Vril

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :)

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za dużo to się nie dowiesz, bo to rzadka maszyna w Polsce. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no zadnej pomocy na tym forum nie moge otrzymac:) w tym momencie najciekawiej wyglada amazone jesli chodzi o wyposazenie i cene a co bedzie dalej o sie dopiero okaze w przyszlym tyg maja dilerzy byc wiec zobaczymy jakk beda gadac:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

I co wybrałeś? Na Twoim miejscu wziąłbym pod uwagę kombinację Kverneland - Accord. Znajomy ma, chwali bardzo - siał u mnie, bardzo ładnie to wyglądało.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kverneland jest drogi, patrząc na to co oferuje. smile.gif Zresztą firma ma problemy finansowe i jakość produktów spadła. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Ja polecam Amazone wygląda i jest najsolidniejsza z nich wszystkich przede wszystkim prosta konstrukcja i co istotne 2 kalamitki do smarowania a nie jak w lemkenie na każdej redlicy, przy dłuższym użytkowaniu troszkę to irytuje ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

Kverneland jest drogi, patrząc na to co oferuje.

 

Jak to co oferuje? za***iste maszyny.

 

 

Wysiew wczesną wiosna, maszyna wzorowo pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@kony111 Co ma brona wirnikowa do agregatu biernego z filmiku? wink.gif Może jakieś konkrety. biggrin.gif Obecnie jakość elementów roboczych spada, i bardziej opłaca kupować się zamienniki np. Unirol. smile.gif @xsc pisał, że w okolicy brony wirnikowe Kverniego padły po bodaj 700ha. wink.gif Pytałem o bronę wirnikową Kvernelanda i niestety wychodzi najdrożej, a i tak nie oferuje tego co tańsze Amazone. tongue.gif

 

@pawel6485 wiem, że mnogość smarowników irytuje, ale jednak lepsze to niż łożyska bezobsługowe, co by o nich nie mówić. smile.gif To jest oczywiście moje zdanie, zawsze jak się smaruje to jest okazja, żeby sprawdzić czy łożysko się kreci, czy wszystko jest OK. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A ja mam pytanie. czy Case MX 150 da sobie rady z broną wirnikową Rabe z siewnikiem Amazone powiększonym 4 metry. Ziemie mam średnie parę ha ciężkie.Praktycznie nie mam górek. Po pługu i tak myślę uprawiać kompaktorem Ostrojem.

Mam taki na oku i się zastanawiam.Gość twierdzi że robił nim NH 130 km i jeszcze miał siłę.Według mnie nie będzie problemu? Agregat kest na podwoziu , więc z transpotrem nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

@kony111 Co ma brona wirnikowa do agregatu biernego z filmiku?

Mój błąd nie doczytałem dokładnie!:)

Kolego czy kupując nową maszynę jesteś pewny że będzie ona niezawodna? Wątpię. Każdej marce zarówno KV zdarzają się niedoróbki. Takich przykładów co ty podałeś można podawać na pewno dziesiątki dla innych marek, jednakże wydaję mi się że akurat w KV ten odsetek jest jednym z mniejszych wśród firm tego typu. Słyszałem niedawno historie o tym że facet kupił JD i nawet nie dojechał do swojego gospodarstwa bo coś mu pierdyknęło(niestety nie pamiętam o co tam dokładnie chodziło....ale chyba tracił moc czy coś w ten deseń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pewnie, że nie mam pewności... Jednak firma z Norwegii podniosła znacząco ceny swoich wyrobów, a wzrost jakości jest odwrotnie proporcjonalny. smile.gif Także dziwi mnie, że nadal tak wiele osób decyduje się na tak osławionego przez ludowe bajania Kvernelada. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ta-da-aaaa :) Wybrałem Amazone B)

To znaczy Ad3000+KX3000 .Fotki już wrzuciłem ale czekam na akceptację moderatora.

