Skocz do zawartości

Zdjęcie

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM)

97 odpowiedzi na ten temat

#41 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 14:23

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) ta substancja daje takie same efekty jak EM a czy składowo to samo to nie wiem....

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) Dzisiaj, 08:20
  •  

#42 Share mon21051

mon21051

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 15:33

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) pryskasz to opryskiwaczem w ilości 300 l na ha i 50 l tej gnojówki.

#43 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 15:39

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) tak nawet ja lałem 350lwszystkiego na 1,5 ha. 75l gnojówki na 1,5 ha czyli na 1 ha 50l

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 lipiec 2011 - 16:43

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) a jak przedstawia się kwestia prawna? gnojowicy i gnojówki nie można lać pogłównie na pola z tego co mi się o uszy obiło ale głowy za to nie dam, także jakby ktoś miał pewne info na ten temat to "dajat znać" :)

#45 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 19:06

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) Raczej nie ma takiego zakazu ponieważ na trawy nie można by było wylewać. A i wiem ze leja spore ilości na zboża zimowe i wiosenne ale z lancami które ciągną się po ziemi ;)

#46 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 31 lipiec 2011 - 21:48

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) Dane od pani prof z mikrobiologi:
Mikroflora gnojówki i gnojowicy:

- bakterie mocznikowe

- Pseudomonas fluorescens

- Proteus vulgaris

- E.coli

- Azotobacter

Więc nie ma tu nic takiego co zaszkodzi. Osobiście to zrobiłem tak jak było podane, po 6 dniach jest inna barwa i inny zapach, śmierdzi bardziej kwasem. Wczoraj opryskałem parę krzaków ziemniaka porażonych zarazą, różnicy nie widzę, ale poczekam jeszcze parę dni. Codziennie zapach ciut się zmienia.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#47 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 21:56

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) Czyli twoim zdaniem można lac do kiszonek(żeby szybciej sie zakiszała) a do gnojowicy żeby lepiej rozkładała i nie śmierdziała??

- E.coli
czy te bakterie nie sa przypadkiem szkodliwe ?? :blink:

#48 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 22:24

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) @TheCinek Są szkodliwe, ale to naturalna mikroflora każdego organizmu w układzie pokarmowym. To 1 bakteria która zasiedla układ pokarmowy, np noworodek otrzymuje ja w spadku w mleku matki. U wszystkich ludzi i zwierząt występuje tak a propos.

A do lepszego zakiszania potrzebne są bakterie kwasu mlekowego, czyli lactobacillus.

@piotrb14 to tylko doświadczenie, wszystko trzeba sprawdzić :P
Zapraszam na swój profil

#49 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 22:26

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) na wzrost roślin działa a jak jest w zakiszaniu pasz to nie wiem bo nie robię tego.

#50 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 31 lipiec 2011 - 23:00

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) do zakiszania pasz lepiej by było użyć zamiast gnojowicy to dobrej kiszonki i cukru
wtedy powinno namnożyć się bakterie z kiszonki czyli laktobacilus, tylko uważać na bakterie kwasu octowego

właśnie Krzysio te swoje preparaty robi na podstawie kiszonek, to zauważyłem jak u niego byłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 23:59

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) kilka pytan co do emow, a raczej ich "zrobienia". A wiec tak czy beczke takiej jak np od paliwa nawozu czy innych plynow (50 litrow) wytworza mi sie bakterie czy bedzie trzeba ja dodatkowo dziurkowac? albo jakis pomysl co do tego w czym to zaczac. Drugie czy musze po fermentacji (10 dni) zastosowac emy czy da sie jakos przechowac na dluzszy czas (przyjmijmy miesiac, i co zrobic zeby przedluzyc ich zywot jesli sie da), czy musze emy stosowac emy z woda czy moge dodac do gnojownicy bez obaw i wylac za pomoca beczkowozu. Czy w przypadku słomy w belach, starych kilku letnicz moge na nie zastosowac emy, poczekac na efekty i roztrzasnac slome, czy najpierw slowe rozwalic na polu na to emy i poorywka. Czy z soku z lisci burakow (mam przy silosie dołek na spływy z lisci i czy te soki mozna przefermentowac?).
Dziekuje za odp i prosze o wyrozumiałosc ;]

#52 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 08:59

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) beczki mogą być jakie kolwiek, tak jak kiedyś namnażało się em w bańkach 30 litrów po kwasach od dojarki,
ważne tylko żeby były napowietrzane

co do tej słomy, to wydaje mi się ze te 2 sposoby są oki, tylko na ten z polewaniem pryzmy będziesz musiał mieć więcej płynu

przechowywanie to ciężka sztuka, ale jak będziesz dokarmiał bakterie cukrem i je napowietrzał to mogą stać dłużej

co do liści z buraków nie wiem, możesz zrobić próbę

#53 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 10:07

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) Pewien dość znany gospodarz w mojej okolicy gdy jeszcze bawił się z bydłem i kiszonkami, zbierał te soki z kiszonki liści z buraków do studzienki obok silosu i gdy było tego dużo wylewał na pola z gnojowicą, i zawsze twierdził że w miejscach gdzie był wylany ten sok wszystko lepiej rosło... może pobawimy się w tę jesień i sprawdzimy? to nic nie kosztuje :)
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#54 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 11:11

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) a moge sprobowac troche burakow mam to i lisci tez sie znajdzie :]

#55 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 19:29

do zakiszania pasz lepiej by było użyć zamiast gnojowicy to dobrej kiszonki i cukru
wtedy powinno namnożyć się bakterie z kiszonki czyli laktobacilus, tylko uważać na bakterie kwasu octowego

właśnie Krzysio te swoje preparaty robi na podstawie kiszonek, to zauważyłem jak u niego byłem

mówisz z kiszonek?? a może lepiej kupić małą paczkę zakiszacza wsypać do wody do tego cukru i tez się namnoży? :huh:

Edytowany przez TheCinek, 01 sierpień 2011 - 19:32.

#56 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 20:31

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) To wg. ciebie da się sproszkować żywe stworzenia?w sumie drożdże winiarskie też są w proszku i też ożywają, podobnie jak grzybnie , ale coś jest z tą kiszonką bo ja z silosu wywalam na pole ok 50m od silosu pozostałości, po kiszonce i śmiem twierdzić że wszystko rośnie znacznie lepiej, chyba że poprostu w tym jest dużo składników odżywczych
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#57 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 21:02

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) Nie wiem czy się da ale zakiszacze to po prostu proszek , który rozpuszczamy w wodzie przed zaaplikowaniem w kiszonce . Na opakowaniu pisze że zakiszacz zawiera żywe bakterie . Mój akurat ma chyba 3 rodzaje bakterii .

#58 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 22:56

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) W każdej kiszonce mamy do czynienia z bakteriami kwasu mlekowego czyli lactobacillusem, czyli soki kiszonek są bogate w te bakterie. Krzysio je tak zachwala że oddziałują tak korzystnie na glebę chociaż to jest bardzo zastanawiające. Po 1 to bakteria typowo beztlenowa, po 2 rozwija się najlepiej z niskim pH(nawet w granicach pH 4). A na glebie z takim odczynem nie ma co marzyc o dobrych plonach.
Zapraszam na swój profil

#59 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 07:37

mówisz z kiszonek?? a może lepiej kupić małą paczkę zakiszacza wsypać do wody do tego cukru i tez się namnoży? :huh:

dokładnie chciałem tak samo zrobić tylko oprócz cukru trzeba jeszcze coś dodać, lepsza jest melasa

ja chciałem zrobić tak,
wziewać trochę kiszonki, dodać zakiszać i cukier, i wszystko napowietrzać

bo to ze laktobacilus jest beztlenowcem to nie znaczy ze nie może się rozmarzać i żyć w środowisko tlenowym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 20:14

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM) jestem oszołomiony, buraki z dnia na dzień rosną w oczach po opryskaniu tymi samoróbkami EM z gnojówki i cukru