:

-czy jest sens kupować takie cudo do zgarniania obornika w chlewni która nie jest przelotowa (wjazd od płyty gnojowej)

-jak sobie radzą takie maszyny z wybieraniem obornika z głębokiej ściółki

 

Na razie tyle pytań, jak coś mi się przypomni to dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Wg mnie to powinna się sprawdzać. Tylko że jeżeli ma to być wyłącznie do wygarniania obornika to musi sporo jego być bo takie cacko nie jest tanie.. Nawet używane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

Wg mnie to powinna się sprawdzać. Tylko że jeżeli ma to być wyłącznie do wygarniania obornika to musi sporo jego być bo takie cacko nie jest tanie.. Nawet używane

 

Sporo a może i nie ale w gospodarstwie jest wiele rzeczy które może zrobić ona zamiast mnie (przewożenie piachu, zboża, śniegu itp)

A właśnie jak wyglądają ceny używek? Jak najmniejsza, jak najtańsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Kupisz do wygarniania obornika, a po jakimś czasie zauważysz, że ta maszyna jest niezbędna przy prowadzeniu gospodarstwa ;). Cena co prawda jest zaporowa, ale naprawdę warto. A jaki wdzięczny będzie kręgosłup :D .


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    703

Ostatnio szukałem na allegro i tak około 22 tys. coś się już znajdzie mówię tu o najmniejszych jakie znalazłem ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Pamiętaj, że jak piszą o udźwigu max, to jest to mierzone na sworzniu mocującym ramkę. Cena jak za zgarniak, a masz maszynę do wszystkiego, no i w razie awarii naprawy znacznie przyjemniejsze ;) .


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

znajomy ma cos podobnego http://allegro.pl/ladowarka-czolowa-atlas-i1307046284.html. Na wyposażeniu ma widły do obornika, do palet, łyche do ziemi i dość spory zbiornik na zboże. Uwierz mi ale ona robi tyle MTG co i ciągniki w gospodarstwie: zaczynając od ładowania obornika, słomy, wożenia palet z ziemniakami przez przewożenia ziarna do śrutownika. Naprawde sprzęt wartu zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    703

Sprzęt fajny tylko ze swoimi gabarytami to nie wejdzie w ciasne kojce lub pomieszczenia ;) co innego na zewnątrz robota pewnie idzie aż miło


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnykriss    0

Polecam mini ładowarkę jak najbardziej, nie będziesz żałował, odciąży Twój kręgosłup a docenisz to jak już będziesz starszy, bo nie będziesz narzekał(tak jak nasi dziadkowie i ojcowie) ze nie możesz w nocy spać albo rano wstać z łóżka, z powodu dużych bólów kręgosłupa i stawów. W końcu trzeba rozwijać gospodarstwa i ułatwiać sobie życie. pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Dwa lata temu podobnie podchodziłem do tematu jak ty, ,,byle jak najtańsza, bo to tylko do obornika " i popieram poprzedników, miałem poważnieszą awarię i przez dwa tygodnie gospodarstwo praktycznie stało w miejscu, jak bez jednej ręki. Błędem było kupno jak najtańszej, a to przez zajechane dwa silniki :) Dziś sami myślimy o zmianie i w tej chwili nikt już nie będzie żałował pieniędzy na takie cudo ;) I tobie radzę podobnie, poniżej 20 tyś nie kupuj, może wydaje się sporo jak na małe gospodarstwo ale zaoszczędzisz w przyszłości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Właśnie zszedłem z podwórka, moja ładowarka /widoczna na awatarze/ kupiona do czyszczenia bydła, woziła połówki płyt drogowych, całe niestety ją przeważają,czyściła błoto z podwórka, wbijała słupki ogrodzeniowe na okólniku ;) . Motogodzin ma tyle samo co kupiony w tym samym czasie ciągnik.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

Kupisz do wygarniania obornika, a po jakimś czasie zauważysz, że ta maszyna jest niezbędna przy prowadzeniu gospodarstwa :). Cena co prawda jest zaporowa, ale naprawdę warto. A jaki wdzięczny będzie kręgosłup ;) .

