Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prędkoś wykonywania oprysku

88 odpowiedzi na ten temat

#41 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 07 maj 2011 - 13:04

Prędkoś wykonywania oprysku 300l/ha to już chyba podlewasz rośliny w polu ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prędkoś wykonywania oprysku Dzisiaj, 00:22
  •  

#42 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 maj 2011 - 15:07

Prędkoś wykonywania oprysku Tak masz rację 300 litrów to z roślin już ciecz robocza ścieka i niepotrzebnie zużywam tyle wody, tylko nie wiem czemu na większości śor zalecana ilośc wody to 200-300l/ha do nawet 400l.

Najlepiej ustawic opryskiwacz na 150l i ganiac z nim po polu z 15km/h szczególnie ze starym rzemieślniczym opryskiwaczem wtedy jakośc zabiegu będzie napewno zadowalająca, a przy tym zaoszczędzimy czas i wodę.

#43 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 07 maj 2011 - 18:20

Prędkoś wykonywania oprysku ja jeżdżę 5,5-6km/h ciśnienie 2-2,5 atm. Wychodzi mi 220l/ha i to wystarczy na większość śor. Oczywiście grzybowe w ziemniaku nawet 400 a ogórku 500-600l ale to już ciśnieniem reguluję a nie prędkością. Szybciej ciężko przy belce 20 metrowej

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 07 maj 2011 - 18:45

Prędkoś wykonywania oprysku no tak więc zalałem 300l wlałem 2l chwastoxu turbo i jazda 2 bieg 1400obrotów i po przejechaniu o,5h zorientowałem się ,że jest pusty zbiornik miałem zle ustawione cisnienie wróciłem nalałem znowu 300l i dokończyłem pole ustawiłem cinianie na 3 atmosfery i zrobiłem 1h na ziorniku pozniej już tak reszte hektarów tylko martwi mnie to czy ten pierwszy oprsyk nie upali mi zboża zbiornik 300l na 0,5 h 2l chwastoxu jak myślicie zaszkodzi ? to był moj pierwszy oprysk w zyciu :) opryskiwacz trochę tandetny nie ma zaworów do zakręcania dysz i jak mi zabraknie 5 m to muszę jechać drugi raz po tym samym chyba coś nie tak z tym oprsykiwaczem może można założyć coś takiego żeby zakręcać bo bokach lanse i wtedy bedzie brał przykładowo 6m a nie 10 m ?

#45 Share piotrekpsp3

piotrekpsp3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 maj 2011 - 18:47

Prędkoś wykonywania oprysku Mam ciągnik 3512 i kupiłem nowy opryskiwacz 300l lance 10m. Jaki bieg,jakie ciśnienie i jakie obroty trzeba mieć aby 300 l starczyło na ha.

#46 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 07 maj 2011 - 19:08

Prędkoś wykonywania oprysku teraz jak ustawiłem to jest ok cinienie na 3 bieg 2 prędkość 1400 mth wychodzi około 300 zawsze możesz trochę przyśpieszyć lub zwolnić

#47 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 07 maj 2011 - 20:07

Prędkoś wykonywania oprysku co wy instrukcji nie macie? Zobaczcie jaki kolor ma dysza. Na google jest pełno tabel jaki wydatek cieczy ma konkretny rozpylacz.
@milinkovic co to za opryskiwacz co sekcji nie ma? A do czego rozwadniacz jest podłączony. Każdy musi mieć sekcje bo inaczej przeglądu nie przejdzie. Przecież możesz pół belki wyłączyć a pewnie i 1/4. Po za tym jak nowy kupiłeś to pewnie jest tabela w instrukcji. Wystarczy przeczytać

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2011 - 20:32

no tak więc zalałem 300l wlałem 2l chwastoxu turbo i jazda 2 bieg 1400obrotów i po przejechaniu o,5h zorientowałem się ,że jest pusty zbiornik miałem zle ustawione cisnienie wróciłem nalałem znowu 300l i dokończyłem pole ustawiłem cinianie na 3 atmosfery i zrobiłem 1h na ziorniku pozniej już tak reszte hektarów tylko martwi mnie to czy ten pierwszy oprsyk nie upali mi zboża zbiornik 300l na 0,5 h 2l chwastoxu jak myślicie zaszkodzi ? to był moj pierwszy oprysk w zyciu :) opryskiwacz trochę tandetny nie ma zaworów do zakręcania dysz i jak mi zabraknie 5 m to muszę jechać drugi raz po tym samym chyba coś nie tak z tym oprsykiwaczem może można założyć coś takiego żeby zakręcać bo bokach lanse i wtedy bedzie brał przykładowo 6m a nie 10 m ?

No jeszcze powiedz że ten opryskiwacz nie ma przeglądu a Ty nie masz uprawnień :lol: Jak nie jestes pewien jak jest ustawiony opryskiwacz i nie masz wprawy żeby wyrególować w polu to się wlewa samej wody i robi próbę, masz szczęscie że to nie były np. buraki bo by była wtedy jazda :D bo zbożu to może i nic nie będzie.

Edytowany przez MAT912, 07 maj 2011 - 20:45.

#49 Share farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 07 maj 2011 - 20:37

Prędkoś wykonywania oprysku W moim sprzętem takie parametry mam : ursus c-360 3p bieg 4 obroty do 10tys opryskiwacz heros 600l lanca 12m cisnienie do 3atm dysze 03 niebieskie
Obroty oczywiście 1tyś więc sie wyjasnilo ze to nie f-16 :)

Edytowany przez farmkam, 17 maj 2011 - 20:55.

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2011 - 20:49

Prędkoś wykonywania oprysku Obroty 10 tys to Ty masz chyba SAMOLOT F - 16 a nie URSUSA 360-3P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share piotrekpsp3

piotrekpsp3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 maj 2011 - 07:11

Prędkoś wykonywania oprysku Mam ciągnik 3512 i kupiłem nowy opryskiwacz 300l lance 10m. Jaki bieg,jakie ciśnienie i jakie obroty trzeba mieć aby 300 l starczyło na ha. Pilnie prosze o pomoc. Dzięki z góry

#52 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 08 maj 2011 - 07:25

Prędkoś wykonywania oprysku Kolego tak prosto wlej 300 l wody, wyjedz na pole i opryskaj próbnie na ile Ci wyjdzie. I ocenisz czy za mało czy za dużo i albo zmniejszysz/zwiększysz - ciśnienie/prędkość.

Nie pisze o kalibracji bo i tak część nie zrozumie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#53 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 08 maj 2011 - 07:53

Prędkoś wykonywania oprysku kalibracja to podstawa i nie trzeba mieć tytułów żeby to zrozumieć. To jest chemia i jak ktoś tego nie może zrozumieć to nie powinien brać się za opryski.Każdy na pamięć zna jak ma ustawić opryskiwacz a wystarczy że po jakimś czasie końcówki się zużyją i już jest problem bo coś nie tak z opryskiwaczem.

#54 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 08 maj 2011 - 07:59

Prędkoś wykonywania oprysku Jak czytam niektóre posty to jestem wprost pewien że cześć sobie nie poradzi z kalibracją.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#55 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 08 maj 2011 - 08:06

Prędkoś wykonywania oprysku http://allegro.pl/op...1581660506.html taki kupiłem i juz wiem teraz gdzie można zamknąć sekcję przy beczce hehe a ja szukałem przy lansach :) słuchajcie wczoraj w nocy była ulewa co z oprsykiem bedzie ?

#56 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 08 maj 2011 - 08:15

Prędkoś wykonywania oprysku C-360,bieg IV szosowy,obr. 1400/min,jakieś 250l/h,ciśnienie około 3-4 bar,szerokość 12m.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#57 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 08 maj 2011 - 09:03

Mam ciągnik 3512 i kupiłem nowy opryskiwacz 300l lance 10m. Jaki bieg,jakie ciśnienie i jakie obroty trzeba mieć aby 300 l starczyło na ha. Pilnie prosze o pomoc. Dzięki z góry

Mam taki zestaw i tak: obroty 1500-1700, bieg 1H (pierwszy szosowy), ciśnienie 3 bary (atmosfery, 0,3 MPa), powinno wychodzić ok. 270- 280 litrów na ha.

#58 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 08 maj 2011 - 09:49

Prędkoś wykonywania oprysku wy chcielibyści żeby podać gotową instrukcję jakim biegiem, jakie obroty i ciśnienie, a może by tak samemu nalać wody do opryskiwacza i wybrać kawałek równy np. 0,5ha czy 1ha i pryskać samą wodą 2-3 razy aż dojdzie się do określonego wydatku na ha.
hoduję króliki

#59 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 08 maj 2011 - 12:09

Prędkoś wykonywania oprysku Nie szkoda paliwa na takie kombinacje??
Są tańsze i mniej czasochłonne sposoby, instrukcja obsługi się kłania...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 08 maj 2011 - 13:10

Prędkoś wykonywania oprysku Co ci to przeszkadza że ktoś poda "instrukcje" oprysku jak to powiedziałeś?
U mnie C 360 /IIIbieg/1400obrotów/300litrów

Dodaj odpowiedź