S-Piotr

Prędkoś wykonywania oprysku

Polecane posty

S-Piotr    58

Z jaką prędkością wykonujecie opryski. A zwłaszcza z opryskiwaczem ciąganym.?


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Chyba z taka sama jak zawieszanym im wolniej tym lepiej ale mniejsza wydajnośc jak masz czas bez ograniczen to polecam jak najwolniej :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Konkretnie proszę w cyfrach ?


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maceo    0

Dam ci wzor z którego obliczysz sobie prędkość V=q*n*600 podzielić przez Q*s małe q to średni wydatek jednego rozpylacza w litrach/min n-liczba rozpylaczy s-szer. belki polowej w metrach Q-wydatek cieczy w litrach/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Ja doskonale znam wzory pytam o praktyczną prędkość np C360 II bieg 1600obr =5km/h z taką jeżdżę po polu,lub ja to jeżdżę tylko 7/km bo przy 10/km oberwałem lancę.Oczekuję takich życiowych wypowiedzi


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Szerokość belki 12 metrów, dysza pałskostrumieniowa co 50 cm, Ursus C 330 4 bieg, 1800 obr, ciśnienie 3 atm, wydajność pompy 120 litrów, dysza żółta(0,2)dawka idealnie 200 litrów na hektar. Wolno bo wolno, ale dokładnie i bez zbędnych ruchów belki przód-tył :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzrzesiek    5

Kurcze to z moim opryskiwaczem jest coś nie tak... Jeżdżę C-360 na III tak 1500-1600 obr. i na ha wychodzi mi jakieś 180 l. Dysze 0,2. Może to za szybko ale zawsze tak jeżdżę i raczej jest dobrze na polu chwastów nie ma :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

6 km/h pryskałem kiedyś 8 km/h, ale w gęstym łanie twierdziłem że oprysk nie dociera do wszystkich roślin w niższych partiach.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

c-360 3 bieg 1600 obr ok 250l/ha

u mnie c360 3p 1500obr, III szosowa, ciśnienie 3,8, wychodzi 250l/ha, dysze niebieskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

pryskac powinno się z prędkością ok 5 - 7 km/h, Najnowszymi opryskiwaczami ponoć można sporo szybciej. Ja 360 pryskam na 3 biegu i okolo 7 km/h, Fungicydami planuję jechać jak bedzie duże zboże i rzepak ok 6 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Ja jeździłem 5km z zawieszanym dysze dwustrumieniowe fioletowe 2,5at 250l/ha


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

T25 jeżdże 3 biegiem 2000 obrotów rozpylacze niebieskie i wychodzi mi 300 litrów na 90 arów :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

pryskam ciągnikiem belarus 920 z prędkością 7 km\h i ciśnienie 3 atm dysze niebieskie 03 wychodzi 200l na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

jakim opryskiwaczem te 12km/h ?


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

C-360 4 szosowa 200-230 litrów na 1ha 1400-1500obr.min około 3bar jak dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj