Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 09 listopad 2010 - 20:24

TTV to przekładnia bezstopniowa a Profi-Line to z biegami pod obciązeniem

to akurat wiem...
chodziło mi o cene (ile jeden od drugiego droższy)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo Dzisiaj, 20:24
  •  

#22 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 listopad 2010 - 20:12

Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo http://www.deutz-fahr.com/agrofarmttv/
http://www.lamborghi...tors.com/r4vrt/
http://www.same-trac...ilver3continuo/
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#23 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 18:29

Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo o ile się orientuje to agrofarmy mają regulację czułości rewersu więc nie powinno być problemu ze zmianą kierunku jazdy:)

#24 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 27 listopad 2010 - 21:13

Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo mi sie te ciągniki bardzo spodobały:)
zobaczymy może ktoś na af niedługo bedzie miał takiego:)

#25 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 12:27

Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo DF Agrofarm 420GS Profi Line: z regulacją czułości reversu 5 pozycyjną, dwoma półbiegami na każdym biegu, podnośnik 6,2t daszek szklany + klima, wszystkie dodatkowe światełka, EHR, złącza hydrauliczne sterowane elektronicznie, 4 prędkości wałka, siedzenie pnełmatyczne, koła 420/70r24 480/70r34, wyższa kabina niż w zwykłym GS o około 10cm, CBM, 3 zaczepy, cena to 155tys netto coś podobnego ale TTV to około 200tys zł netto sam kupuję jednak zwykłego GS w pełnej obcji dodatków za 137netto.

#26 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 13:05

Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo @krzysiu taki sam jak ten???

http://allegro.pl/de...1340950590.html

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#27 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 22:01

DF Agrofarm 420GS Profi Line: z regulacją czułości reversu 5 pozycyjną, dwoma półbiegami na każdym biegu, podnośnik 6,2t daszek szklany + klima, wszystkie dodatkowe światełka, EHR, złącza hydrauliczne sterowane elektronicznie, 4 prędkości wałka, siedzenie pnełmatyczne, koła 420/70r24 480/70r34, wyższa kabina niż w zwykłym GS o około 10cm, CBM, 3 zaczepy, cena to 155tys netto coś podobnego ale TTV to około 200tys zł netto sam kupuję jednak zwykłego GS w pełnej obcji dodatków za 137netto.

poprawka on ma 3 biegi załączane pod obciążeniem bo 2 to ma gs... bo w gs masz 40/40 czyli 5 przełóżeń 2 półbiegi i 4 zakresy to daje nam 40 biegów, a w tamtym są po 3 półbiegi 4 zakresy i 5 przełożeń co daje 60 biegów....

#28 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 10:48

Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo tak taki jak ten w RAJGRÓD tylko opony minimalnie mniejsze i cena dużó mniejsza bo nawet za 137netto by poszedł ale jeszcze tydzień czeka na placu na przedni tuz i wom i jest już zadatkowany u mojego kumpla z tymi żółwiami kolego to poprost nie ma co się chwalić ile ich jest tylko pisać tak jak jest w wersji gs jest stkrzynia 40x40 z jednym półbiegiem na każdym biegu bo: zapalam ciągnik daję na np. 1 bieg jadąc naciskam na dolny przycisk na dźwigni zmiany biegów i tylko raz zwolnię czyli jeden żółw półbieg jak kto woli a w Profi line mam 60x60 i dwa półbiegi na każdym biegu zapalam daję np. 1 bieg jadę naciskam dolny przycisk 1 raz mam pierwszy półbieg i drugi raz i mam drugi półbieg a ten co jechałem to pełna jedynka trzy półbiegi to ma JD seri R a ludzie to tylko dodają ile to tych półbiegów jest przecierz mam agroplusa z 45x45 i też mam tylko dwa półbiegi pełny bieg i dwa półbiegi na każdym biegu pozdrowionka w razie chęci zakupu DF lub SAME MOŻNA równierz kontaktować się ze mną lub z kolegą delerem zapewniam naprawde dobrą cenę. Jest 40 i 60 przełożeń ale nie koniecznie liczy się pełny bieg jako pełny a nie półbieg. Ta cena z Rajgrodu to na dzieńdobry 8tys wyższa.

PS. Przełożeń ma tyle ile kolega napisał 40 i 60 a prawidłowe omówienie przeżucania jest po mojej stronie półbieg jeden a w drugim dwa półbiegi bo pełny bieg to nie to co połówka hih ale w każdym razie z jednego i drugiego wychodzi to samo więc zgoda...

#29 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 16:00

Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo Rozumiem o co tobie chodzi z tymi biegami ale jesteś w błędzie: np. samochód ma 5 biegów do przodu ale tylko 4 razy możesz zmienić z jedynki do piątki. A wracając do ciągników to jest tak DF Agrofarm ma 2 półbiegi, DF Agrofarm ProfiLine ma 3 półbiegi JD 5R ma 4 półbiegi a MF serii 6400 ma 6 półbiegów.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#30 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 16:28

Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo kolega wyżej dobrze to ujął bo przecież na każdym biegu w agrofarmie gs po włączeniu biegu mamy już wybrany jeden z dwóch dostępnych półbiegów no bo inaczej nie może być... to tak jakby powiedzieć że samochód po wrzuceniu biegu ma go o jeden mniej....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 10:09

Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo w samochodzie z 5 biegami jak wrzucę 1 bieg to pierwszy bieg i będzie ich 5 a jak będzie miał jeden półbieg to łącznie będzie 10 przełożeń 5 pełnych biegów i 5 połówek zwalniających np. o 16% i to daje 10 przełorzeń i nie ma bata na to jeżeli GS którykolwiek miał dwa półbiegi to ja na świętego startuję ma jeden półbieg na każdym biegu a jeżeli się mylę to niech się każdy przejedzie da tą 1 i zobaczy czy on 2 razy zwolni bo narazie takiego GS z Fabryki nie wypuścili

#32 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 11:42

Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo Półbieg- co to w ogóle za określenie :lol:
Gs ma 2 stopnie przełączane pod obciążeniem
ProfiLine ma 3 stopnie przełączane pod obciążeniem

Jeden stopień to mamy na sprzęgle- włącz/rozłącz napęd;)

#33 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 16:04

w samochodzie z 5 biegami jak wrzucę 1 bieg to pierwszy bieg i będzie ich 5 a jak będzie miał jeden półbieg to łącznie będzie 10 przełożeń 5 pełnych biegów i 5 połówek zwalniających np. o 16% i to daje 10 przełorzeń i nie ma bata na to jeżeli GS którykolwiek miał dwa półbiegi to ja na świętego startuję ma jeden półbieg na każdym biegu a jeżeli się mylę to niech się każdy przejedzie da tą 1 i zobaczy czy on 2 razy zwolni bo narazie takiego GS z Fabryki nie wypuścili

Po pierwsze: jak wrzucisz w samochodzie 1 bieg to do zmiany zostanie ci 4 a nie 5 biegów (skrzynia 5 biegów do przodu).
Po drugie: jak masz 2 stopnie pod obciążeniem, to znaczy że możesz bez użycia sprzęgła jechać na dwóch różnych przełożeniach.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#34 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 09:28

Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo DF podaje tak jak mówicie a rację ma LowRider bo dwa stopnie pod obciążeniem i 3 stopnie pod obciążeniem to ok ale tak jak mi kolega próbował wcisnąć że dwa półbiegi na każdym biegu i trzy półbiegi na każdym biegu to nie miał racji bo ja włączyłem tą 1 i był tylko jeden półbieg a w drugim były dwa półbiegi ale faktycznie stopnie pod obciążeniem są 2 i 3 bo jedne to pełen bieg a po przełączeniu mamy wzmocniony moment obrotowy przez zwolnienie o 16% i koniec dwa stopnie pod obciążeniem ale z nazwy jeden póbieg i jeden pełny bieg

#35 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 10:08

Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo No przecież @LowRider pisał o tym co ja. Tylko ubrał w inne słowa. Półbieg pod obciążeniem i stopień pod obciążeniem to to samo, ludzie używają nazw zamiennych.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#36 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 17:14

Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo @Krzysiu tu chodzi o to że możesz jechać albo szybszym półbiegiem albo wolniejszym na danym biegu (w wersji gs) tzn że ma 2 półbiegi a w profiline na danym biegu możesz jechać wolnym, średnim lub najszybszym z dostępnych półbiegów czyli jest ich 3

#37 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 17:28

Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo Jeszcze napiszcie, że jest coś takiego jak trzecia połówka ;) Może jeszcze mniejsza połowa i większa? Stek bzdur...

#38 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 18:06

Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo polowki, czy tez polbiegi sie wziely z ciezarowek, czyli biegi w ktorych nie musimy wachlowac drazkiem tylko przyciskiem zmieniamy przelozenie, ale trzeba do tego uzyc sprzegla.

gdy byl jeden przelaczany bieg pod obciazeniem mowilo sie polbieg, pozniej ze ciagnik ma np. 2 badz 3 polbiegi (tutaj juz paradoks w nazwie, jak moj przedmowca zauwazyl) i w miare to funkcjonowalo - tzn. wszyscy wiedzieli o co chodzi.

problem sie zrobil gdy producenci zaczeli stosowac wiecej biegow zmienianych pod obciazeniem niz tych zmienianych z uzyciem sprzegla i zwykle biegi zaczeli nazywac grupami biegow, a te pod obciazeniem dopiero biegami. zeby bylo ciekawiej ciagnik jest wyposazony w reduktor, czasem nie tylko 1 stopniowy, tu producenci wprowadzili zakresy grup biegow itp. bzdury, na dodatek kazdy inaczej to nazywal, dodali okreslenia cyfrowo-literowo-znaczkowe i sie zrobil burdel ;)

wcale sie nie dziwie, ze niektórzy sie gubia.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#39 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 18:15

Jeszcze napiszcie, że jest coś takiego jak trzecia połówka ;) Może jeszcze mniejsza połowa i większa? Stek bzdur...

tak jak kolega wyżej napisał nazwa półbieg wzięła się z języka potocznego... a poprawnie mówi się na to biegi zmieniane pod obciążeniem np w sdf skrzynia biegów wyposażona w biegi zmieniane pod obciążeniem nazywa się powershift, bynajmniej w modelu który mam. I w instrukcji jest napisane że mam do dyspozycji 4 biegi zmieniane pod obciążeniem czyli potocznie mówiąc 4 półbiegi.... i niech mi ktoś powie teraz że jest mądzrejszy od konstruktora i powie mi że mam 3 półbiegi...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 19:26

Deutz-Fahr TTV 4**, Same Silver continuo Zgadza się...
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Dodaj odpowiedź