beret1990

John Deere 6830

Polecane posty

FFTH    0

takie małe spostrzeżenie kolegi mojego, że po jakimś przebiegu zaczął mu miej palić.

 

Czy ktoś z Was też ma takie odczucie ?

 

Proszę o Wasze spostrzeżenia.

 

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Tak spalanie spadnie, przynajmniej do około 200 h spala więcej, silnik musi się ułożyć, dodatkowo przez pierwsze 100 h jest zalany olejem na dotarcie i ma większe opory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaro20    0

Ja pracuję na JD 6830 comfort (150 h ma przepracowane) i jak go mierzyłem w orce pod rzepak na 3 klasie w sierpniu , było mokro, spalił mi 17 l/ha. Byłem pod wrażeniem bo się spodziewałem dużo większego zużycia. JD współpracował z 5- skibowym Kvernelandem ES100, muszę dodać że pracował na obrotach 1600-1800, prędkość ok 7,5 km/h. Więc kolego moim skromnym zdaniem coś jest nie tak z tym spalaniem, ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Panowie wiem że JD lubi ciężko pracować i jak to mówią dużo pali ale bez przesady jak ktoś mi mówi że JD 6930 pracuje z czteroskibowym płógiem to wybaczcie ale głupota ludzka nie ma granic w dodatku JD6930Premium. no jaja sobie robicie.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

@ wjanusz23 mój to 6830; po drugie kolega ma 6930 i również ciągnie 4+ wały, po trzecie głupotą jest pisanie o czymś o czym pojęcia się nie ma, przyjedz do nas i zaoraj mi 2klase ziemi, z piątką +wały 140 konnym ciągnikiem.....nie ekonomiczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3872

w mojej okolicy pługi 4 skibowe chodzą w ciągnikach 120-160km,

do 5 skib zapinane są ciągniki 180-220km

nie wszędzie ziemia jest jednakowa :-)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

w mojej okolicy pługi 4 skibowe chodzą w ciągnikach 120-160km,

do 5 skib zapinane są ciągniki 180-220km

nie wszędzie ziemia jest jednakowa :-)

u mnie jest podobnie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Zadziwiająco dużo pali jak na JD, ale może masz ziemie która bardzo trzyma i dlatego. Jeśli chodzi o pługi to też zależy od rodzaju pługa i gleby, u mnie koleś jeździ NH T6020 w 5 skibowym obrotowym Unii... musze zdjęcia na wiosnę porobić bo sam nie mogłem uwierzyć... ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

ja mam kvernelanda który idzie dosyć lekko, ale u nas takie zestawy jak tu piszą nie mają racji bytu;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnD6830    0

witam kolego

ja równierz mam 6830 COMFORT teraz ma 650 godzin orze 4 skibowym VARI-MASTEREM KUHN-a na 5 klasie na pełną szerokość 4*50 spala 18-20 l/ha ale już na kawałkach gliniasto-ilastych nie schodzi poniżej 25 l/ha a bywa że czasem w trudnych warunkach spalał i ponad 30 l również wydaje mi sie że pali za dużo ale robota jest szybciej zrobiona. Na pewno jelonek nie nadaje sie do lekkiej roboty na jesieni ze względu na awarje osiemdziesiatki musiałem siać pszenice jelonkiem siewnikiem 3 metrowym POLONEZ 900 D to mi wyszło około 6 l/ha przy wydajności 2,5 ha/godz ale z obrotami musiałem schodzić do 1200-1300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

JohnD6830 to ile jechałes na godz ? bo cos mi sie nie zgadza ze za szybko bys zasiał ten 1ha a jeszcze trzeba doliczyc czas na sypanie zboża i moim zdaniem to wiecej nie zasieje jak 2ha na godz wiem z doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ale JohnD6830 siał chyba samym siewnikiem chociaż faktycznie 2,5ha/godz cieżko byłoby osiągnąć. Przy predkośc 10km/godz jest wydajność 2ha/godz ale to w rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

no dokładnie tak jak piszesz przy 10 i 11km/godz sieje sie 2ha i w pszenicy tez tyle ale to musi byc ładny kawał pola bo nie na klinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

a jak Twoje JD? Jak u nich ze spalaniem? Bo to co tu czytam to troche duzo ale sporo zalezy od ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

Napewno 6620 mniej pali od 6930 co przed zakupem wszyscy mi mowili ze tak samo. w orce pali 18 l na godz ale 6930 poszedł by w 5 skib a wtedy pewnie ze 25 by wyszło na godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Jaką wydajność wtedy osiągniesz?? Nie masz porównania z ciagnikami innych marek (z wyjatkiem zetora) żeby jakoś porównać spalanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

na ha juz nie tak zle bo na dobrym polu wyjdzie ponizej 50 min 1ha to pasuje ale na małym kawałku czas leci szybciej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj