Skocz do zawartości

Zdjęcie

Perkins czy Iveco ?

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 14:52

Perkins czy Iveco ? @pioter e tamtych latach to raczej na 100% były wymienne tuleje,
a co do tego że konstruktorzy tak pomyśleli i tak ma być to i owszem bo przecież w samochodach silniki też mają taką konstrukcję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Perkins czy Iveco ? Dzisiaj, 23:24
  •  

#22 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 20:14

Perkins czy Iveco ? w benzyniakach to w ogóle były wymienne tuleje ;)
Co do bloków to nawet i lepiej technika i technologia coraz lepsza sami wiecie że suche tuleje mają dłuższe przebiegi niż mokre. A zachodnie ciągniki osiągają duuuże przebiegi mam fiat 110 (6) 15 000 mth i remontu raczej nie miał i po co tuleje mu :D

Wracając do iveco mając ten silnik z 1991 r przy ok 1400 pali w normie (i takie mam w orce) natomiast jak się pogoni go do 2000 to wzrośnie ale przy ponad 2200 to nawet dwukrotnie szczególnie przy obciążeniu

Ale podobnie w zetorze 7211 czy w mtz przy 1800 mało spali a przy 2200 to ciągnie

A jak w perkinsach i słynnych 255 bo mało kto się przyznaje że też przy większych obr skopci za to na małych często pyrkają ;) :)

#23 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 20:29

Perkins czy Iveco ? u nas 3p w prasie zawsze chodził na max obrotach i mieścił się w 4l/mth

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 22:44

Perkins czy Iveco ? Qazi mam ferdka z tym samym silnikiem i kitu mi nie wstawisz z tym spalaniem .Przy ciężkim bucie też ma niezły apetycik.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#25 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 08:48

Perkins czy Iveco ? nie wiem jak inne ale u mnie to prawda, może on nie chodził na max obciążeniu (ale lekko też ie miał) ale na max obrotach więc kit to nie jest, w lekkich pracach ok 2.5l/mth

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 listopad 2010 - 20:18

Perkins czy Iveco ? Ale koledze z tematu nie chodzi o Perkinsy kroju 3p tylko te większe, nowsze :) Kolega za studiów ma McCormicka ok 150km z silnikiem iveco i złego słowa na niego powiedzieć nie może. Mówił że przy lekkiej nodze to jest oszczędny, ale cisnąć mu po 2200obr to spalanie gigantycznie wzrasta.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#27 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 11:30

Perkins czy Iveco ? Zacznijmy od tego że u większości pomi9ar spalania odbywa się za pomoca wiadra lub czegoś podobnego plus orientacyjny czasa pracy i coś tam wychodziło. Co do perkinsa to czy to mf 255 czy nowszy to zasada taka sama jak się jeździ prowadzi lekkie prace to faktycznie pali mało nawet można się zdziwić. Jak się pożądnie obciąży to spalanie wzrasta normalka. Na twojm miejscu bardziej zwrócił bym uwagę na to jak cały ciągnik będzie spełniał wymagania gospodarstwa niz to jaki w nim będzie silnik.

#28 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 29 styczeń 2011 - 11:58

Perkins czy Iveco ? Jednak padło na Iveco a okaże się w "praniu" co to potrafi
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share micgal39533

micgal39533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 18:39

Perkins czy Iveco ?

Okey temat trochę stary ale może napiszę coś o silniku IVECO.

W Case jx posiadamy silnik Iveco 4,5 pojemność 95 km. Co do spalania to tak w lekkich pracach spalanie jest bardzo małe. W orce wychodzi 9-12 litrów. Wiadomo że jak czasami jest taka potrzeba i da mu się np w transporcie gaz do podłogi to swoje spali ale nie uwierzę że znajdzie się jakiś ciągnik który przy max obrotach będzie szedł sobie na oparach. Co do samej pracy silnika jestem bardzo zadowolony. Nawet gdy zaczyna go mulić to potrafi się zebrać bez problemów bez redukcji biegu więc jak najbardziej polecam. Co do perkinsa to je tylko z kombajnów i nie mają dobrej opinii bo często się przegrzewają, i strasznie kopcą. 

Dodaj odpowiedź