Powiem tylko tyle że jestem z zakupu bardzo zadowolony tym bardziej że brałem w ciemno bez oglądania

na żywo.Oglądałem za to agregaty innych firm i średnio mi pod pasowały tak jak w rozwiązaniach technicznych jak i jakości wykonania (no może Khun jeszcze trzymał jakość).

Także dzięki chłopaki za dobre rady i jak są jakieś pytania to zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
Napisano (edytowany)

Amazone KX3000+AD3000+wał gumowy 58cmm średnicy .

Do tego znaczniki do pionu,znaczniki po wschodowe,hydrauliczny docisk redlic,redlice talerzowe,

przegroda skrzyni do rzepaku ,na zdjęciu tego nie ma ale mają dowieść nadstawka do 860 l oraz

orginalne oświetlenie,Cena 97 000 tys netto .

 

Edytka: Zdjęcia już w galerii :)

Edytowano przez Vril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

To drogo dałeś. Ja bez nadstawki skrzyni ale z poszerzoną rolką prowadzącą i hydrauliczą zmianą ilości wysiewu i docisku zgarniacza dałem pod koniec kwietnia 92800zł netto.

 

Ja za KX3000 KW580 AD3000 Super,

- hydraulicznie składane znaczniki do pionu

- hydrauliczny docisk redlic

- hydrauliczny docisk zgarniacza

- hydrauliczna zmiana ilości wysiewu

- hydraulicznie opuszczane znaczniki przed wschodowe do rzepaku

- przedgroda do rzepaku

- redlice talerzowe z poszerzona rolką prowadzącą

- oświetlenie

 

Dodam że agromix wyskoczył z ceną 112 000zł netto co wysmiałem, techkom przez telefon dał 96 000zł, agromix wyrównał, przedstawiciel techkomu dał 94 000zł, agromix zbił do 92800zł i techkom wyrównał.

Padło na techkom bo mam złe wspomnienia z rozsiewaczem z agromixu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

No to przepłaciłem :( ale co tam i tak 80 000 dostanę na zwrot z

tej Amazonki B)

Mam rozumieć że ta hydrauliczna zmiana ilości wysiewu to jest już z

Amatronem :o i to w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Ze zwrotem czy nie i tak masz jakiś wkład własny i najlepiej jak jest jak najmniejszy, ja niestety kupuje za gotówkę, bo za dużo cyckociągów się do koryta po kasę ustawiło.

Bez amatronu. Hydrauliczne zmiany ilości wysiewu i siły docisku zgarniacza (bo jest to komplet) kosztuje 225euro. Czyli za to co oferuje to śmieszna cena i zdaje mi się że można tym sterować bez komputera.

Wybrałem standardowego amadosa, bo mimo że będe kupował opryskiwacz też amazone UF1201 to uważam że amatron nie oferuje żadnej przydatnej funkcji do siewu a kosztuje chyba 2000euro.

Z koleji komputer do opryskiwacza to Amaspray+ ma bardziej intuicyjną obsługe. Tak więc wolę dwa komputery niż jeden do wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hydrauliczna zmiana wysiewu to jest przypadkiem regulacja w granicach 10% w jedną i w drugą stronę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

No właśnie o co chodzi z tą hydrauliczną regulacją dawki bez Amatrona.

 

Marekgizio co tak w praktyce daje ten docisk i ta regulacja hydrauliczna.

 

To co mi mówili to to że przy Amatronie + ta regulacja można zrobić

próbę kręconą dla danego zboża ,zważyć wprowadzić wartość do Amatrona

a ona sam dokona korekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Sam jeszcze dokładnie tego nie wiem ale amatron steruje dawką wysiewu w ustalonych skokach gdzie kilka naciśnięć to kilka skoków, z tym że nie do końca wiadomo ile tak naprawdę wysiewa bo trzeba by było robić tyle prób ile się robi skoków, poza tym kto na polu robi 15 dawek wysiewu? Może i to miałby by sens gdyby siewnik miał wagę i na bieżąco pokazywał ile wysiewa i dawkę wysiewu ustalało by sie wpisując ją w komputerze, a tak jest to wszystko na oko.

 

Amados tym nie steruje tylko pokazuje proste informacje a zmianę dawki wysiewu dokonuje się dzwignią hydrauliki ciagnika a nie komputerem bo to działa hydraulicznie, a w amatronie są dodatkowe silniki elektryczne które to robią za pośrednictwem komputera.

Tak więc robi się próbę kręconą dla normalnej dawki wysiewu i druga dla innej i pomiedzy tymi dwiema ogranicza się ruch na skali przy siewniku, następnie dźwignią przesuwa sie od jednego punktu do drugiego. Zero pomyłki i jakiej kolwiek awarii.

Według mnie jest to o wiele prostsze i mniej awaryjne rozwiązanie niż elektrohydrauliczna zmiana dawki bo nie ma ryzyka że komputer z powodu jakiejś awarii otworzy skalę na maksa i wysieje się rzepak zamiast na 20ha na 4m w pierwszym przejeździe.

 

Wracając do meritum sprawy ta prosta hydrauliczna zmiana wysiewu zmienia dawkę załóżmy od 200kg pszenicy w normalnym wysiewnie do 180kg na lżejszych glebach gdzie nie niema substancji pokarmowych i wody dla takiego zagęszczenie roślin i lepiej wysiać ich mniej żeby ze sobą nie konkurowały.

W moim przypadku chodziło bardziej o rzepak bo tu zbyt gesty siew na słabej glebie jest dosyć sporym problemem.

Hydrauliczna zmiana docisku redlic, docisku zagarniacza i ilości wysiewu są połączone razem i podpięte pod jedną dzwignię hydrauliczną i we wszystkich trzech elementach ustawia się dwa ograniczniki między którymi ma zachodzić zmiana. Niewiem tylko czy krótki ruch dzwignią nie przesunie trochę a dłuższy do końca, wtedy można mieć coś pomiędzy tymi dwiema dawkami ale tak jak mówiłem bedzie to COŚ a nie dokładnie ileś.

Zaczynając siać na IIIa ciężkiej gliniastej ziemi potrzeba silnie docisnąć rolki zagarniacz i wysiać więcej nasion, potem pole przechodzi w piach na V klasie i z takimi ustawieniami rolki głęboko wchodzą w ziemię, a zagarniacz przy mocnym docisku wyciąga rzepak i niszczy rządki.

Więc zmieniając ustawienia rolki wysiewające toczą się po wierzchu i zagarniacz delikatnie pracuje, oraz norma wysiewu jest zmieniona.

Wszystko łatwo sprawnie i pewnie.

Do tego uznałem że przyda sie szersza rolka podtrzymująca tarczę wysiewającą żeby maksymalnie ograniczyć zapadanie się redlicy w luźnej ziemi. Jest to kwestia wyboru pomiędzy starą 10mm a nową 25mm bez żadnej dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Marek skoro masz ziemie średnie do lekkich to czemu akurat redlica talerzowa? Skoro zwykła stopka polepsza podsiąkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Bobek trafi mu się jakaś kepka trawy :) i trzeba bedzie wysiadać a z talerzowym nie ma takiego problemu :)

Viril dzięki za odpowiedz, jeszcze jedno a kiedy zamawiałeś ?? mam nadzieje ,że od tego czasu nie zdrożały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To ta Amazonka jakaś słaba. biggrin.gif Vitek w mulcz sieje i się nie pcha. rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

marekgizio dzięki za wyjaśnienie :)

 

 

Bobek trafi mu się jakaś kepka trawy :) i trzeba bedzie wysiadać a z talerzowym nie ma takiego problemu :)

Viril dzięki za odpowiedz, jeszcze jedno a kiedy zamawiałeś ?? mam nadzieje ,że od tego czasu nie zdrożały.

 

Zamawiałem coś chyba w styczniu jeśli się nie mylę.Po za tym jak na razie cena euro dość stabilna jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak spisują się Wasze Amazonki? smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj