Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalanie ON Belarusa

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 październik 2013 - 22:03

Spalanie ON Belarusa Od kiedy pług decyduje o spalaniu silnika? Czy z pługiem Fraugde spali więcej g/kWh niż jakby jechał z Rabe werk? Może więc bez pługa nic nie spali :lol:
Cały czas wiedziałem ,ze obciążenie silnika jest jednym z elementów decydujących o zużyciu paliwa.
Poza tym to co Twój Zetor ma wspólnego z tym tematem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spalanie ON Belarusa Dzisiaj, 07:32
  •  

#22 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 22 październik 2013 - 05:32

Spalanie ON Belarusa kazdy plug wytwarza opor i takie zdanie jest wielu osob moi znajomi pozmieniali polskie plugi na zagraniczne o wiekszej szerokosci roboczej do tych samych traktorow i powiedzieli ze jest wielka roznica w uciagu a co za tym idzie spalanie

#23 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 22 październik 2013 - 06:56

Spalanie ON Belarusa Na pewno różnica w oporach pracy pługów różnych marek czy konstrukcji ma wpływ. Polskie pod tym względem to już chyba największy topór.
Policz spalanie ciągnika nie na godzinę ale na hektar. Większy opór to większy poślizg a to znów dłuższy czas pracy czyli spalanie a z tym koszty rosną.
A znów mniejszy opór maszyny takiej samej wydajności to mniejsze obciążenie silnika, czyli znów mniejsze zużycie paliwa. Do pewnego momentu bo po niżej minimalnego zużycia paliwa przez dany ciągnik nie zejdziesz.
Osobiście uważam że liczenia paliwa na godzinę to idiotyzm. Bo sugerując się tym do dzisiaj jeździli byśmy 30-kami. Ważne ile spali przy danej pracy na hektar. Więcej mi to powie niż zużycie godzinowe.

Edytowany przez seweryn20, 22 październik 2013 - 06:58.

KPK Kumurun Team

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 październik 2013 - 07:46

Spalanie ON Belarusa Po pierwsze to nie jest temat o oporach samych pługów
Po drugie to nie jest temat o spalaniu Zetora czy innych marek

W tym temacie poruszona była kwestia spalania samych silników w oparciu o gramy paliwa na kilowatotogodzinę. wszystko inne to są zmienne, zależne od kierowcy.

Osobiście uważam że liczenia paliwa na godzinę to idiotyzm. Bo sugerując się tym do dzisiaj jeździli byśmy 30-kami. Ważne ile spali przy danej pracy na hektar. Więcej mi to powie niż zużycie godzinowe.

Nie sprzeciwiam się temu, choć już sama głębokość pracy maszyny jak i rodzaj gleby przekłada się na różne zużycie paliwa na hektar. Z tego powodu najlepszym przelicznikiem jest określanie spalania w oparciu o obciążenie jednostki napędowej.

Szkoda,że nie da się wyszukać tego typu wykresów dla wszystkich silników stosowanych w ciągnikach
Przykład

Załączone miniaturki

#25 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 22 październik 2013 - 11:29

Spalanie ON Belarusa Tytuł tematu "Spalanie ON Belarusa" W tytule jest zawarta marka ciągnika ale nie przy jakiej pracy i z jakim pługiem (wymagający mniejszej czy większej mocy na odkładnie co np. ma znaczenie porównując obrotówkę z zagonem lub rodzaj odkładnic)
Tak że rodzaj pługa ma znaczenie bo maja różne zapotrzebowanie na moc a co z tym idzie zużycie paliwa. Akurat wątek warty wtrącenia jako mający wpływ.
Temat dotyczy zużycia paliwa przez ruska, przez jeden ciągnik. A tu wpływ będzie miał rodzaj maszyny a nawet marka, rodzaj uprawy (bo np. pługiem uprawia się na trzy sposoby) jej waga, warunki w jakich jest prowadzona uprawa czy nawet stan lub rozmiar ogumienia.
Tak że ogólnie jest OK ale mała uwaga.... posty dotyczące spalania powinny zawierać więcej danych.

Edytowany przez seweryn20, 22 październik 2013 - 11:30.

KPK Kumurun Team

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 październik 2013 - 11:39

Spalanie ON Belarusa Wątek spalania z pługami zwyczajnie umarł, po 3 latach temat został odświeżony postem

Witam
Jak wypada spalanie silników MMZ w porównaniu do Perkinsa i innych zachodnich producentów?

i do niego warto było by się teraz odnosić.
Zgadzam się, że posty powinny zawierać więcej danych, najlepiej jakby były jeszcze wiarygodne.

#27 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 22 październik 2013 - 11:46

Spalanie ON Belarusa He he. No tak daleko w tył nie zabrnąłem. Zwracam honor.
Pewnie że powinny. Chcąc cokolwiek logicznego wyciągnąć trzeba masę danych. Nawet stan techniczny ciągnika jest ważny. Sam na pewno doskonale wiesz ile podniesie spalanie jeden lejący wtrysk lub praca ciągnikiem poza zakresem maksymalnego momentu obrotowego. Prosta sprawa a wpływ ma to ile wciskasz gaz. Ogólnie temat chyba nie do rozwiązania dokładnie. Jedyne co to można się pochwalić i na tym koniec.

Edytowany przez seweryn20, 22 październik 2013 - 11:48.

KPK Kumurun Team

#28 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 22 październik 2013 - 12:08

Spalanie ON Belarusa Ja się ostatni zdziwiłem ile mtz 82 mój pali.. A więc Mtz zalany do pełna przed siewem.Siew pszenicy ozimej agregat 2,5m aktywny rabe+siewnik amazone ziemia 2-3klasa gliniasta i pagórkowata.Pole uprawione na cacy.Zasiane 4,5ha wlane po robocie 35l pod korek.. Dodam że spalania nie chciałem mierzyć tylko pojechałem zasiać znajomemu i zalałem do pełna z kanistra .

#29 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 październik 2013 - 15:27

Spalanie ON Belarusa mój Belarusek 820 z 2008r (6007mth) spala mi teraz 16 litrów na godzinę orki pługiem akpil 350czh na torfie, ale mam pompę do regeneracji..... :(
Wcześniej palił około 7-9 litrów na godzinę orki w tych samych warunkach.
KPK Kumurun Team

#30 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 22 październik 2013 - 16:06

Spalanie ON Belarusa 7-9l/h w orce? Nie wiem co macie za ziemie, nic tylko wynajmować pracowników i niech orzą takim dzień i noc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 22 październik 2013 - 20:45

Spalanie ON Belarusa Te nasze cięgniki to mało palom ,jak stoją w Garażu (słowa teścia) ,a znajomy rolnik mówi tak pali sporo ,a robotę zrobi .
Perkins lubi obroty silnika ,na wysokim gazie .
MTZ jest bardziej stabilny w sile ,na mniejszych obrotach.

Edytowany przez JANCZAK1176, 22 październik 2013 - 20:51.

#32 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 23 październik 2013 - 15:22

Spalanie ON Belarusa Nieprawda z tym Perkinsem. Np w AD3.152 UR max moment obrotowy jest około 1300 obr/min i nie ma potrzeby go wyżej katować. One maja wysokie obroty mocy maksymalnej, co nie znaczy, ze przy tych obrotach są ekonomiczne. Tak jak MTZ - moment obrotowy MAX przy około 1100obr/min w D-240 i przy takich obrotach jest ekonomiczny w użytkowaniu.Mój MTZ ma w instrukcji 195g/KW/h (D-60) i rzeczywiście jest ekonomiczniejszy od d-240. Niestety - kosztem mniejszej mocy maksymalnej (65KM vs 81KM)

Edytowany przez KRISTOFORn, 23 październik 2013 - 15:44.
Cytowanie poprzedniego posta

#33 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 23 październik 2013 - 18:08

Spalanie ON Belarusa MMZ wolnossacy D-243 czy D-240 max moment osiaga przy 1500-1600 rpm natomiast doladowany D245 lub D245.5 przy 1200-1400 RPM ale powiedzmy szczerze kto na takich obrotach pracuje ? Jeszcze na tych 1600 mozna jechac. Co do spalania to MMZ jest dosc oszczednym silnikiem jak na taka technologie i jest ze tak powiem elastyczny bo w lekkiej pracy spali mniej np. prownujac z zetorem lub ursusem , w ciezkiej wezmie wiecej ale u siebie nigdy nie spalil mi wiecej jak 10l/h . Na 40 litrach on udaje mi sie zaorac 3ha na ziemi 3-4 kl. z plugiem 4*35 , czy i ile z tych 40-stu litrow zostaje nie powiem dokładnie , bo wiadomo jak sie potem leje z karnistrów to czasem jest mniej, czasem wiecej o te 2 litry . A co do spru o rodzaj pługa to oczywiscie ze ma znaczenie , w zachodach lemiesze leżą a w naszych jak jest kazdy widzi.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#34 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 24 październik 2013 - 09:50

Spalanie ON Belarusa mądrego przyjemnie posłuchać ,,,zgoda w 100% wypowiedzi

#35 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 24 październik 2013 - 12:36

Spalanie ON Belarusa Ja pracuję na takich właśnie obrotach MTZ-tem. Opryski - wałek na 1000obr i wyższy bieg. Orka - bez spinania się, transport - też z umiarem. To nie znaczy , ze ZAWSZE na takich obrotach, ale sie staram. Od czasu, jak zaorałem Perkinsem 1ha na 2000obr i 1ha na 1600-1700. Różnica była, i to mierzalna.

#36 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 24 październik 2013 - 19:55

Spalanie ON Belarusa no zgodze sie z Toba kolego ze w niektorych pracach mozna sobie "pyrkolic" jak np. oprysk gdzie ciagnik ma lekko. A co do tego jak orales perkinsem to wyzej ktos wykres wrzucil i wszystko widac jakie jest spalanie przy konkretnych obrotach i ten wykres tyczy sie do wszystkich silnikow spalinowych . Trzeba znalesc sobie taki kompromis a zeby nie mulic silnika i nie piłować ile wejdzie , po to jest skrzynia biegów , dobrac odpowiednie przelozenie i jazda :)

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#37 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 19:45

Spalanie ON Belarusa witam, dam przykład na moim 820 i ihc845xl te same zestawy ta sama ilość kursów 820=40l 845=60 reszta co woziła nie chciała uwierzyć ale tankowane przy wszystkich

#38 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 21:05

Spalanie ON Belarusa noo widzisz . Jednak to nie puste slowa ze MMZ jest oszczedniejszy na tle innych marek :)

#39 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 03 listopad 2013 - 20:51

Spalanie ON Belarusa ja jutro swojego sprawdze dokładnie, mam akurat łady kawałek 1,5 ha dość długi i zobaczymy ile wyjdzie spalanie :)
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 23:10

Spalanie ON Belarusa sprawdzaj i daj znac :) sam jestem ciekaw co wyjdzie :) A Twoj jest turbo :)

Dodaj odpowiedź