Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 95,14TX

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kris5

Kris5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Sport, Rolnictwo

Napisany 07 listopad 2010 - 20:28

Renault 95,14TX Witam,

Jak myślicie czy ten ciągnik będzie dobry na 20 ha proszę o odpowiedzi

Pozdrawiam

http://moto.allegro....1298668067.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 95,14TX Dzisiaj, 23:16
  •  

#2 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 07 listopad 2010 - 21:10

Renault 95,14TX Dokladka kilka tyś. i masz mf 3060

#3 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 21:14

Renault 95,14TX też właśnie zastanawiam się nad tym ciągnikiem albo mf 3060 z aukcji tego pana:)

#4 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 07 listopad 2010 - 21:21

Renault 95,14TX A nawet niewidzialem ;p Ale w mf masz fajnie w srodku i wizualnie lepszy

#5 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 21:40

Renault 95,14TX w reni w srodku tez wcale nie jest zle.
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

#6 Share slawek36

slawek36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 21:46

Renault 95,14TX Dokładać kilka tysięcy ... na MF'a ? haha
Według mnie to renault jest dużo lepszy, jest mocniejsz, cięższy (ma lepszy uciąg),mogę się założyć, że jest oszczędniejszy i na pewno mniej się psuje niż taki mf w którym siadają co chwile skrzynie, elektronika, mają problem ruszyć z dużym obciążeniem bo nie mają dobrego biegu żeby się "bujnąć"
Nie zapomnij że w reno siedzi też konkretny slinik - MWM :lol:
Ja tam mogę śmiało polecić prostego i solidnego konia pociągowego - Renault.

#7 Share Kris5

Kris5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Sport, Rolnictwo

Napisany 07 listopad 2010 - 22:04

Renault 95,14TX rozglądałem się kiedyś za MF 3060 ale po rozmowach z kilkoma użytkownikami dałem sobie spokój z względu na awaryjne skrzynie

#8 Share slawek36

slawek36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 22:09

Renault 95,14TX A koniecznie chcesz ciągnik 4 cyl, może popatrz za 6cyl ? Oszczędniejsze są w ciężkich pracach

#9 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 08:09

Renault 95,14TX No ten ładnie wygląda ale to troche dużo moim zdaniem jak na 85km to za 32 tys jest już 105 km i 6 cyl i tez bedzie chodzić nawet lepiej

#10 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 18:43

Renault 95,14TX Jeżeli chodzi o Renóweczke to również moge śmiało polecić ten ciągniczek. Ja tam jestem ze swojej bardzo zadowolony i teraz poluję na kolejną Renie tylko z większym silnikiem. Czy te 30 tys to dużo? Jeżeli jest zadbany w środku nie dymi,wszystko działa jak trzeba to myślę że waarto by było dać te 30 tys.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share msgo18

msgo18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 20:22

Renault 95,14TX Według mnie też lepsza ta Renóweczka. Też posiadam Reno 103.14tx i jestem bardzo zadowolony, te ponad 4 tony robi swoje i silniczek MWM bardzo oszczedny. Reno bez zadnej elektroniki wszysko prosta budowa.

#12 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 21:13

Renault 95,14TX Dokładnie, te renóweczki z małą ilością elektroniki są świetne. A przynajmniej ja tak sądzę i też znajdzie się nie jedna osoba uważająca tak samo. Ja na wsi byłem pierwszym użytkownikiem Renault a w tym momencie jest ich już 3 i każdy chwali że jest to super ciągniczek. Tylko musi się trafić zadbana wersja.

#13 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 10 listopad 2010 - 18:39

Renault 95,14TX Też posiadam 95.14 tylko na oponach 38 tył i 28 przód, ciągnik super się sprawuje zrobiłem nim narazie 500mtg żadnych awarii w tym czasie, prawdziwy koń pociągowy tylko leję paliwo i w pole a silnik MWM naprawdę super od wymiany do wymiany żadnej dolewki oleju i nadodatek dostaje u mnie ostro w du.. polecam więc renie szukaj tylko dobrego egzemplarzu, jedyny minus jak dla mnie dość duży promień skrętu

#14 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 20:54

Renault 95,14TX NO I JAK COŚ WALNIE TO OGROMNY KOSZT NAPrawy!!!!!!! to nie jest zetor albo ursus

#15 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 21:34

Renault 95,14TX Kolego Wisniak222@ ciągniki Renault to ty chyba na zdjęciach tylko oglądałeś, a ceny części to chyba u Korbanka sprawdzałeś. Nie udzielaj się skoro nie masz pojęcia o czym piszesz. Po pierwsze wolę naprawiać Renault raz na pięć lat niż co roku Ursusa. Po drugie komfort pracy jest wogóle nieporównywalny za te pieniądze. Kiedyś czytałem komentarz pod jedną z fotek na AF i jeden nieszczęśliwy posiadacz nowego ciągnika za 100 tyś kupił sobie Renault za 35 tyś i stwierdził że Renault ma lepszy komfort i się tak nie psuje jak ten felerny nowy ciągnik. A podsumowując sam posiadam już dwie Renówki i jestem strasznie zadowolony, a kasę którą zaoszczędziłem przy zakupie to zrobię sobie remont kapitalny dwa razy i będę śmigał dalej w cichej kabince z radyjkiem i wszystkim pod ręką. A Ursusa 912 miałem, cztery lata i dwa razy do roku stał w warsztacie na większej naprawie, aktualnie została mi tylko poczciwa C-360 i nic więcej z Ursusa czy tam Zetora .

#16 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 16:36

Renault 95,14TX to gdzie pan takie części kupuje tanie bo ja na remont +dojazdy to jednak duży koszt

#17 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 17:52

Renault 95,14TX Części albo wbijasz na allegro i szukasz, albo dzwonisz po handlarzach, akurat mam niedaleko jednego i u niego się zaopatruję ale to aby narazie kupiłem termostat, blokade mechanizmu różnicowego do skrzyni i taki łącznik wałka od wom w skrzyni. O i jeszcze dwa łożyska, ale te dostałem w hurtwni w Poznaniu bez większych problemów. ;) A tak nawiasem proszę nie mówić do mnie ,, Pan " . Na forum wszyscy są równi i wszystkich się równo traktuje :D
Link do mojego źródła części do Renault : http://allegro.pl/sh...php?uid=3417751

#18 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 18:48

Renault 95,14TX Kolego <endrju> myślisz że ja nie wiem co to za ciągnik hahaaaa przecież śmigam takim i to jest super sprzęt więc jak nie wiesz to sie nie udzielaj i nie mów że nie mam pojęcia bo juź troche też robiłem przy nim. w moim niby nic nie naprawiałem bo tylko hamólce chciałem zrobić żeby było dobrze bo jedno nie chamowało i pompa mi nawaliła to przy okazji już wtryski więc to wszystko wyszło mnie ponad 2 tys. i części też na allegro zamawiałem no a kapitalka renault silnika to 10 tys. to mało???? przy zetorze za 10 tys. to bym całego wyremontował . A wyżej pisałem żeby dołożyć jeszcze troche i kupić sześć cylindrów bo jak jest zapas mocy to zawsze lepiej :huh:

#19 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 09:40

Renault 95,14TX Jak tak to zwracam honor, ale czemu skoro piszesz że te ciągniki są super a chwile później znów piszesz że koszty remontów ogromne :D A jeszcze dalej piszesz że narobiłeś się już przy nim, a w zasadzie nic nie robiłeś :) Bueh . A odnośnie kosztów napraw to faktycznie trzeba się z nimi liczyć, ale w ogólnym urzytkowaniu wychodzą bardzo ekonomicznie :D A odnośnie 4, a 6 cylindrów ja osobiście wolał bym 4 na taki areał spokojnie wystarczy mu te 85 km a ciągnik zawsze troche krótszy i bardziej kompaktowy się robi, zwiększa się widoczność z przodu, a czasem na małych działkach szybciej zrobię tą samą robotę 4 niż 6. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 12:37

Renault 95,14TX No nie mogę, gość ma Renówkę i poleca komuś Zetora, bo naprawy są droższe. Jest taka zasada "co drogie to tanie" i ona się dość dobrze sprawdza w traktorach o ile nie trafimy na minę. Myślę, że w całym rozrachunku podliczając wszystkie drogie naprawy w Renault wyjdzie taniej, niż te częste ale tanie naprawy Zetora/Ursusa. A komfort? Zadowolenie? Duma? To jest bezwartościowe? Co niektórzy jeszcze dodadzą wygląd :D