Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką wybrąc skrzynie i rewers do R2/Agroplus/Dorado

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 07:55

Jaką wybrąc skrzynie i rewers do R2/Agroplus/Dorado Czy do ww. traktorów o mocy 67 KM warto brac rewers elektrohydrauliczny i skrzynię 45/45?
O ile wzrośnie spalanie w tak malym ciągniku z powodu tych dwóch "gadzetów"
Zastanawia mnie również strata mocy na tej skrzyni i rewersie w porównaniu do typowych mech. rozwiązań.
Ciągnik u mnie będzie tylko do opryskiwacza i rozsiewacza oraz przyczepy.
A może wybrać tylko rewesr el. przy skrzyni 30/15?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką wybrąc skrzynie i rewers do R2/Agroplus/Dorado Dzisiaj, 17:13
  •  

#2 Share groszek

groszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 10:10

Jaką wybrąc skrzynie i rewers do R2/Agroplus/Dorado zastanów sie czy warto pakować kase w te zabawki skoro nie bedziesz nim duzo jezdził, no chyba ze masz za duzo kasy to bierz:D

#3 Share daniel373

daniel373

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 19:15

Jaką wybrąc skrzynie i rewers do R2/Agroplus/Dorado W agroplusie mam skszynie 45/45 z mech. rewersem o stratach na mocy nie ma mowy a 3 biegi pod obciążeniem na pewno zwiększają mozliwosci ciągnnika jesli chodzi o uciąg.
Rocznik mojego to 2005 kupiony nowy w 2007 przebieg 1800 h i nie działa najwolniejszy bieg załączany pod obiązeniem ( slimak ) serwis stwierdził że elektrozawur działa bieg się załącza a ciagnik stoi w miejscu. Ale i tak to mnie nie zraza do tej skrzyni i na twoim miejscu bym ją wybrał i podaj różnice w cenie w tych skrzyniach :)

#4 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 19:35

Jaką wybrąc skrzynie i rewers do R2/Agroplus/Dorado Nie wiem jaka jest różnica w cenie, bo zakup będzie ok. czerwca
Rewersu el. nie chciałeś? Jak porównasz hałas w Agroplusie do K100?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share daniel373

daniel373

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 20:06

Jaką wybrąc skrzynie i rewers do R2/Agroplus/Dorado Ciągnik stał na placu w bardzo dobrej cenie więc wyboru nie miąłem odnośnie wyposażenia
A odnosnie hałasu to w jednym i drugim przyjemnie się pracuje ale w K420 na pewno jest ciszej

#6 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2010 - 10:00

warto brac rewers elektrohydrauliczny i skrzynię 45/45? O ile wzrośnie spalanie w tak malym ciągniku z powodu tych dwóch "gadzetów"Zastanawia mnie również strata mocy na tej skrzyni i rewersie w porównaniu do typowych mech. rozwiązań.

Z powodu skrzyni z duża ilością przełożeń raczej spalanie się ograniczy a nie wzrośnie, a także moc bedzie lepiej wykorzystana.

Ale jeżeli ma chodzić tylko w oporyskiwaczu, rozsiewaczu i w transporcie to spokojnie starczy mu 5 biegów...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 27 maj 2012 - 14:39

Z powodu skrzyni z duża ilością przełożeń raczej spalanie się ograniczy a nie wzrośnie, a także moc bedzie lepiej wykorzystana.

Ale jeżeli ma chodzić tylko w oporyskiwaczu, rozsiewaczu i w transporcie to spokojnie starczy mu 5 biegów...

JA bym polemizował i nie przesadzał z wychwalaniem 45/45.
W swoim agroplusie 320 mam tą skrzynię - dealer i ludzie na AF mnie namówili, a w sumie nic specjalnego. Traktor generalnie OK po za tym wadliwym rewrsem w agroplusach
Był kiedyś test w profi top agrar podobnego modelu r2 tylko z większym silnikiem,
tam ktoś ciekawie podsumował że użytecznych biegów nie ma wcale tak dużo.
najniższych 15 przełożeń się nie używa ( przynajmniej mi nigdy nie były potrzebne)
Na najwyższych przełożeniach też za często nie poszalejesz...
no ale akurat to jest dobre , bo czasami poprostu oszczędniej można jechać rozpędzonym traktorem.
Samo przekładanie biegów to też tak średnio , ( zakresy dość dobrze). Półbiegi niby OK ale bez przesadyzmu , jak już brać rozbudowaną skrzynię to wydaje mi sie że opcja zmiany automatycznej półbiegu podczas zmiany biegu jest przydatna . ale to dopiero w wyższych modelach jest dostępne w sdf
Z tą oszczędnością to naprawdę nie przesadzajcie w małym traktorze ( wprawdzie sama dopłata za skrzynie nie była znaczna) ale wcale nie będzie oszczędniej. To jest udowodnione że mechaniczne przekładnie maja najniższe straty.
wiadomo że przy bezstopniówce w zmiennych warunkach obciążeniowych to będzie oszczędnie. Np jak dużym ciągnikiem robisz w transporcie albo podczepiasz mniejsze maszyny.
wracajac do wychwalanej 45/45 - domyślam sie że taka skrzynia byłaby idealna w sadach , ogrodnictwie itp
prosta skrzynia 20/10 sensownie rozplanowana i dobrze zsynchronizowana byłaby optymalnym, wygodnym i przenoszącym niedużą moc wyjsciem

Edytowany przez Marek46ha, 27 maj 2012 - 14:57.

Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Dodaj odpowiedź