Skocz do zawartości

Zdjęcie

Orbitrol

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Denek18

Denek18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 18:49

Orbitrol Witam czy w takim orbitrolu http://moto.allegro....1305630118.html występują jakieś zawory do regulacji? wspomaganie w prawo skręca ok a w lewo tak jakby gdześ olej przelewem uciekał ( niema siły skręcic ). Orbitrol jest nowy , pompa też

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Orbitrol Dzisiaj, 08:24
  •  

#2 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:06

Orbitrol Masz możliwość podłączyć manometr przy siłowniku???? Może wina leży po stronie siłownika, w którą stronę idzie ciężko jak siłownik się chowa czy wychodzi?

Orbitrol nie ma żadnej regulacji (lewo/prawo), może być tylko zawór ciśnienia w kostce.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#3 Share Denek18

Denek18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:08

Orbitrol Niestety nie mam manometru ale ciężko ma jak tłoczysko wychodzi ( zamocowany jest prostopadle do osi)

#4 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:17

Orbitrol Siłownik chodzi lekko po odłączeniu przewodów, stało to się nagle?

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#5 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:25

Orbitrol W układzie hydrostatycznym wszystkie elementy powinny być dobrze dobrane, bo albo nie ukręcisz kierownicą, albo przy max. prędkości nie utrzymasz pojazdu na drodze.O przewodzie przelewowym z większą średnicą nie wspomnę.
Zakładając że wszystko masz OK to proponuję sprawdzić siłownik czy olej nie przenika z jednej komory do drugiej.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#6 Share Denek18

Denek18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:33

Orbitrol Siłownik chodzi lekko... po przełozeniu weży silownika (skręt lewo/prawo) kręcac kierownicą w lewo kola nadal sktęcału dobrze tylko w prawo... zaś wlewo do max sktętu było ok 10 obr kierownicą
PS: przy normalnym połączeniu również dobrze skręcają tylko w prawo ( siłownik chowa się)

#7 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 20:22

Orbitrol A nie pochrzaniłeś przewodów przy orbitrolu?
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#8 Share Denek18

Denek18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 20:47

Orbitrol Nie wszystko jest ok
gdy oś jest uniesiona koła skręcają normalnie w obydwie strony
Wcześniej wspomaganie działało bez zarzutu na takim orbitrolu http://allegro.pl/or...1304964195.html lecz on ciekł wiec wymieniliśmy go na taki http://allegro.pl/or...1304964195.html

PS a zwiększenie ciśnienia na orbitrolu nic nie da? przy uniesionych kołach skręca ok..

#9 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 20:57

Orbitrol Te linki takie same orbitrole. Dlaczego nie zainstalowałeś identycznego jak był?.Nie wiem czy zwiększenie ciśnienia pomoże, skoro w jedną stronę skręca dobrze.
Drogi ten nabytek, przy czym to ma śmigać.

#10 Share Denek18

Denek18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 21:12

Orbitrol Sorry teraz jest taki http://moto.allegro....1305630118.html
Ale na uniesionych kołach pracuje dobrze / pod obciążeniem tylko w prawo skreca...
Poprosił bym o krótki opis regulacji wszystkich zaworów w orbitrolu (gdzie one się znajdują , jak sie je ustawia)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 09:42

Orbitrol Jak siłownik się chowa to może być troszkę ciężej bo siłownik jest słabszy jak się chowa względem do tego jak wychodzi.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#12 Share Denek18

Denek18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 10:13

Orbitrol A czy to zaznaczone na czerwono to jakiś zawór ,co nim się reguluje? W zasileniu z pompy (na zielono) również znajduje się jakiś zawór, czy nim się reguluje ciśnienie na orbitrolu ( siła skrętu )? Zaznaczam że orbitrol jest nowy i zapewniano mnie że jest 100% sprawnyorbitrol.JPG

#13 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 15:39

Orbitrol Z tego co wiem to orbitrole mają wmontowany tzw. zawór szokowy, który ma niwelować wszelkie szarpnięcia, ale nie wiem czy jest sens ingerencji w ten twój, skoro jest nowy.
Kiedyś miałem kłopot z orbitrolem w kombajnie (claas mercator orbitrol danfos) który zaczął przeciekać i pierwsze zapytanie w firmie regenerującej tego typu sprzęt było czy czasami go nie porozbierałem, bo jeśli tak to nie mam co go przywozić.
Ale innym razem i tak rozebrałem inny orbitrol, bo koszt regeneracji wynosił ok. 300-400 i postanowiłem sam wymienić w nim oring za 50 gr. Nie chwaląc się udało się.

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 21:16

Orbitrol Czekaj czekaj.Po przełożeniu węży na siłowniku masz ten sam objaw. Chodzi mi o skręcanie kołami.W prawo dobrze a w lewo źle. Po zamianie węży tak samo.W prawo dobrze a w lewo źle. To siłownik siedzi.Jeśli byłoby że po przełożeniu węży w prawo źle a w lewo dobrze Czyli odwrotnie niż było,to orbitrol padł.Ja tak miałem w 1224. Myślałem że to serwo i już ściągnąłem chłodnicę ale coś mnie zastanowiło i zamieniłem węże.I skręcał odwrotni niż było..Oddałem orbitrol do sklepu i okazało się że padł ale nie uznali gwarancji bo stwierdzili że był tak wykończony że to nie możliwe żeby w pół roku tak wyglądał. To kupiłem nowy ale już nie ruski tylko Bułgarski i było dobrze.Przysłali mi później ruski [za ponad pół roku]dopłaciłem 200zł ale 100 i cieknący to na drugi dzień go oddałem i już z rok nie wrócił.A jedna pompa to będzie z 2 lata.

#15 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 22:41

Orbitrol Witam. Na tej stronie można coś znaleźć w tym temacie (pliki pdf): http://www.ognibene....ng/frset_06.htm

Chodziło mi głównie o:
http://www.ognibene....teering-eng.pdf
http://www.ognibene..../man_ST-eng.pdf
http://www.ognibene....man_MST-eng.pdf

#16 Share Denek18

Denek18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 17:47

Orbitrol Dziex wszystkim za pomoc... przyczyna znaleziona ;) wywinęło uszczelniacze na tłoczysku i olej przedostawał się z jednej komory do drugiej :)
Proszę o zamknięcie tematu...

#17 Share yogi406

yogi406

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 17:09

Orbitrol Witam

Mam problem z orbitrolem

Ciężko się skręca w jedną i drugą
Jak bardzo powoli skręcam to jest lekko a jak chcę szybciej to stawia opór, nieważne jakie obroty silnika działa tak samo.
Nawet jak podniosę lako przednią oś to niema zmiany w sile wspomagania.

Zaznaczam, to nie jest zestaw fabrycznego wspomagania tyko próba mojego pomysłu ( pompa jest z Fiata ducato, siłownik z bizona od skrętu, orbitrol ORSTA 100 z wózka GPW)

Próbowałem podłączyć się pod układ hydrauliczny ciągnika zamiast rozdzielacza (MF 156) ale zmiany żadnej, jak było ciężko tak i jest.

Gzie jest problem??
W orbitrolu, jeżeli tak to co w nim jest nie tak, on był sprawny na 100% tylko leżał na regale z 6lat może coś w nim się zablokowało??

Z góry dziękuję za pomoc.

#18 Share stefan4321

stefan4321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 18:01

Orbitrol

.

Edytowany przez stefan4321, 14 czerwiec 2015 - 09:31.

#19 Share mateusz1122

mateusz1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 06 maj 2016 - 13:04

Orbitrol

witam mam pytanie jaki silownik zastosowac do ciagnika z przednim napedem orbitrol to 160 czy taki bedzie odpowiedni? 

http://allegro.pl/si...6157569578.html

chodzi mi zeby dobrze sie skrecalo i nie latal po drodze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 06 maj 2016 - 22:13

Orbitrol

Kolego napisz jeszcze do jakiego pojazdu ma być to wspomaganie, ewentualnie do jakiego traktora, wtedy ktoś coś podpowie.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Dodaj odpowiedź