Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalanie ON Belarusa

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzesiekkk

grzesiekkk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 20:37

Spalanie ON Belarusa Witam. Jako ze częśc osób przymierza się do nabycia tego ciągnika,między innymi i ja, proponuje taki temat jak w tytule.Chetnie dowiedziałbym sie ile taki np. belarus 820 z cztero skibowym płógiem spali paliwa na hektar,lub na motogodzine .Mile widziane tez wypowiedzi ile spala w pracy z innymi maszynami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spalanie ON Belarusa Dzisiaj, 23:59
  •  

#2 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2010 - 21:20

Spalanie ON Belarusa Zależy czy kierowca duża czy mała piz*a :unsure:
Ogólnie rzecz ujmując Pronar 82tsa to nie 820, ale jak się postarasz to też 17 litrów Ci na godzine wypije, jak się starasz w miare ekologicznie jezdzic to się mieścisz w 10 litrach, mowa oczywiście o obciązeniu zbliżonym do orki. Ale w zalezności od tego jakie masz gleby to w 13l/ha powinieneś się zmieścić w orce.

#3 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 05 listopad 2010 - 21:59

Spalanie ON Belarusa ja mam ruska 82 z 96 roku to w turze spala ok 4-5 litrow na godzine przy zmiennych obrotach silnika a w orce to podobnie jak kolega pisał.

#4 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 22:40

Spalanie ON Belarusa 17 litrów na godzinę przy orce?? :P :unsure: No dajcie spokój. Ja Pronarem 82A 2001 rok, silnik taki jak w Belarusie 820, w głębokiej orce i pługu 5x35 spali 8-10 litrów na godzinę, a hektar oram 55 min do godziny w zależności od pola, a ziemia to 1 klasa ;[
Chłop ze wsi

#5 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 05 listopad 2010 - 22:53

Spalanie ON Belarusa Zużycie paliwa można sobie samemu wyliczyć,każdy silnik starszej generacji na pompach wtryskowych sekcyjnych i rozdzielaczowych potrzebuje od 238-250 gramów paliwa na kilowatogodznę. przeważnie w opisach silnika jest to podane i dla przykładu mamy silnik o mocy 80 KW.i jednostkowe zużycie jest 238 gram.daje wynik 19040 gram.(19kg czyli prawie 19 litrów gdyż paliwo jest lżejsze)jest to 100% mocy czyli praktycznie nie możliwe przeważnie wykożystuje się moc 75%(orka)co daje nam 13,3kg. jeżeli zaś wykożystasz 20%mocy silnika zużycie wyniesie 3,8kg i to wszystko w tym temacie. a tak na marginesie to moc w silniku bierze się z paliwa a nie z powietrza czyli im bardziej ciśniesz tym więcej pali

#6 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 22:54

Spalanie ON Belarusa no wlasnie bez przesady 8-11 litrow przy 4 skibach.

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 23:09

Spalanie ON Belarusa Co do tak niskich gramów 238-250??to bym się nie zgodził.

Mam przed sobą top Technika 04/2010 i jest tam test Farmera F 9258 Te i Farmtrac 690DT.

Farmer ma silnik JD 86km i ma tak

Nominalne 364g/kWh

Przy mocy max 329g/kWh

Minimalnie300 g/kWh

A Farmtrac88km silnik Perkins to;

Nominalnie 336g/kWh

Przy mocy max 291g/kWh

Minimalnie 286g/kWh

A osobiście uważam że takie gadanie ile spali to można między bajki włożyć.Bo raz spali 10 a raz 17litrów, a zależy to od bardzo wielu czynników,na które nie mamy najmniejszego wpływu.

Ja zawsze mówię tak;ILE WLEJESZ TYLE SPALI.

I JESZCZE NIGDY SIĘ NIE POMYLIŁEM

#8 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 05 listopad 2010 - 23:27

Spalanie ON Belarusa Kolego tomek73 gdy być czytał uważnie i ze zrozumieniem to byś się zgodził przeciesz po chińsku nie piszę napisałem silniki starszej generacji a ty wyskakujesz z nowym i jeszcze w dodatku JD które mają zapewne najwiękrze jednostkowe zużycie. weż książkę do ręki i poczytaj a nie od razu protestujesz. i nigdy nie mów nigdy bo jeszcze na pewno się pomylisz i to nie raz. ale bez urazy Pozdrawiam

#9 Share LukiIngenieur

LukiIngenieur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 23:29

Spalanie ON Belarusa Ja mam pytanie ile spalacie litrów rocznie ciągnikiem na hektar? i jaka to jest część kosztów? Z własnego doświadczenia widzę, że na naszym gospodarstwie 10ha 200l ropy jest różnicy rocznie co zależy od warunków itp. Dodam że w tym roku zetor 10011 spalił 90 litrów na 5ha orki w jednym kawałku w czasie 10h. Pług unia grudziądz 4-skibowy. Zastanawiam się czy on poprostu tak dużo pali czy koś kłamie odnośnie spalania.

#10 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 05 listopad 2010 - 23:51

Spalanie ON Belarusa Unia zagonowy/jedno belkowy ma ustawioną słupice na lepsze kruszenie przez to ciężko idzie. Belarus niedużo spali jeżeli się nie podpina do niego przydużych narzędzi, z przydużymi też sobie poradzi, ale łyknie swoje tzn.jak przeciążony silnik. A jak ktoś umie dobrać właściwie sprzęcik i nie szkoda mu katować około 1500obr/min wału korbowego to spali bardzo mało, a że wały MTZ ma nie złe, to trocha się tak pokręci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 06 listopad 2010 - 08:45

Spalanie ON Belarusa Z tego co ja sie orientuje to ogólnie silniki MMZ mało pala. Dla przykłady podam ze kolega mieszkający niedaleko mnie orze pronarem 82TSA i ciąga nim pług unia TUR to na pełnym zbiorniku położył 7,5ha, to jest chyba 120 l zbiornik. I jeszcze było troche paliwa. Według mnie to super wynik. Dla mnie nie możliwy do osiągniecia.
podstawowa sprawa to warunki na polu, klasa ziemi oraz głebokość orania. Jego zimie to głownie 4 i 5 klasa. I nie orze za głeboko.
Dla przykładu podam że ja np. orząc zetorem 8540 to sukov junio roto. Licze średnio od 20 do 30 litrów ON na hektar. Z tym że mam 2 i 3 klase gdzie praktycznie w wiekszosci wszystko urośnie i moja orka to 30cm z miara wręku. I w moim przypadku nie realne zaorać 5 hektarów na zbiorniku czyli 100 l.
W poniedziałek byłem u znajomego we wsi obok no i patrze orze. Więc idę zobaczyć. Musielibyście to widać. Ziemia czarna jak smoła. Orka 35cm tylko i wyłącznie 1 klasa, (hodueje tylko warzywa). Smród zetora było czuć jak był 20 metrów ode mnie. 7211 biedak nie mógł utargać Niemayera (czy jakos tak) 3x30cm. Mój sąsiad fruwa dosłownie po polu takim zestawe. A tam boże. już z daleka widziałem że koło idące po nie zaoranym praktycznie nie dotyka ziemi!! A sprzodu ma jeszcze 100kg dodatkowych obciążników. Pytam sie go jakie spalanie na hektar. Powiedział że orze 3 i 4 polową, zależy czy ciągnik może uciągnąć. Raczej wolno chyba (chociaż nie mam takiego zetora wiec nie wiem). I na hektar spala średnio 40L ON. Zatkało mnie jak to usłyszałem.
Także jeszcze raz powiem ziemia, ziemia i jeszcze raz ziemia. No i głebokość orki. Tylko to.
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#12 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 06 listopad 2010 - 09:06

Spalanie ON Belarusa dokładnie
ja w tym roku pod pszenżyto orałem na jakieś 20 cm i było wilgotno. Forterra 10641 i kvernelan ab 100 4 korpusowy i wynik ok 12-13 l na ha. Ale już na zimowych orkach więcej pociągną o kilka litrów :P

#13 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 09:20

Spalanie ON Belarusa właśnie hektar hektarowi nie równy zależy od ilości uwroci,czy jakies słupy,drzewa do mijania są,czy pole nie klinowe.Ja mam taki ha w 4 kawałkach to 3,5godz orze :P a mam inny 5ha i orze ok 8 godz i spalam ok 60l zetorem 4340 i 3skibami

#14 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 25 listopad 2010 - 21:09

Spalanie ON Belarusa a moj mtz w 4 skibach pali 15 ale nigdy nie ma lekko bo głeboko odwracam

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 listopad 2010 - 00:17

Spalanie ON Belarusa Nie zgadzam się ze sposobem obliczenia zużycia paliwa polegającym na pomnożeniu zużycia jednostkowego podanego przez producenta przez moc aktualną obciążenia ciągnika tak jak to podał Mercedes250d. Zużycie paliwa podane jako jednostkowe jest podawane przy obciążeniu, które daje najniższe jednostkowe zużycie paliwa. Najczęściej jest to ok. 90% mocy max.. Jeżeli obciążenie maleje to jednostkowe zużycie paliwa rośnie. Poniżej podaje orientacyjne dane dla ciągnika Ursus 1134 (za wynikami badań przeprowadzonymi przez Katedrę Maszyn Rolniczych i Leśnych SGGW).
258,9 g/kWh (wg producenta)
65 kW - ok. 260 g/kWh (90% mocy max.)
60 kW - ok. 245-260 g/kWh (83% mocy max.)
50 kW - ok. 265-285 g/kWh (69% mocy max.)
40 kW - ok. 275-315 g/kWh (55% mocy max.)
30 kW - ok. 315-345 g/kWh (42% mocy max.)
20 kW - ok. 370-425 g/kWh (28% mocy max.)
10 kW - ok. 580-700 g/kWh (14% mocy max.)
Wartości wyższe podaje dla obrotów max, a niższe dla obrotów silnika kiedy obroty WOM wynoszą 540 na minutę. Dla innych ciągników będzie bardzo podobnie.

#16 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 19 październik 2013 - 19:23

Spalanie ON Belarusa Witam
Jak wypada spalanie silników MMZ w porównaniu do Perkinsa i innych zachodnich producentów?

#17 Share Bartek246813579

Bartek246813579

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 19 październik 2013 - 20:39

Spalanie ON Belarusa pije jak smok ale idzie jak pocisk :D

#18 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 21 październik 2013 - 21:01

Spalanie ON Belarusa duzo zalezy tez od pługów,

#19 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 21 październik 2013 - 21:28

Spalanie ON Belarusa Na spalanie może składać się tyle czynników, że długo by opowiadać.

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 21 październik 2013 - 21:41

Spalanie ON Belarusa pługi podstawowa sprawa do spalania , zetor 7245 z polska 3 ledwo chodzil a teraz z frauge 3x45 zajwania tylko swist ....

Dodaj odpowiedź