przemal_1989

Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo

Polecane posty

Agrotron155    62

DF Agrofarm 420GS Profi Line: z regulacją czułości reversu 5 pozycyjną, dwoma półbiegami na każdym biegu, podnośnik 6,2t daszek szklany + klima, wszystkie dodatkowe światełka, EHR, złącza hydrauliczne sterowane elektronicznie, 4 prędkości wałka, siedzenie pnełmatyczne, koła 420/70r24 480/70r34, wyższa kabina niż w zwykłym GS o około 10cm, CBM, 3 zaczepy, cena to 155tys netto coś podobnego ale TTV to około 200tys zł netto sam kupuję jednak zwykłego GS w pełnej obcji dodatków za 137netto.

poprawka on ma 3 biegi załączane pod obciążeniem bo 2 to ma gs... bo w gs masz 40/40 czyli 5 przełóżeń 2 półbiegi i 4 zakresy to daje nam 40 biegów, a w tamtym są po 3 półbiegi 4 zakresy i 5 przełożeń co daje 60 biegów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

tak taki jak ten w RAJGRÓD tylko opony minimalnie mniejsze i cena dużó mniejsza bo nawet za 137netto by poszedł ale jeszcze tydzień czeka na placu na przedni tuz i wom i jest już zadatkowany u mojego kumpla z tymi żółwiami kolego to poprost nie ma co się chwalić ile ich jest tylko pisać tak jak jest w wersji gs jest stkrzynia 40x40 z jednym półbiegiem na każdym biegu bo: zapalam ciągnik daję na np. 1 bieg jadąc naciskam na dolny przycisk na dźwigni zmiany biegów i tylko raz zwolnię czyli jeden żółw półbieg jak kto woli a w Profi line mam 60x60 i dwa półbiegi na każdym biegu zapalam daję np. 1 bieg jadę naciskam dolny przycisk 1 raz mam pierwszy półbieg i drugi raz i mam drugi półbieg a ten co jechałem to pełna jedynka trzy półbiegi to ma JD seri R a ludzie to tylko dodają ile to tych półbiegów jest przecierz mam agroplusa z 45x45 i też mam tylko dwa półbiegi pełny bieg i dwa półbiegi na każdym biegu pozdrowionka w razie chęci zakupu DF lub SAME MOŻNA równierz kontaktować się ze mną lub z kolegą delerem zapewniam naprawde dobrą cenę. Jest 40 i 60 przełożeń ale nie koniecznie liczy się pełny bieg jako pełny a nie półbieg. Ta cena z Rajgrodu to na dzieńdobry 8tys wyższa.

 

PS. Przełożeń ma tyle ile kolega napisał 40 i 60 a prawidłowe omówienie przeżucania jest po mojej stronie półbieg jeden a w drugim dwa półbiegi bo pełny bieg to nie to co połówka hih ale w każdym razie z jednego i drugiego wychodzi to samo więc zgoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Rozumiem o co tobie chodzi z tymi biegami ale jesteś w błędzie: np. samochód ma 5 biegów do przodu ale tylko 4 razy możesz zmienić z jedynki do piątki. A wracając do ciągników to jest tak DF Agrofarm ma 2 półbiegi, DF Agrofarm ProfiLine ma 3 półbiegi JD 5R ma 4 półbiegi a MF serii 6400 ma 6 półbiegów.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

kolega wyżej dobrze to ujął bo przecież na każdym biegu w agrofarmie gs po włączeniu biegu mamy już wybrany jeden z dwóch dostępnych półbiegów no bo inaczej nie może być... to tak jakby powiedzieć że samochód po wrzuceniu biegu ma go o jeden mniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

w samochodzie z 5 biegami jak wrzucę 1 bieg to pierwszy bieg i będzie ich 5 a jak będzie miał jeden półbieg to łącznie będzie 10 przełożeń 5 pełnych biegów i 5 połówek zwalniających np. o 16% i to daje 10 przełorzeń i nie ma bata na to jeżeli GS którykolwiek miał dwa półbiegi to ja na świętego startuję ma jeden półbieg na każdym biegu a jeżeli się mylę to niech się każdy przejedzie da tą 1 i zobaczy czy on 2 razy zwolni bo narazie takiego GS z Fabryki nie wypuścili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Półbieg- co to w ogóle za określenie :lol:

Gs ma 2 stopnie przełączane pod obciążeniem

ProfiLine ma 3 stopnie przełączane pod obciążeniem

 

Jeden stopień to mamy na sprzęgle- włącz/rozłącz napęd;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

w samochodzie z 5 biegami jak wrzucę 1 bieg to pierwszy bieg i będzie ich 5 a jak będzie miał jeden półbieg to łącznie będzie 10 przełożeń 5 pełnych biegów i 5 połówek zwalniających np. o 16% i to daje 10 przełorzeń i nie ma bata na to jeżeli GS którykolwiek miał dwa półbiegi to ja na świętego startuję ma jeden półbieg na każdym biegu a jeżeli się mylę to niech się każdy przejedzie da tą 1 i zobaczy czy on 2 razy zwolni bo narazie takiego GS z Fabryki nie wypuścili

Po pierwsze: jak wrzucisz w samochodzie 1 bieg to do zmiany zostanie ci 4 a nie 5 biegów (skrzynia 5 biegów do przodu).

Po drugie: jak masz 2 stopnie pod obciążeniem, to znaczy że możesz bez użycia sprzęgła jechać na dwóch różnych przełożeniach.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

DF podaje tak jak mówicie a rację ma LowRider bo dwa stopnie pod obciążeniem i 3 stopnie pod obciążeniem to ok ale tak jak mi kolega próbował wcisnąć że dwa półbiegi na każdym biegu i trzy półbiegi na każdym biegu to nie miał racji bo ja włączyłem tą 1 i był tylko jeden półbieg a w drugim były dwa półbiegi ale faktycznie stopnie pod obciążeniem są 2 i 3 bo jedne to pełen bieg a po przełączeniu mamy wzmocniony moment obrotowy przez zwolnienie o 16% i koniec dwa stopnie pod obciążeniem ale z nazwy jeden póbieg i jeden pełny bieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

No przecież @LowRider pisał o tym co ja. Tylko ubrał w inne słowa. Półbieg pod obciążeniem i stopień pod obciążeniem to to samo, ludzie używają nazw zamiennych.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

@Krzysiu tu chodzi o to że możesz jechać albo szybszym półbiegiem albo wolniejszym na danym biegu (w wersji gs) tzn że ma 2 półbiegi a w profiline na danym biegu możesz jechać wolnym, średnim lub najszybszym z dostępnych półbiegów czyli jest ich 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

polowki, czy tez polbiegi sie wziely z ciezarowek, czyli biegi w ktorych nie musimy wachlowac drazkiem tylko przyciskiem zmieniamy przelozenie, ale trzeba do tego uzyc sprzegla.

 

gdy byl jeden przelaczany bieg pod obciazeniem mowilo sie polbieg, pozniej ze ciagnik ma np. 2 badz 3 polbiegi (tutaj juz paradoks w nazwie, jak moj przedmowca zauwazyl) i w miare to funkcjonowalo - tzn. wszyscy wiedzieli o co chodzi.

 

problem sie zrobil gdy producenci zaczeli stosowac wiecej biegow zmienianych pod obciazeniem niz tych zmienianych z uzyciem sprzegla i zwykle biegi zaczeli nazywac grupami biegow, a te pod obciazeniem dopiero biegami. zeby bylo ciekawiej ciagnik jest wyposazony w reduktor, czasem nie tylko 1 stopniowy, tu producenci wprowadzili zakresy grup biegow itp. bzdury, na dodatek kazdy inaczej to nazywal, dodali okreslenia cyfrowo-literowo-znaczkowe i sie zrobil burdel ;)

 

wcale sie nie dziwie, ze niektórzy sie gubia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Jeszcze napiszcie, że jest coś takiego jak trzecia połówka ;) Może jeszcze mniejsza połowa i większa? Stek bzdur...

tak jak kolega wyżej napisał nazwa półbieg wzięła się z języka potocznego... a poprawnie mówi się na to biegi zmieniane pod obciążeniem np w sdf skrzynia biegów wyposażona w biegi zmieniane pod obciążeniem nazywa się powershift, bynajmniej w modelu który mam. I w instrukcji jest napisane że mam do dyspozycji 4 biegi zmieniane pod obciążeniem czyli potocznie mówiąc 4 półbiegi.... i niech mi ktoś powie teraz że jest mądzrejszy od konstruktora i powie mi że mam 3 półbiegi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Zgadza się...


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

A ja mam 5 połówek, jedna w schowku, a przepraszam to nie połówka tylko 0,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

A jam mam pytanie odnośnie tych ciągników serii TTV, CONTINUO, VRT mianowicie jakie funkcje zawiera ten podłokietnik. Zielony to od podnośnika a reszta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Czerwone to do jazdy (oraz napęd i blokada), żółte to WOM-y.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

To wiem ale czy w tym podłokietniku jest guzik, klawisz od półbiegów czy to tylko w dźwigni od zmiany biegów występuje? Chodzi o wersjie PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jest na podłokietniku i na gałce.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Do Dyny to mu jeszcze "trochę" brakuje. :D


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj