Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :)

55 odpowiedzi na ten temat

#41 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 09 maj 2011 - 09:24

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Ze zwrotem czy nie i tak masz jakiś wkład własny i najlepiej jak jest jak najmniejszy, ja niestety kupuje za gotówkę, bo za dużo cyckociągów się do koryta po kasę ustawiło.
Bez amatronu. Hydrauliczne zmiany ilości wysiewu i siły docisku zgarniacza (bo jest to komplet) kosztuje 225euro. Czyli za to co oferuje to śmieszna cena i zdaje mi się że można tym sterować bez komputera.
Wybrałem standardowego amadosa, bo mimo że będe kupował opryskiwacz też amazone UF1201 to uważam że amatron nie oferuje żadnej przydatnej funkcji do siewu a kosztuje chyba 2000euro.
Z koleji komputer do opryskiwacza to Amaspray+ ma bardziej intuicyjną obsługe. Tak więc wolę dwa komputery niż jeden do wszystkiego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Dzisiaj, 08:16
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 maj 2011 - 09:49

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Hydrauliczna zmiana wysiewu to jest przypadkiem regulacja w granicach 10% w jedną i w drugą stronę?

#43 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 09 maj 2011 - 12:06

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) No właśnie o co chodzi z tą hydrauliczną regulacją dawki bez Amatrona.

Marekgizio co tak w praktyce daje ten docisk i ta regulacja hydrauliczna.

To co mi mówili to to że przy Amatronie + ta regulacja można zrobić
próbę kręconą dla danego zboża ,zważyć wprowadzić wartość do Amatrona
a ona sam dokona korekty.

#44 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 09 maj 2011 - 20:10

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Sam jeszcze dokładnie tego nie wiem ale amatron steruje dawką wysiewu w ustalonych skokach gdzie kilka naciśnięć to kilka skoków, z tym że nie do końca wiadomo ile tak naprawdę wysiewa bo trzeba by było robić tyle prób ile się robi skoków, poza tym kto na polu robi 15 dawek wysiewu? Może i to miałby by sens gdyby siewnik miał wagę i na bieżąco pokazywał ile wysiewa i dawkę wysiewu ustalało by sie wpisując ją w komputerze, a tak jest to wszystko na oko.

Amados tym nie steruje tylko pokazuje proste informacje a zmianę dawki wysiewu dokonuje się dzwignią hydrauliki ciagnika a nie komputerem bo to działa hydraulicznie, a w amatronie są dodatkowe silniki elektryczne które to robią za pośrednictwem komputera.
Tak więc robi się próbę kręconą dla normalnej dawki wysiewu i druga dla innej i pomiedzy tymi dwiema ogranicza się ruch na skali przy siewniku, następnie dźwignią przesuwa sie od jednego punktu do drugiego. Zero pomyłki i jakiej kolwiek awarii.
Według mnie jest to o wiele prostsze i mniej awaryjne rozwiązanie niż elektrohydrauliczna zmiana dawki bo nie ma ryzyka że komputer z powodu jakiejś awarii otworzy skalę na maksa i wysieje się rzepak zamiast na 20ha na 4m w pierwszym przejeździe.

Wracając do meritum sprawy ta prosta hydrauliczna zmiana wysiewu zmienia dawkę załóżmy od 200kg pszenicy w normalnym wysiewnie do 180kg na lżejszych glebach gdzie nie niema substancji pokarmowych i wody dla takiego zagęszczenie roślin i lepiej wysiać ich mniej żeby ze sobą nie konkurowały.
W moim przypadku chodziło bardziej o rzepak bo tu zbyt gesty siew na słabej glebie jest dosyć sporym problemem.
Hydrauliczna zmiana docisku redlic, docisku zagarniacza i ilości wysiewu są połączone razem i podpięte pod jedną dzwignię hydrauliczną i we wszystkich trzech elementach ustawia się dwa ograniczniki między którymi ma zachodzić zmiana. Niewiem tylko czy krótki ruch dzwignią nie przesunie trochę a dłuższy do końca, wtedy można mieć coś pomiędzy tymi dwiema dawkami ale tak jak mówiłem bedzie to COŚ a nie dokładnie ileś.
Zaczynając siać na IIIa ciężkiej gliniastej ziemi potrzeba silnie docisnąć rolki zagarniacz i wysiać więcej nasion, potem pole przechodzi w piach na V klasie i z takimi ustawieniami rolki głęboko wchodzą w ziemię, a zagarniacz przy mocnym docisku wyciąga rzepak i niszczy rządki.
Więc zmieniając ustawienia rolki wysiewające toczą się po wierzchu i zagarniacz delikatnie pracuje, oraz norma wysiewu jest zmieniona.
Wszystko łatwo sprawnie i pewnie.
Do tego uznałem że przyda sie szersza rolka podtrzymująca tarczę wysiewającą żeby maksymalnie ograniczyć zapadanie się redlicy w luźnej ziemi. Jest to kwestia wyboru pomiędzy starą 10mm a nową 25mm bez żadnej dopłaty.

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 maj 2011 - 20:44

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Marek skoro masz ziemie średnie do lekkich to czemu akurat redlica talerzowa? Skoro zwykła stopka polepsza podsiąkanie?

#46 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 09 maj 2011 - 21:18

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Bobek trafi mu się jakaś kepka trawy :) i trzeba bedzie wysiadać a z talerzowym nie ma takiego problemu :)
Viril dzięki za odpowiedz, jeszcze jedno a kiedy zamawiałeś ?? mam nadzieje ,że od tego czasu nie zdrożały.

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 maj 2011 - 21:22

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) To ta Amazonka jakaś słaba. Dodany obrazek Vitek w mulcz sieje i się nie pcha. Dodany obrazek

#48 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 09 maj 2011 - 23:17

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Bobek --> ja na podsiąkanie nie narzekałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 10 maj 2011 - 06:42

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) marekgizio dzięki za wyjaśnienie :)

Bobek trafi mu się jakaś kepka trawy :) i trzeba bedzie wysiadać a z talerzowym nie ma takiego problemu :)
Viril dzięki za odpowiedz, jeszcze jedno a kiedy zamawiałeś ?? mam nadzieje ,że od tego czasu nie zdrożały.

Zamawiałem coś chyba w styczniu jeśli się nie mylę.Po za tym jak na razie cena euro dość stabilna jest.

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 październik 2011 - 19:22

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Jak spisują się Wasze Amazonki? Dodany obrazek

#51 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 02 październik 2011 - 17:40

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) No nie powiem nic złego na Amazonkę .Pracuje idealnie ,szczególnie byłem zadowolony na dość ciężkiej
i zbrylonej globie -1000 obr. na wałku i po siewniku pozostaje stół :).
Druga sprawa która mnie miło zaskoczyła to miałem obawy czy nadstawka do 1000 litrów nie wpłynie na brak
sterowności i podrywanie ciągnika.Nic takiego się nie dzieje ,nie podrywa i poruszanie się jest bardzo
stabilne.Teraz już nie wożę ziarek na pole tylko dojeżdżam do domu i sypię z baksów :)

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 październik 2011 - 18:04

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) To Amazone pozwala na przejazdy po drogach z pełnym zbiornikiem? Z tego co wiem, to Koniczynka, a nawet Horsch w Pronto na to nie zezwala. ;)

Jakie masz przełożenie w skrzyni? Jakie masz zęby w KX? Z tego co się orientowałem to Amazone ma dwa typy zębów podkątem do mulczu i wleczone do orki.

#53 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 02 październik 2011 - 19:34

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Bobek --> W KX niema dwóch typów zębów tylko jest jeden nie prosty jak w KE tylko wygiety do tyłu.
Różnica pomiędzy zębem wleczonym do orki który nie wyciąga brył ziemi do atakujacego który wyciąga ziemię na wierzch do siewu w mulcz polega na zamienieniu tego samego zęba z wirnika kręcacego się w prawo na lewy.
Wtedy ten sam za kręci sie w jedną lub drugą stronę czyli jest albo wleczony albo atakujący. Zamiana zębów to wyciągnięcie zawleczki i bolca.
W KG jest ten sam kształt zęba tylko i jakiś 1cm grubszy w profilu, czyli będzie się trochę dłużej ścierał.
Jesli chodzi o samą wannę czy tryby to KX od KG różnią się tylko naklejką.

#54 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 02 październik 2011 - 20:22

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Vril- napewno masz skrzynie 1000l? W Twojej galerii jakosn niska skrzynia się wydaje.Jakie masz obciążenie z przodu w deer. Ja w amazonce mam 1000l i agrotron 150 przy niepelnym zbiorniki mocno podrzuca przód.

Edytowany przez patrykDF, 02 październik 2011 - 20:25.

#55 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 03 październik 2011 - 07:11

To Amazone pozwala na przejazdy po drogach z pełnym zbiornikiem? Z tego co wiem, to Koniczynka, a nawet Horsch w Pronto na to nie zezwala. ;)

Nie wiem nie pytałem serwisu -pewnie nie wolno :)

Jakie masz przełożenie w skrzyni? Jakie masz zęby w KX? Z tego co się orientowałem to Amazone ma dwa typy zębów podkątem do mulczu i wleczone do orki.

Przełożenie to nie wiem -takie jak wychodzi z fabryki .Obroty ustawiam na ciągniku.
Mam zęby te właśnie pod kątem .

Te zdjęcia to jeszcze były zanim zamontowali nadstawkę :) .
W zamówieniu była nadstawka a z fabryki przewieźli bez dla tego montowali dodatkowo później.
Co do obciążenia to mój JD 6820 ma fabryczne ciężarki 1000 kg +mocowanie 150-200 kg .Do tego dochodzi jeszcze miękka oś która od sztywnej jest chyba także cięższa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 październik 2011 - 14:42

Bobek --> W KX niema dwóch typów zębów tylko jest jeden nie prosty jak w KE tylko wygiety do tyłu.

Tak jak przypuszczałem są dwa rodzaje zębów do KX'a i trzy do KG. ;) Mi chodziło o zęby "Griff Schlepp" (Kąt ciągnący), Wy macie "Griff Special" (Kąt Special) jak w KG Special. Dodany obrazek

Gizmo nie uważnie czytasz instrukcję obsługi, na stronie 49 to opisują. Dodany obrazek