Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mini ładowarka

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 21:13

Mini ładowarka Witam.

Nosze się z zamiarem kupna pomocnika w postaci mini ładowarki. Tylko najpierw chciałbym się dowiedzieć:
-czy jest sens kupować takie cudo do zgarniania obornika w chlewni która nie jest przelotowa (wjazd od płyty gnojowej)
-jak sobie radzą takie maszyny z wybieraniem obornika z głębokiej ściółki

Na razie tyle pytań, jak coś mi się przypomni to dopisze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mini ładowarka Dzisiaj, 15:14
  •  

#2 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 21:56

Mini ładowarka Wg mnie to powinna się sprawdzać. Tylko że jeżeli ma to być wyłącznie do wygarniania obornika to musi sporo jego być bo takie cacko nie jest tanie.. Nawet używane

#3 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 08 listopad 2010 - 21:58

Mini ładowarka Na pewno się opłaca o wiele mniej pracy ręcznej. Łap filmik zobacz jak wybiera obornik.

#4 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 22:09

Mini ładowarka

Wg mnie to powinna się sprawdzać. Tylko że jeżeli ma to być wyłącznie do wygarniania obornika to musi sporo jego być bo takie cacko nie jest tanie.. Nawet używane

Sporo a może i nie ale w gospodarstwie jest wiele rzeczy które może zrobić ona zamiast mnie (przewożenie piachu, zboża, śniegu itp)
A właśnie jak wyglądają ceny używek? Jak najmniejsza, jak najtańsza:)

#5 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 22:13

Mini ładowarka Kupisz do wygarniania obornika, a po jakimś czasie zauważysz, że ta maszyna jest niezbędna przy prowadzeniu gospodarstwa ;). Cena co prawda jest zaporowa, ale naprawdę warto. A jaki wdzięczny będzie kręgosłup :D .

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#6 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 08 listopad 2010 - 22:22

Mini ładowarka Ostatnio szukałem na allegro i tak około 22 tys. coś się już znajdzie mówię tu o najmniejszych jakie znalazłem ;)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#7 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 22:30

Mini ładowarka Pamiętaj, że jak piszą o udźwigu max, to jest to mierzone na sworzniu mocującym ramkę. Cena jak za zgarniak, a masz maszynę do wszystkiego, no i w razie awarii naprawy znacznie przyjemniejsze ;) .

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#8 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 listopad 2010 - 09:00

Mini ładowarka znajomy ma cos podobnego http://allegro.pl/la...307046284.html. Na wyposażeniu ma widły do obornika, do palet, łyche do ziemi i dość spory zbiornik na zboże. Uwierz mi ale ona robi tyle MTG co i ciągniki w gospodarstwie: zaczynając od ładowania obornika, słomy, wożenia palet z ziemniakami przez przewożenia ziarna do śrutownika. Naprawde sprzęt wartu zakupu.

#9 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 09 listopad 2010 - 11:19

Mini ładowarka Sprzęt fajny tylko ze swoimi gabarytami to nie wejdzie w ciasne kojce lub pomieszczenia ;) co innego na zewnątrz robota pewnie idzie aż miło
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#10 Share czarnykriss

czarnykriss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 12:05

Mini ładowarka Polecam mini ładowarkę jak najbardziej, nie będziesz żałował, odciąży Twój kręgosłup a docenisz to jak już będziesz starszy, bo nie będziesz narzekał(tak jak nasi dziadkowie i ojcowie) ze nie możesz w nocy spać albo rano wstać z łóżka, z powodu dużych bólów kręgosłupa i stawów. W końcu trzeba rozwijać gospodarstwa i ułatwiać sobie życie. pozdro:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 15:12