 

Tez tak cały czas tłumacze. Na gospodarstwie jest mnóstwo rzeczy które może wykonywać taka ładowareczka.

Tata chce zamontować zgarniacz obornika a ja mówię żeby właśnie takie cudo kupić bo to wyjdzie trochę drożej ale przyda się do wielu innych rzeczy.

Trzeba będzie przepchnąć ten pomysł uchwalając przyszłoroczny budżet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Wystarczy jak obrazowo opiszesz naprawę zgarniacza który padł podczas pracy, nic bardziej przyjemnego, a jak przyjemnie potem je się posiłek. Znam to z autopsji.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Zetknął się ktoś z ładowarką InTrack L270 ? Ile może kosztować taki wynalazek. Interesuje mnie tylko nowa bo na MR bym chciał więc gdzieś za 60 tys brutto by musiała być.

 

 

**** Znalazłem już dane. Cena intracka l270 wynosi 19 tys euro netto. Znalazłem jednak duńskie ładowarki nowe za 65 tys zł netto. Nazywają się Job-mann 100-30. Wyglądają solidnie. Czy ktoś znalazł tańsze jakieś?

Edytowano przez dabaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A jakie jest wasze zdanie na temat miniładowarek AVANT chodzi mi o serie 400 bardzo fajne maszynki przynajmniej mi sie tak wydaje a jakie jest wasze zdanie. Moze macie propozycje jakis innych maszynek w przystepnej cenie najlepiej nowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował kolego ładowarkę Weidemann ale cena jest niska? Są na allegro.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

@timasz a Thaler KL 2026 po pokazowy stoi na allegro, moim zdaniem fajna maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Są jeszcze ładowarki Giant holenderskiej produkcji. W okolicach Krotoszyna jest diler. Będzie czas to podjadę polukać jak wyglądają na żywo. Ponoć cena w miarę realna. Avant moim zdaniem jest za drogi bo za 80 tys brutto nic fajnego nie mają w ofercie. Jeśli używka to Weidemann może być, ale jak nowy to stanowczo zbyt drogi moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karllo    0

witam , interesuje mnie kupno miniładowarki bobcat o szrokosci ok 90cm i mam pytania: jazda jest na 2 wajchy obok siedzenia, a czym się i jak steruje ładowaczem czy to są pedały przy nogach? i najważniejsze czy można dawać i odejmować gaz regulowac obroty tak jak w aucie czy ciagniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karllo    0

prosze o odpowiedz jak to jest w czyms takim jak sie tym steruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co pamiętam o skidsteer z filmików to sterowanie wysięgnikiem odbywa się za pomocą dźwigni(rączek) na końcach długich wajch. Duże "wajchy" mają na końcach mniejsze. Siedząc w środku prawą podnosi się i opuszcza wysięgnik a lewą poziomuje osprzęt. Jednocześnie duże dźwignie odpowiadają za skręcanie, tj hamowanie wybranej strony. Pedały w takich także są, ale nie wiem do czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF5440    0

Witam, posiadam na sprzedaż miniładowarke Schaffer, wiecej info na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Od jakiegos czasu chodzi mi po głowie zakup takiej miniładowarki chciałbym odciążyć moją proxę. Chodzi mi głównie o przywożenie kiszonki qq bele siana i słomy, baloty z lucerny oraz wygarnianie obornika. dlaczego miniładowarka ? Jak spora część ludzi i tutaj mam małe pomieszczenia do których można wjechać tylko mniniładowarką dlatego już myślę o powiększeniu kanału gnojowego do 90 - 110 cm żeby się nią zmieścić poza tym denerwuje mnie już mój zgarniacz linowy (co roku lina próbowałem walczyć z tym co ją zrobił ale wojna z wiatrakiem), zastanawiam się czy w kwocie do 20 tys. się zmieszczę i na co zwrócić uwagę przy zakupie. Ja widzę u siebie bobcata wydaje mi się najzgrabniejsza z wszystkich jakie widziałem ale czy uniesie bele sianokiszonki z lucerny ? ok 600 kg jak nie więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj