Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 07 listopad 2010 - 14:07

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Ogólnoie to zabawka, lepiej wez acetylen+tlen i palnik do cięcia i juz.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Dzisiaj, 08:25
  •  

#22 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 14:20

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Ja zrobiłem taką giętarkę.Kupione na złomie 2 dwie przekładnie kątowe to wyszły 3 obroty na kole na min.Koło ciągnące to koło pasowe płaskie z napinacza fi 150.A dwa koła to po 2 łożyska z zwolnic od 360 stare od mechaników dostałem.Jedno łożysko na stałe a drugie przesuwne.

Robiłem nią bramy do domu i balustrady.

#23 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 07 listopad 2010 - 15:48

Ogólnoie to zabawka, lepiej wez acetylen+tlen i palnik do cięcia i juz.

No zabawka ale wkońcu ja nie mam zakładu a to mi sie podoba dlatego ze ma jeszcze spawarkę mma i tig no i plazma jest dokładniejsza od palnika bo po palniku to wychodzą boble .... no nie wiem ale rade przemyśle :lol:

A co do wypowiedzi tomka to mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia tego wynalazku ???

#24 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 18:19

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Przeważnie dwa w jednym sprawdza się tylko w szamponie do włosów ,sama plazma to fajna rzecz, ale już spawanie tigiem to niełatwa sprawa i do domowego użytku lepiej sprawdza się migomat. Tańsza eksploatacja , prostsze i mocniejsze spawy. Ten płaskownik najlepiej na gorąco wygiąć albo jak koledzy podpowiadali wyciąć z blachy bo walcarka musiałaby być konkretna żeby poradzić sobie z 70-tką płaskownikiem.

#25 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 07 listopad 2010 - 18:55

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy tzn no ja w tym urządzeniu używałbym i tak pewnie tylko plazmy i mma a tig nie wiem nawet zabardzo co to jest tylko tyle ze wiem ze spawa sie tym aluminium co jest przydatne i ze jest dobry do cienkich blaszek :lol: prawdę mówiąc to sam nie wiem co lepsze poprostu ojciec chce kupić spawarke a tak miałbym przy okazji jeszcze plazme ;)

#26 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 21:21

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Na razie nie mam czasu.Ale postaram się.

#27 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 08:42

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Jeśli z tym gięcie to ma być jednorazowa akcja to prostym palnikiem na propan butan takim targowym można zagrzać i wygiąć dużo gazu się marnuje, ale da się, sprawdzone

#28 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 13:15

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Jedziesz do pierwszego lepszego ślusarza, albo na jakiś pobliski skład materiałów żelaznych i za 10zł ci to wycina kolego pronarek. Chyba że chcesz usługi jakieś zakładać to kupuj sprzęt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2010 - 13:24

Przeważnie dwa w jednym sprawdza się tylko w szamponie do włosów ,sama plazma to fajna rzecz, ale już spawanie tigiem to niełatwa sprawa i do domowego użytku lepiej sprawdza się migomat. Tańsza eksploatacja , prostsze i mocniejsze spawy. Ten płaskownik najlepiej na gorąco wygiąć albo jak koledzy podpowiadali wyciąć z blachy bo walcarka musiałaby być konkretna żeby poradzić sobie z 70-tką płaskownikiem.

Czy są w ogóle mocniejsze spawy od TIGa? Może to droga i trudna metoda, ale spawy są najwyższej jakości.

#30 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 15:40

PS
Co sądzicie o tym urządzeniu :
http://allegro.pl/pr...1298304544.html

Urządzenie jako takie,możesz brać.Całość ma dużo amper do gospodarstwa napewno wystarczy.
Kiepskie są te uchwyty do plazmy.Po 20 min pracy trzeba wymieniać dyszę,a kosztuje 5zł.
Dobry uchwyt kosztuje 600zł ale jest naprawdę super.
Tym Tig'iem nie pospawasz aluminium musi być inny prąd.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#31 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 16:30

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy A co myślicie o tym zestawie ??? bo cenna ciut niższa parametry te same a już nie 3w1 co jakoś bardziej mnie zadowala bo jak mi sie popsuje plazma to spawarka bedzie ok i tak na odwrót :)
http://www.welds.pl/..._WELDS-128.html
a mozesz mi powiedzieć o co chodzi z tym innym prądem ???

#32 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 16:35

Czy są w ogóle mocniejsze spawy od TIGa? Może to droga i trudna metoda, ale spawy są najwyższej jakości.

Od kiedy wytrzymałość spoiny zależy od metody spawania? W grę wchodzi jakość spoiwa i jakości wykonania.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#33 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 17:12

A co myślicie o tym zestawie ??? bo cenna ciut niższa parametry te same a już nie 3w1 co jakoś bardziej mnie zadowala bo jak mi sie popsuje plazma to spawarka bedzie ok i tak na odwrót :)
http://www.welds.pl/..._WELDS-128.html
a mozesz mi powiedzieć o co chodzi z tym innym prądem ???

To jest to co podałeś wcześniej tylko w innej budzie MMA TIG przecinarka.
Do spawania aluminium musi być prąd zmienny,urządzenia zaczynają się od 3tyś zł.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia MIG/MAG i oddzielnie przecinarki.
TIG do niczego ci się nie przyda w gospodarstwie a i spawanie jest bardzo trudne.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#34 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 17:41

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy no tak tylko migomat jest bardzo drogi a ja musze sie zmieścic w 2 tys razem z przecinarką :)

#35 Share specjalford

specjalford

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 15:46

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Powiem tak niezastąpione urządzenie do robienia swoich maszyn rolniczych :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share jarucki

jarucki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 22:32

TIG do niczego ci się nie przyda w gospodarstwie a i spawanie jest bardzo trudne.

Spawanie TIGiem jest BANALNIE PROSTE = Niczym lutowanie i nic tego nie przebije!!!!!! żaden MIG MMA NIC!!! jak się raz spróbuje tak już nie będziesz chciał niczym innym spawać, po za tym spaw jest MEGA czysty bym powiedział Idealny!
Powracając to trudności spawania ( nie mówię o smarkaniu i w moim przypadku) to MMA jest najtrudniejsze!
Kolejna sprawa, TIG i MIG strasznie rozgrzewają materiał spawany (nie to co MMA) a wiadomo co za tym idzie!
TIGiem spawasz blaszkę 0,5mm i blachę 20mm ( i grubsze )

mógłbym tak dalej ale czy jest sens? każdy spawa tym co ma pod ręką, jak ktoś nigdy nie spawał TIGiem i nie ma go kto nauczyć, to niech sobie odpuści bo książki to nie praktyka.

W gospodarstwie TIG się przyda....jeżeli ktoś ma do czynienia z Kwasówką lub Nierdzewką to jak najbardziej! ale i do innych normalnych rzeczy :)

TIG RullleSSSss B)

Co do plazmy, kupując takie cacko, należy pamiętać o wydajnej sprężarce z dużym zbiornikiem!!!!

Edytowany przez jarucki, 08 grudzień 2011 - 22:32.

Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...