Mini ładowarka Dwa lata temu podobnie podchodziłem do tematu jak ty, ,,byle jak najtańsza, bo to tylko do obornika " i popieram poprzedników, miałem poważnieszą awarię i przez dwa tygodnie gospodarstwo praktycznie stało w miejscu, jak bez jednej ręki. Błędem było kupno jak najtańszej, a to przez zajechane dwa silniki :) Dziś sami myślimy o zmianie i w tej chwili nikt już nie będzie żałował pieniędzy na takie cudo ;) I tobie radzę podobnie, poniżej 20 tyś nie kupuj, może wydaje się sporo jak na małe gospodarstwo ale zaoszczędzisz w przyszłości :D

#12 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 15:28

Mini ładowarka Właśnie zszedłem z podwórka, moja ładowarka /widoczna na awatarze/ kupiona do czyszczenia bydła, woziła połówki płyt drogowych, całe niestety ją przeważają,czyściła błoto z podwórka, wbijała słupki ogrodzeniowe na okólniku ;) . Motogodzin ma tyle samo co kupiony w tym samym czasie ciągnik.

#13 Share caseik1

caseik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 19:01

Mini ładowarka A może takie cudo http://allegro.pl/mi...1299974017.html w miarę tania a swoje zrobi.

#14 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 19:56

Mini ładowarka

Kupisz do wygarniania obornika, a po jakimś czasie zauważysz, że ta maszyna jest niezbędna przy prowadzeniu gospodarstwa :). Cena co prawda jest zaporowa, ale naprawdę warto. A jaki wdzięczny będzie kręgosłup ;) .

Tez tak cały czas tłumacze. Na gospodarstwie jest mnóstwo rzeczy które może wykonywać taka ładowareczka.
Tata chce zamontować zgarniacz obornika a ja mówię żeby właśnie takie cudo kupić bo to wyjdzie trochę drożej ale przyda się do wielu innych rzeczy.
Trzeba będzie przepchnąć ten pomysł uchwalając przyszłoroczny budżet:)

#15 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 21:43

Mini ładowarka Wystarczy jak obrazowo opiszesz naprawę zgarniacza który padł podczas pracy, nic bardziej przyjemnego, a jak przyjemnie potem je się posiłek. Znam to z autopsji.

#16 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 10 luty 2011 - 22:18

Mini ładowarka Zetknął się ktoś z ładowarką InTrack L270 ? Ile może kosztować taki wynalazek. Interesuje mnie tylko nowa bo na MR bym chciał więc gdzieś za 60 tys brutto by musiała być.

**** Znalazłem już dane. Cena intracka l270 wynosi 19 tys euro netto. Znalazłem jednak duńskie ładowarki nowe za 65 tys zł netto. Nazywają się Job-mann 100-30. Wyglądają solidnie. Czy ktoś znalazł tańsze jakieś?

Edytowany przez dabaz, 11 luty 2011 - 11:48.

#17 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 19 luty 2011 - 20:24

Mini ładowarka A jakie jest wasze zdanie na temat miniładowarek AVANT chodzi mi o serie 400 bardzo fajne maszynki przynajmniej mi sie tak wydaje a jakie jest wasze zdanie. Moze macie propozycje jakis innych maszynek w przystepnej cenie najlepiej nowe:)

#18 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 19 luty 2011 - 20:35

Mini ładowarka Ja bym zaproponował kolego ładowarkę Weidemann ale cena jest niska? Są na allegro.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#19 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:48

Mini ładowarka @timasz a Thaler KL 2026 po pokazowy stoi na allegro, moim zdaniem fajna maszyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 22 luty 2011 - 14:41

Mini ładowarka Są jeszcze ładowarki Giant holenderskiej produkcji. W okolicach Krotoszyna jest diler. Będzie czas to podjadę polukać jak wyglądają na żywo. Ponoć cena w miarę realna. Avant moim zdaniem jest za drogi bo za 80 tys brutto nic fajnego nie mają w ofercie. Jeśli używka to Weidemann może być, ale jak nowy to stanowczo zbyt drogi moim zdaniem.